Manna Natúr Kozmetikum

Ár:   2390 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Saphira, Módosítva: 2017. november 6.

Kategória:   Samponok

"A Manna natúr sampon zsíros, korpás hajra készült. A borostyánszín samponba gyengéd, természetes összetevők kerültek. Hajad tisztításáról natúr, szigorúan növényi eredetű alkotóelemek (kokamidopropil-betain és lauril-glükozid) gondoskodnak, a lágy habzásért és a megfelelő sűrűségért szintén növényi eredetű anyagok (decil-glükozid és nátrium-kokoil-izetionát) felelnek, a citromsav pedig azért került bele, hogy beállítsa a haj számára ideális pH-értéket."

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

csvik

2021. február 13.

Gyorsan zsírosodik a hajam, két naponta meg kell mosnom. Gondoltam hogy egy próbát megér ez a termék. December vége óta használom, eddig semmit nem segített a hajam zsírosságán. Van még belőle 2 flakon, azt elhasználom, de nem hiszem hogy újra fogom venni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 13.

Talus

2020. október 25.

Reménykedtem...hiába.
Drága volt és ahhoz képest semmit nem ért sajnos :(
Illatra kellemes,állagra elég híg,kóla színű sampon és sok kell belőle,mert alig habzik.
Hajat minden 4.napon mosok(ezt is azért mert a márciusi majd 2 hónapos zárva tartás miatt,nem mostam sűrűn és hála égnek átállt erre a hajam.Egyébként minden második nap mostam.),így ebben nem vettem észre változást.Zsírosságon nem segített,bár én leginkább a korpa miatt vettem,arra (is) viszont egy nagy nulla volt.
Még nem fogyott el egy tubus,kevesebb van mint a negyede,de nekem semmit nem ért.Elhasználom a maradékot,de biztosan nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 25.

Reménykedtem...hiába.
Drága volt és ahhoz képest semmit nem ért sajnos :(

Minikemonika

2020. szeptember 3.

Alapvetően egy kellemes sampon, jó az illata. Változást nem hozott a zsíros hajamnál, ugyanúgy 2 naponta kellett vele hajat mosni. Elég sokat kell használni belőle, mert nem habzik. Már nem használom, mert találtam olyan natúr sampont, ami tényleg kitolja a hajmosásokat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

julcsi13

2020. augusztus 17.

Zsíros rövid hajamra katasztrófa ez a sampon... Nagyon sokat vártam tőle,de botrányos amit művelt. Reggel megmostam, estére szabályosan olajos volt a fejbőröm. Lehet hogy más Samponok kiszárítják a hajam, De legalább nem tocsog az olajban... :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 17.

PrincessBell

2020. június 23.

Véleményezni 1 egész tubus/üveg/doboz/stb. elhasználása után szoktam egy terméket, ebből is túl vagyok egy tubuson.

SPOILER
1. Hősünknek nagyon elege van már a 2 napi hajmosásból, mivel vállig ér a haja, de nem mindenütt (a fránya divat, ugye), ezért összefogni nem tudja, muszáj megmosnia
2. Semmilyen sampon nem használ, ha meg már semmi nem használ, akkor miért ne legyen natúrmindenmentesvalami, ami nem használ
3. Stresszes hónap után "jutalmazó körön" megtalálja a DM-ben ezt a sampon, leveszi a polcról, megveszi, szívja a fogát, krémmánia csekkolása se győzte meg, hogy jó döntés volt, de a "jutalmazó kör" az "jutalmazó kör"...
4. Eljön a másnap, hajat kell mosni megint ugye
5. Olvasta, hogy folyik a sampon nagyon. De arról nem volt szó, hogy szinte ránézek a kupakra és magától kiömlik a fele!!!! Pápá 1200 ft, szépen úszol a lefolyón lefelé
6. Azt is olvasta a hősünk, hogy nem habzik, mert natúrmindenmentesvalami, így a megmaradt felét félig direkt félig nagyon nem direkt, ráönti a fejére
7. Hősünk egy egész habpartyt el tudna látni egy éjszakán keresztül a fején képződött hab mennyiségével
8. Lehabozza magát, lemossa a másik 1200 forintot a fejéről
9. Vár 2 napot, majd 3 napot, majd 4 napot és csak most megy hajat mosni
10. Hősünk boldog
SPOILER VÉGE

Az illata erőteljes gyógyszertári, állagra nagyon folyékony, barnás színű sampon. Borsos az ára, de ha eltalálja az ember a mennyiséget, akkor szerintem nagyon jó kis sampon ez. Nekem szépen megtisztította a fejbőrömet és 2 nappal kitolta a hajmosást. Mivel zsíros, korpás hajra való, azért egy hajvégápolást javasolnék mellé, legalább is nekem szükséges volt. Kellemes csalódás, kíváncsi vagyok mit fog tudni hosszú távon!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 23.

