Marc-Antoine Barrois Paris

Ár:   55 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 3.

Ár:   55 800 Ft

Ár: 5600 ft + postaköltség , Eladó: Norella
Állapot: 5 ml, Helyszín: --, fizetés: --

leaseydoux

2021. szeptember 22.

Indokolatlanul sok időt töltöttem azzal, hogy rájöjjek, hogy lehet ezt a Baccarathoz hasonlítani. No offence, nyilván az én bőröm különcködik, de amíg az előbbit legszívesebben egy csiszolóval távolítanám el a csuklómról, addig a Ganymed maga a megtestesült zen a lelkemnek. Kicsit olyan ez az illat, mint egy kánikulai napon belépni egy hűvös, márványpadlós patikába. Vagy egy elhagyatott medencét találni a fák alatt a szürkületben. Hűvös, de nem hideg, frissítően ásványos, de csontszáraz. A Dries Van Noten óta nem éreztem ennyire jó értelemben vett medikális különlegességet ( aminél azért jóval futurisztikusabb). De nagyon természetes, ha szín lenne biztos, hogy sötétzöld lenne. Egyedül a leszáradás utolsó órái nem tetszenek, de majd még updatelek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 22.

kaszasvas

2021. augusztus 23.

A legkülönlegesebb illat, amit eddig szagoltam. Olyan, mintha ez a parfüm a jövőből jött volna. Tartós, kellemes, és semmihez sem fogható. Szerintem férfias.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 23.

tiltedfate

2021. július 8.

Akkor jöttem felpontozni. Elég ritkán írok véleményt ide krémmániára, de ide muszáj vagyok. Egyrészt kezdtem már nagyon unni a túlárazott, agyonsztárolt niche kínálatot, amelyek kb. annyiban különböztek egy pár jobban sikerült designer-től, hogy valamivel jobb minőségű alapanyagokat használtak Másrészt a "művészillatokkal" nem tudok azonosulni, mert ugyan tényleg nagyon egyediek, de számomra hordhatatlanok. Úgy érzem itt Quentin Bisch valami igazán maradandót és különlegeset tudott alkotni olyan módon, hogy az nem ment át a hordhatatlan kategóriába. Nem értek egyet az első hozzászólóval. Szerintem köze nincs az illatnak a Baccarat-hoz. Semmi, zéró, nulla. A második hozzászóló viszont nagyon jól leírta az illatot. Tényleg mindenkin máshogy érződik az illat, rajtam nagyjából ugyanolyan, mint a tesztcsíkon. Pézsmás bőr, egy kicsi sós minerális akkorddal és egy leheletnyi zöldalmával. Furának hat ez így leírva, de nagyon jól működik. Szintúgy, soha, semmi ilyesmit nem szagoltam még. Olyan mintha a távoli jövőből jött volna az illat, szinte leírhatatlan. Ja, a nerolis tesztcsíkra fújt két spricc 1 hónapon át illatozott, úgy hogy kb. 3 méter távolságból éreztem minden nap.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 8.

silence

2021. április 27.

Nos…….: "Ganümédész a Jupiter holdja, legnagyobb hold és a kilencedik legnagyobb égitest a Naprendszerben. Ez az egyetlen hold, amelyről ismert, hogy saját mágneses mezője van.
A Ganümédész jeges világát két, egymástól élesen elütő földrajzi sajátosság határozza meg. Az egyik tereptípust roppant ősi, sötétbe boruló, kráterek szaggatta felszín alkotja; a másikat világosabb, valamivel fiatalabb, egymással váltakozó mélyedések és hegygerincek teszik ki." - tartja a csillagászat.
A Ganymede név nagyon találó, pontosan hasonlít az illat: nem evilági, futurisztikus, éteri illat, ami mágnesként vonz és hihetetlen kettősség jellemzi.
Sós, fémes, ózonikus tónusú, friss, hideg szellő illatával. Valami megmagyarázhatatlan auraként vesz körbe egy láthatatlan felhőbe burkolva.
Ott van, de mégsincs ott….
Nagyon összetett, innovatív és egyedi illat!
Van benne valami hideg - rideg, fémes, valami felfoghatatlan és kicsit befogadhatatlan, ami mégis vonz, szinte szippant magához!
Kifújáskor én a mandarin friss gyümölcsösségét érzem először, majd szinte ezzel párhuzamosan megjelenik egy fémes érzet, ami esetleg valakinek túl éles és taszító lehet, de engem pont ez az egyediség, ami megfog. Érdekes, ahogy kibontakozik, megjelenik a sáfrány, ami egy keserédes, puha, velúrbőrös alapot biztosít a fűszerezett gyógynövényeknek.
A teljes leszáradása rajtam egy ásványi hátterű puha, porszerű, ibolyás, velúrbőrös illatként állapodik meg a bőrömön.
Elképesztően addiktív!
A Baccarat hasonlattal egyrészt abszolút nem értek egyet (mert egész más illat), másrészt nagy igazság van benne: ugyan illatában nem, de jellegében nagyon hasonlít a BR540-re: hihetetlenül művészi, különleges, éteri illat.
Nem feltétlenül fog tetszeni mindenkinek.... de nem is akar! Pont ettől lesz olyan igazán egyedi és különleges.
Van aki szerint pl. fogorvosi rendelő szag.... hmmm.... hát akkor én perverz módon vonzódok ehhez a fogorvosi rendelő szaghoz….. mondjuk nincs ebben semmi meglepő, hiszen a Baccarat a szignatúrám és abban is felfedezhető egy jódos bevillanás, amit esetleg valaki sebészettel, kórház szaggal azonosít.
Őt is vagy imádni, vagy utálni lehet…. Egy valamit nem lehet: szó nélkül elmenni mellette….!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 27.

