MediNatural

Ár:   4499 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Glória Kedves, Módosítva: 2019. július 5.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Retinol az A-vitamin egyik fajtája elismerten az egyik leghatékonyabb anti-aging összetevő a ráncok elleni küzdelemben. Hosszútávon fokozza a bőr természetes megújulási folyamatát, csökkentve a finom vonalak és a ráncok láthatóságát. Az arcbőr napról napra simábbá, feszesebbé, tömörebbé válik a retinol hatására.

ginara00

2020. június 16.

A bőröm szem és száj környékén nem nagyon szereti, kissé kipirosodik tőle, de amúgy nagyon szépen puhítja, egységesíti a bőrképet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 16.

arizona07

2020. június 7.

**UPDATE**
Oké, megkapja az 5 csillagot. :D
Valami zseniálisan tömött és szép lesz tőle a bőröm. Mindig is voltak bőrproblémáim és szerintem évek óta nem volt ilyen szép a bőröm (ha csak épp el nem rontom nyomkodással:D).

Pár hete használom, egyenlőre heti 1-2x mert még hozzá kell szoktatnom a bőrömet, plusz ezzel egy időben elkezdtem használni kémiai hámlasztót is. Folyós, de könnyen beszívja a bőröm és láthatóan szebb, tömöttebb lesz tőle másnap a bőröm. Elég sok időbe telt, mire kiderítettem milyen erősségű retinolt tartalmaz (a gyártó a terméknél nem tünteti fel, de valaki rákérdezett így: 3,2 % liposzómás retinolt tartalmaz, ami azt jelenti hogy ez nem a tiszta hatóanyagra vonatkozik, hanem a teljes technológiára a hordozó anyaggal együtt), így a skinsmartos kisokost használva nekem nagyjából az jött le hogy ez egy gyenge-közepes erősségű retinol. Szeretem a természetes összetevőket előnyben részesítő és a fölöslegeseket mellőző termékeket, így ár-érték arányban e mellett döntöttem. Alapvetően szép sima és puha lesz tőle a bőröm, szerintem heghalványításban is rásegít hosszú távon. Ha jut egy pici a szemkörnyékre, ott elő tud jönni pár piros folt (nekem elég érzékeny, ekcémára hajlamos ez a terület), de nem vészes. Az orromat tudja hámlasztani, igyekszem oda még kevesebbet felvinni. A ráncokkal szembeni hatásáról még nem tudok írni, ugyan már van egy pár ráncocskám a szemem körül és a homlokomon, változást egyenlőre nem észleltem, de hiszem hogy 10 év múlva meg fogom köszönni magamnak hogy 25 évesen már elkezdtem használni. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 7.

**UPDATE**
Oké, megkapja az 5 csillagot. :D

Bbflower

2020. február 29.

4 hónapja használom, most már látom a hatását. A bőröm simább és egyenletesebb lett, az apró mimikai ráncok is szelídülnek.
Örülök, hogy beruháztam rá, jó kis szérum ez.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 29.

Örülök, hogy beruháztam rá, jó kis szérum ez.

Britte

2020. január 28.

A jó öreg retinol. Átmenetileg rákényszerültem hogy ezt vegyem a TO retinol helyett, mert az jelenleg nem elérhető. Kicsit szkeptikus vagyok a hazai ismeretlen márkákkal kapcsolatban. Az sem túl bizalom gerjesztő szerintem, hogy az üvegen utolsó előtti helyen van az összetevő listán a retinol, a dobozon meg valahol középen, a saját honlapján meg a harmadik helyén van a listának. Ugyanakkor elméletileg meg 3.2%os. Szóval nem igazán tudja az ember, hogy melyiknek higgyen vagy egyáltalan higgyen-e..
Na mindegy adtam neki egy próbát....
Azt kell, hogy mondjam megérte a próbát! Az állagát imádom mert nem olajos és hamar beszippantja a bőröm és hát az az igazság, hogy amikor reggel belenéztem a tükörbe, akkor majdnem nem hittem a szememnek mert tökéletesen hibátlannak láttam a bőröm. A pattanások gyulladt nyomait is alig lehet észrevenni, pedig egy hete szenvedek, hogy eltűntessem őket mindenféle praktikával amióta elfogyott a régi retinolom. Szóval azt kell, hogy mondjam első próba után, hogy CSÚCS ez a termék! Amúgy ajánlom a retinolt úgy általánosságban mindenkinek aki sokat szenved a pattanásokkal meg a nyomaival és aggódik a bőr öregedése miatt, mert a retinol tényleg hat...

Update
Továbbra is elképesztőnek tartom ezt a terméket! Akárhanyadik helyen is van az összetevő listán a retinol, amióta ezt használom olyan a bőröm mintha kicserélték volna és hihetetlen hogy még csak 4 napja használom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 28.

Na mindegy adtam neki egy próbát....

Update

VNikol

2020. január 20.

Még csak másfél hete használom. Hatalmas változásokról így még nem tudok beszámolni. Viszont nagyon tetszik. Folyós, de a bőröm seperc alatt beissza. Nem hagy semmilyen zsíros érzetet, így a másik retinolos szérummal szemben simán el tudom képzelni, hogy akár egy nappali smink alá is felkenhető. Én éjszaka használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 20.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Retinol, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Glycerin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sodium PCA, Propanediol, Phospholipids, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Retinol, Tocopherol

Forrás: truth-in-aging, BFT

Retinol a I v

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő.  Változatos felhasználású nemionos felületaktív anyag, mely jól oldja az olajokat.