KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Martina Gebhardt Ginzeng Tonik
Martina Gebhardt Ginzeng Tonik

Martina Gebhardt Naturkosmetik

Martina Gebhardt Ginzeng Tonik

  (0 vélemény)
Ár:   5490 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Wellbe-n 5440 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Aziza, Módosítva: 2013. június 4.

Ár:   5490 Ft
Kiszerelés:   100 ml
Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Wellbe, 5440 Ft

TERMÉKLEÍRÁS

Igényes, érett bőrre. A ginzeng arcvíz élénkítő, vitalizáló hatású és friss megjelenést kölcsönöz. Használjuk a reggeli és esti tisztítás után. 

Alternatív használat: A teljes testre is alkalmazható, ha a bőr regenerálásra szorul.

Nagy mennyiségű vitamint és ásványi anyagokat tartalmaz. Segíti az igénybevett bőr regenerációját. Feszessé és ellenállóvá teszi a bőrt. Leginkább a 30 éven felüli korcsoport használja, de fiatalabb hölgyek és urak is eredményesen alkalmazhatják.

A ginzeng magas vitamin és fitoszterin tartalmának köszönhetően serkenti a sejtosztódást és megelőzi a korai ráncképződést.
Sejtaktiváló, regeneráló, tonizáló és tápláló hatású, ezért különösen alkalmas azigénybevett, fáradt, regenerációra szoruló bőr kezelésére.

Kiszerelések: 30 ml, 100 ml

ÖSSZETEVŐK (INCI)

VÁSÁROLD MEG

Ár: 5440 Ft , Eladó: Wellbe
Fizetés: Online bankkártyás fizetés, átutalás, utánvételes fizetés, Szállítás:GLS futárszolgálattal, GLS csomagpontra
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34

Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.

hirdetés

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Panax Ginseng (Ginseng) Extract
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő. 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő vizes kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont érzékenyítő, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Nem szabványos INCI név. Jellemzően a Martina Gebhart kozmetikumokban találkozhatunk vele. A cég leírása szerint: 

"A spagírika egy ősrégi előállítási módszernek a része, melynek a gyökereit az alkímiában találjuk. Itt a párlatokat és a növényi sókat (a tejes növény részeinek az elhamvasztásából kinyerve) használják fel. Ezzel azt kívánják elérni, hogy a kozmetikumokban lévő gyógynövények a bennük rejlő impulzusokat, az őket átható feldolgozási lépcsőfokok segítségével (melyek a Tűz a Föld a Levegő és a Víz elemeket reprezentálják) a felhasználók felé tovább tudják adni. Csak így lehet egy gyógyító folyamatot, illetve a kozmetikában egy kiegyensúlyozó és harmonizáló folyamatot elindítani. A bőr érzékelhetően kiegyensúlyozottabbá válik, és emiatt a káros környezeti hatásokkal szemben ellenállóbb lesz. A bőr sugárzóvá válik, és azt a hatást közvetíti, hogy az ember jól érzi magát a bőrében!

Hogyan hatnak a spagírikus esszenciák a bőrre?

Az esszenciák hatása a sejt-energetikai szinten alapul. Az alkalmazott desztillátumok és növényi sók által érjük el, hogy a kozmetikumokban lévő gyógynövények a bennük rejlő információkat az átfutott feldolgozási lépések révén (amelyeket az elemek – tűz, föld, levegő és víz – képviselnek) át tudják adni a felhasználóknak. Csak így indítható el a gyógyulási folyamat, illetve a kozmetikum kiegyenlítő és harmonizáló hatása."

Citromfű olaj, mely hatásos szúnyogriasztó szer. A benne lévő illatanyagok (citral és limonene) potenciális bőrirritálók.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A citromfűolaj fő alkotórésze. Megtalálható még a verbéna, a citrom és a narancs illóolajában is. A kozmetikumokban illatanyagként használják. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

Az egyik leggyakrabban használt illat(osító) anyag, melyet jellemzően levendulából vonnak ki. A levendulaolaj egyik fő összetevője, de rengeteg más természetes olajban és kozmetikai termékben (így péládul a parfümök többsége tartalmazza) is találkozhatunk vele. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.