Ott van, de mégsincs ott….
Nagyon összetett, innovatív és egyedi illat!
Elképesztően addiktív!

barni8

2021. január 18.

Valóban a Baccarat Rouge-ra emlékeztet.
És mint az idősebb testvér, ez is illatélmény.

Nem tudunk egyesülni. Olyan, mint a mayák birodalma. Gyerek pupillákkal figyelem, de nem érint meg. Emberáldozatokat érzek.

Azt mondhatnám ez szebb, mint a B.R.
Tisztább.
A vattacukor és a jód itt letompul.
Ez apály. Kisimult vízfodrok.
Méginkább fémfodrok.
Az egész parfümben van valami fémes. Rideg. Embertelen. Szikár, mint a matematika.
Szagszilánkok és alumínium gúlákba szorított érzelmek.
Falra ragasztott alufólia négyzet.
Labor tisztaság.

Egyenletmegoldók, mérnökök, szigorú üzletasszonyok képe villan be. Villák tökéletesen tartott szögben egy vacsorán. Molekuláris konyha és techno zene.
Szép alkotás, de mint a Vörös Eszencia, ez is vitrinbe illik.

Számomra bőrön ez egy földöntúli világ meszes érintése.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 18.

Valóban a Baccarat Rouge-ra emlékeztet.
És mint az idősebb testvér, ez is illatélmény.

Azt mondhatnám ez szebb, mint a B.R.
Tisztább.
A vattacukor és a jód itt letompul.
Ez apály. Kisimult vízfodrok.
Méginkább fémfodrok.
Szagszilánkok és alumínium gúlákba szorított érzelmek.
Falra ragasztott alufólia négyzet.
Labor tisztaság.

Szép alkotás, de mint a Vörös Eszencia, ez is vitrinbe illik.

Számomra bőrön ez egy földöntúli világ meszes érintése.

Rhodesian Ridgeback

2020. október 3.

Én is jövök őt felpontozni, mert ha manapság valami különleges és hiánypótló illat, akkor ez AZ!
A múlt hónapban szereztem illatmintákat abból a bizonyos üzletből, de egy se közelítette meg ezt az illatélményt, ezt a különlegességet, sem tartósságban, sem performance-ban.
Leírhatatlan élmény őt viselni. Semmi köze a BR-hoz! Legfeljebb hasonló élmény lehet őt viselni. Ugyanúgy veled van az illat, csak ez sokkal maszkulinabb, nem olyan geil és ennek még nem létezik klónja. Valójában 80%-ban férfi illatnak mondanám. Ráadásul négy évszakos és bármilyen alkalomra lehet használni. 6 csillagot érdemelne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 3.

n4nom4n

2020. szeptember 7.

Nagyon hajaz a B683-ra. Mondjuk nem tudom melyik volt előbb!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. szeptember 7.

Nagyon hajaz a B683-ra. Mondjuk nem tudom melyik volt előbb!

szeliger

2020. február 26.

Quentin Bisch is megalkotta a maga Baccarat-ját [nagy sóhaj]. Rögtön ez jutott az eszembe, ki is próbáltam egymás mellett is őket, a Baccarat azért édesebb és valamiért ügyesebben teszi kívánatossá magát.
Ez az új kompozíció viszont rajtam sajnos nem működik, pedig ígéretesen indul, friss, roppanós a nyitány. Mandarint én ugyan nem érzek benne, de határozottan üde, kicsit kesernyés az indulás. Aztán az egész parfüm nagyon szárazzá válik, belőlem minden életet elszív, kiszáradok alatta. Az illatnak lesz egy jellegzetes poros, sós, meszes-gipszes jellege, ami nekem nem annyira élvezetes. Unisex illatnak hirdetik, de szerintem inkább férfi illat. Nem tudok a dicshimnuszt zengők sorába beállni, még ha a Ganümédész az egyetlen hold is a Naprendszerben, amiről úgy tudjuk, hogy van saját mágneses mezője, engem nem vonz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 26.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Eugenol, Isoeugenol, Linalool, Citronellol, Citral