SPOILER
4. Eljön a másnap, hajat kell mosni megint ugye
8. Lehabozza magát, lemossa a másik 1200 forintot a fejéről
9. Vár 2 napot, majd 3 napot, majd 4 napot és csak most megy hajat mosni
10. Hősünk boldog
SPOILER VÉGE

edinaa225

2020. június 18.

Első Mannás márka amit kipróbáltam. Imádom. Pihe puha lesz tőle a hajam balzsamot se igényel, csoda összetevőkkel. Nagyon friss érzetet is add. Annyira hihetetlen hogy csak gyógynövényekkel készítették el. Teljesen megvagyok elégedve vele. Remélem hosszú távon is beválik.Sok pozitivumot olvastam róla. Simán maga mögött hagy sok drága professzionális sampont amiket eddig próbáltam. Ajánlom akiknek száraz, zsíros a hajuk. Mosás után teljesen más érzetű hajam lesz tőle :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 18.

MormiOrsi

2020. május 14.

Update:
Jaj, le kell vennem még egy csillagot, nagyon rossz, lehet el sem tudom használni, ahogyan a tusfürdőt sem :( A hajamat totál kiszárítja mosás után és kb 2 nap múlva pedig már vállalhatatlanul zsíros lesz tőle, amit eddig egyik samponnál sem tapasztaltam. Visszatértem a Head & Shoulders-hez, azzal nincsenek ilyen problémáim. Nem veszem újra és ennek a tubusnak pedig valszeg a kuka lesz a sorsa :(

Biztosan jobb, mint a mannás tusfürdő, de nem győzött meg ez sem 100%-ig.
Pozitívumok: korpás a hajam, ha nem megfelelő sampont használok, így a legnagyobb elvárásom az volt, hogy ne jöjjön vissza a korpa. Több hét használat után úgy tűnik ezt hozza, aminek nagyon örülök! :) Aztán, SLS mentes, ami szintén szempont volt. Az illata ok, gyógynövényes nekem, a zsírosodást biztosan nem tolja ki, de a 3 napot így is kibírja nagyjából a hajam.
Negatívum: nagyon, nagyon nehéz eloszlatni a hajon, ok, hogy nem habzik, de szinte lehetetlennek érzem, hogy minden hajszálamra menjen a cuccból (pedig állig érő hajam van csak!) és akkor még a fejbőrőm is megfelelően átmasszírozzam vele. Ehhez kétszer szoktam nagyobb mennyiséget használni egy hajmosásnál, ami valószínűleg a gazdaságosságát fogja rontani. A hajam amúgy is száraz (mosás után), jobban nem szárítja, száradás után frissen mosott az érzés. Ugye fentebb már említette, hogy nem tolja ki a hajmosást, így a zsíros hajjal szerintem nem sokat csinál. Annak viszont örülök, hogy a korpa nem tért vissza, szuper lenne, ha jobban el lehetne oszlatni, de egyelőre amúgy lehet maradok ennél a samponnál, ha nem találok jobbat, mert így is inkább megéri, mint a sok kemikáliás, jól habzó társai, azt hiszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 14.

Update:

Biztosan jobb, mint a mannás tusfürdő, de nem győzött meg ez sem 100%-ig.

orsesz

2019. november 3.

Először pár szót a hajamról röviden: majdnem derékig érő, természetes színű, szögegyenes,dús de vékony szálú (emiatt könnyen kócolódó), hamar zsírosodó tövű hajam van, ezért fontos, hogy olyan sampont használjak, ami csökkenti a zsírosodást, de közben nem szárítja szét az egyébként makk egészséges hajam hosszát. Megszállottan keresem is ezen elvárásoknak megfelelő, lehetőleg műanyag szemetet nem termelő, mindenféle kemikáliáktól, slstől mentes (mert az szárít csak igazán!) zsíros hajra való sampont, egyelőre ez volt a legjobb alternatíva, bár a flakonnak nem örülök.

Nem vagyok egy elkötelezett Manna-fan -már csak azért sem, mert a samponszappanjuk egyenesen förtelmes (és egyben totális pénzkidobás) volt számomra,- de úgy voltam vele nem ítélhetem ez alapján az egy termék alapján a márkát és végül korábbi sérelmeim ellenére mégis megvettem a sampont a balzsammal együtt mikor megjelentek.

