Meridol

Ár:   1400 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2017. április 10.

Kategória:   Fog- és szájápolók

A meridol Parodont Expert fogkrémet fokozott hatékonyságú, kettős hatású aktív formulával a vérzésre és sorvadásra hajlamos íny védelmére fejlesztették ki.

• Klinikailag igazolt formulája magasabb koncentrációban* tartalmaz antibakteriális összetevőket.
  • Indirekt módon segít enyhíteni az ínygyulladást, támogatva ezzel az íny természetes öngyógyító folyamatát.
  • Így növeli az íny ellenállóképességét különböző ínyproblémákkal, akár az ínysorvadással szemben is.

umpalumpa

2021. július 20.

Nekem is nehéz volt megszokni, hogy kicsit tömörebb az állaga és könnyen lefordul a fogkeféről, illetve nehezebb eloszlatni a számban és gyakran kipottyant egy-egy része egyben. Értékeltem, hogy nem marta ki a számat, mint az átlag mentolos fogkrémek nagy része, de inkább rossz ízű és büdi volt. A kupakot egyre nehezebb volt rátekerni, ahogy fogyott ki a tubus és deformálódott. Vastag és merev falú izébe töltötték. Bevallom, hogy minden ilyesmit szétvágok, amikor már nem tudom kipréselni a tartalmát és jó pár adagot ki tudok nyerni ilyen módon. Ennél annyira dühített a fogyás miatti bezárás nehezítettsége, hogy kidobtam az utolsó pár adaggal együtt.
Maradok a sima Meridolnál, azzal nem volt efféle gondom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 20.

Maradok a sima Meridolnál, azzal nem volt efféle gondom.

szzh01

2020. április 19.

Szépen megszüntette az ínyvérzést, már pár nap után jelentkezett a pozitív hatása. Eleinte csak napi 1x használtam, a másik fogmosásnál más fogrémmel mostam fogat, úgy viszont nem találtam elég hatékonynak eleinte. Miután átálltam a 2x-i használatra, teljesen meghozta a kívánt hatást.

A fogrém állaga nekem sem igazán tetszik, túlságosan kemény, zselés állagú, emiatt nem lehet egyenletesen eloszlatni a fogakon, fogmosás közben is potyognak a számból apró darabkák, így a fogkrém egy része a mosdóban landol mindig. A zselé színe élénk világoskék, ami szépen harmóniában van a tubus és a doboz designjával, bár én színezék nélkül jobban szeretném. Íze nem sok van, utána egy mentolos szájvíz jól jön.

Ami viszont negatívum, hogy a fogaim színe emellett sötétedett kicsit sajnos. Előtte sem használtam semmilyen brutál fehérítős fogkrémet, de ha csak ezt használom, nem érzem jól magam, mert sárgábbak kicsit a fogaim, habár az ínyem egészséges.
Miután visszatértem egy másik fogkrémhez, újra világosabbak lettek a fogaim. Most arra a kompromisszumra jutottam, hogy napi 1x használom szinten tartásnak, s a másik alkalommal pedig fehérítős fogkrémet vetek be.

Az ára nekem is magas kissé (már 1700-1800 Ft), de eddig mindkét alkalommal sikerült akciósan hozzájutni, s nem kell belőle nagy mennyiség, szóval így még elfogadható. Szerintem megpróbálok leállni vele, s csak akkor veszem elő újra, ha esetleg megint elkezd vérezni az ínyem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 19.

Mea90

2020. április 19.

Évek óta szenvedek a vérző, érzékeny ínyemmel... A legtöbb ajánlott fogkrémet már kipróbáltam, ám ugyanúgy fennáll a probléma. Újra és újra rájövök, hogy felesleges ezekre a drága, speciális pasztákra költeni... Nagy reményekkel vettem meg a Meridolt, de ugyanaz lett az eredmény. Az ínyem továbbra is vérzik, ráadásul semmi mentolos, friss ízt nem ad, olyan, mintha nem is mostam volna fogat. Az állaga is érdekes, bár azzal nem volt bajom. Sajnos azonban nem hiszem, hogy újra venném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 19.

melive

2020. március 25.

Kellett némi idő míg megbarátkoztam az ízével és a textúrájával, sokkal zselésebb mint amihez eddig szoktam és nehezen tanultam meg, hogy hogyan oszlathatnám el úgy a borsószemnyit, hogy öblítéskor annak is a fele ne távozzon. De a végére nagyon megszerettem, tette a dolgát, jól tisztított, nem csípte az ínyemet és segített a gyulladások megelőzésében vagy hatékony kezelésében. Mindenkinek ajánlom kipróbálásra. Plusz szempont, hogy elektromos fogkefével használva nagyon sokáig elég volt. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 25.

natasa

2020. február 5.

Nagyon jó fogkrém. Jól tisztít, az íze is rendben. A fogaimat nem érzékenyíti, ami nekem egy fontos szempont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 5.

lavender

2019. október 7.

A fogorvosom ajánlotta a gyulladásra hajlamos fogínyem miatt kb. egy hónapja, azóta használom elektromos fogkefével. Évek óta Parodontaxot használóként furcsa volt átállni erre, de úgy érzem, tisztábbak a fogaim valahogy, és nincs szerencsére utóíze sem. Egyelőre még az első tubusnál tartok, meglátuk, hosszútávon is beválik -e.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 7.

Sunnyvagyok

2019. január 5.

A fogorvosomtól kaptam ajándékba egy ilyen fogkrémet az implantátumos fogpótlás végeztével. Mivel igazából nincs problémám csak megelőzésre használom, így nem igazán tudom értékelni.
Az állaga nagyon zselés, az íze finom, friss leheletet hagy maga után.

Újra fogom venni megelőzés céljából és továbbra is a fogmosási rutinom részeként fog szerepelni! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 5.

Az állaga nagyon zselés, az íze finom, friss leheletet hagy maga után.

CeCeDrake

2017. szeptember 16.

Dm box által jutottam hozzá, egyébként nem vettem volna ilyet. Elhasználom. Tiszta érzést nyújt, viszont tovább érzem frissnek a szám, mint az eddig használt fogkrém esetében. Szerintem még venni fogok ilyet, felváltva fogom használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 16.

senskin

2017. június 20.

Kiváló fogkrém magas olarflur-el , ami az ínynek, a fognyaknak és a kezdődő fogínybajnak is hatásos. Elektromos fogkefével használom, felváltva a hagyomás kefével. Kiváló fogkrém! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 20.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol

Állati eredetű összetevő, egész pontosan az olvasztott marhafaggyúból származik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és antisztatikus hatású összetevő. Az összetevővel elsősorban fogkrémekben találkozhatunk.