Kövess minket Instagramon is! :)


MaskerAide Beauty Rest'ore Hydrating Sheet Mask
Ár: | €7 | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 23 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | külföld (német Douglas) | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. június 22.
Ár: | €7 | |
Kiszerelés: | 23 g | |
Lelőhely: | külföld (német Douglas) | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Míg a szépítő alvásra készülsz, a Beauty Rest'ore hidratáló maszk helyreállítja, regenerálja és rendbe hozza bőrödet, így az selymes, sima és rugalmas lesz.
100%-ban biológiailag lebomló. Mentes a parabénektől, ásványi olajtól, szulfátoktól, ftalátoktól, benzofenontól, mesterséges illatanyagoktól és pigmentektől.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Methyl Gluceth-20
h
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Houttuynia Cordata (Tsi) Extract
,
Solanum Lycopersicum Fruit Extract
,
Honey Extract
,
Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
gy
,
Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract
,
Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
a I eo
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
i
,
Aloe Barbadensis Leaf Juice
gy
,
Opuntia Ficus-Indica Extract
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract
ti
,
Chlorella Minutissima Extract
,
Adenosine
gy
,
Allantoin
gy
0
0
,
Sorbitol
h
1
1
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
C14-22 Alcohols
,
C12-20 Alkyl Glucoside
,
Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
,
Polyacrylate-13
,
Polyisobutene
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
Sorbitan Isostearate
eu
1
0
,
Cetearyl Olivate
,
Sorbitan Olivate
eu
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Arginine
,
Ethylhexylglycerin
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Adenosine, Allantoin
Hidratálók: Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Sorbitol, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Caprylic / Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
Emulgeálószerek: Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Olivate, Polysorbate-60
Szilikonok: Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Polysorbate 20, Polysorbate-60
Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
Kukorica cukorból származó hidratáló, vízmegkötő összetevő. A bőrön alkalmazva selymes és lágy érzetet nyújt, és ellentétben a legtöbb más vízmegkötő összetevővel nem ragacsos.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
A kövér porcsin kivonata. A növény igen gazdag forrása a C- és E-vitaminnak, valamint az egyik legmagasabb omega-3 zsírsav tartalmú növénynek tartják. Paula Begoun szerint a kövér porcsin kivonatának gyulladáscsökkentő hatása is van, és kiváló összetevőnek tartja. Az összetevő gyakori eleme a távol-keleti kozmetikumoknak.
A mangó gyümölcsének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.
Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak. A benne lévő omega-6 és omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában. További info itt.
A közönséges levendulából nyert olaj, melynek fő komponensei a linalyl acetate (51%) és linalool (35%). A levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes illetve sebgyógyító hatása is, illetve úgy tűnik, hogy a pattanásokat okozó P.Acnes baktériumot is képes elpusztítani (forrás). Egy 2004-es tanulmány szerint több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló valamint a 0,25%-os koncentráció felett nagy valószínűséggel sejtmérgező hatású.
További info az összetevőről a KM-blogon >>
Az aloe vera leveléből származó lé, melynek a bőrön alkalmazva nyugtató, gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
A levendula virágának kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint frissítő, tonizáló, dezodozáló, szagokat semlegesítő és tisztító hatású összetevő. Paula Begoun szerint a levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes hatása is. Viszont semmilyen kutatás nem utal arra, hogy a levendula hasznos lenne a bőr számára, sőt több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló és fényérzékenyítő, valamint a levendulában található linalool sejtmérgező. Paula Begoun összességében mint kerülendő összetevőt jellemzi a levendulát.
Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag. Részletesebb információ a Wikipedián.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Szintetikus polimer, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét, ezen kívül emulzió stabilizáló, csomósodást gátló és sűrűség szabályozó hatása is van. Az összetevő a bőrhöz érve szinte beleolvad, és bársonyosan puha, firss érzést hagy maga után.
A CosIng besorolása szerint sűrűság szabályozó, kötőanyag és felületi réteg képző összetevő. Nagy molekula mérete miatt nem szívódik be a bőrbe. Leggyakrabban szájfényekben és ajakápolókban találkozhatunk vele.
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak.
Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik.
Olíva olajból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)