Tapasztalatok: Nem tolja ki ugyan a hajmosást, viszont nem is teszi gyakoribbá, a zsírosodás mértékében is csökkenést tapasztalok. Nyugtatja a fejbőröm,nem pedig szárítja (mint pl a nivea micellás samponja, amitől szinte szétrepedt a fejbőröm annyira húzódott) a hajam selymes, fényes, azt sem szárítja, ami nagy szó! Az illata nekem kifejezetten tetszik, kellemes. Egymás után 2x szoktam hajat mosni, az első alkalommal nem igazán habzik, (bár aki nem sls párti, az már tudja, mire számítson, de aki most vált nézetet annak írom, hogy nem lepődjön meg) a másodiknál már igen, de akkor is kisebb habzása van.
Inkább folyós mint géles állaga van, emiatt könnyen ki lehet nyomni túl sokat egyszerre, ezért nem érdemes rászorítani a tubusra, folyik az magától is, így talán sikerül óvatosabban adagolni. Nekem a hosszú hajam miatt így is elég gyorsan fogy, hát még így. Ez az egy negatívuma van és emiatt le kell vonjak egy csillagot, szerintem egy pumpás adagolóval sokkal gazdaságosabb lenne.

Érdemes a balzsammal párban használni, mert úgy könnyen fésülhető lesz a haj, ha olyan kis kócbabák vagytok, mint én értitek miért fontos ;) Hogy önmagában szárít-e, azt nem tudom, mert kezdetektől fogva a balzsammal együtt használom. Kb 4-5x újravettem már minkettőt.
Persze így együtt nem olcsó, mert ha kiszámolod el is költöttél hajmosásra kb 5ezret, (ugyanennyit otthagytam az aussie kombóért is, csak az nekem sz*rt se ért és még csak nem is natúr) de tapasztalataim szerint a balzsam lassabban (és ebből adódóan nem a samponnal egyszerre) fogy el, így a továbbiakban újravenni már nem egyszerre kell őket. Plusz ha már túl vagy már annyi mellényúláson, mint én, akkor ha találsz végre egy normális sampont, nem fog érdekelni az ára.

Időnként elkapott egy ilyen-olyan samponszappanos őrület, de aztán mindig ráfáztam, (ugyanúgy mint a mannással, az ő szappanjuk volt az első és a legrosszabb mind közül) és mindig visszatértem ehhez a samponhoz, mostanában le is szoktam már az ilyen hirtelen döntésekről, csak zavar az a műanyag tubus na. Nem is fér a fejembe, hogy egy és ugyanaz a márka hogyan tudja az eddigi legrosszabb és legjobb választásomat egyszerre legyártani :D Arról lebeszéltem mindenkit, ezt viszont ajánlom mindenkinek ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 3.

Flower1995

2019. november 2.

Szuper sampon! A balzsamjával együtt rengeteget segített a hajamon és nagyon sokat javított a fejbőröm állapotàn. Ritkábban kell hajam mosnom, és minimalizálódott a korpa is. Nem szárít, de nagyon jól tisztít. Fényesség teszi a hajam. Nekem egyértelműen 5*

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 2.

dunaimano

2019. augusztus 3.

Egy kedves fórumos lány ajánlotta figyelmembe, ez az első SLS és SLeS mentes samponom. Dm-ben be tudtam szerezni.
Én csak a zsíros hajamra vettem, korpás nem vagyok. Emiatt féltem is kicsit, hogy nem lesz-e probléma. Sok olyan összetevője is van, amit elsőre zsíros hajra nem feltétlenül gondolnék tenni, de mégis zsíros hajra van a tubuson, így reméltem, hogy baj nem lehet. És meglepetésemre nagyon bevált! Szuper volt a habzás, a tisztítás, és ugyanazt, mint más samponok, simán hozta (2 naponta mostam hajat, ez így is maradt). Én nem gondolom, hogy a zsíros hajra szánt samponoknak ki kellene tolniuk a hajmosások közötti intervallumot, pedig én utálok hajat mosni, de ha kell, naponta is megmosom.
Bár én alapból kicsit kevesebbet vártam, azt hittem majd nem fog felhabzani rendesen, vagy hamarabb fog zsírosodni a hajam, semmi ilyen problémám nem volt. Oké, talán habfelhőben nem úszott a fejem, de ezt nem is vártam, nem is bánom. Abszolút pozitív a benyomásom.
A fejbőrömet korábban sokféle sampon irritálta, apró gyulladások, pattanások keletkeztek rajta, ezzel nem volt szerecsére ilyen. Nem éreztem azt sem, hogy nagyon szárítana, így továbbra is megmaradtam a néhány alkalmankénti balzsam használatnál, hajvégápolót nem is használok.
Viszont a cég marketing politikájáról nem jó a véleményem, ami nekem egy olyan ok, hogy ne vegyem újra. Ettől függetlenül a termék szuper, bátran tudom ajánlani, ha könnyen elérhető, természetbarát és kíméletlen habzó anyagoktól mentes sampont szeretmél kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 3.

Antioxidánsok: Thymus Vulgaris Leaf Oil