Mielle Organics

Ár:   5890 Ft   Kategória:   Hajformázók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bellana, Módosítva: 2021. január 6.

Kategória:   Hajformázók

A gyömbéres és mézes hajgél több mint 70%-ban ellenőrzött organikus összetevőket tartalmaz, mint a méz, gyömbér és babassu. Mély hidratálás és táplálás érdekében volt tervezve. Erős rögzítést biztosít, anélkül, hogy elnehezitené a hajat, simítja a hajvégeket és csökkenti a frizz-t (elektrizálódást). Használható a fürtök újraaktiválásához pár nappal hajmosás után.

Bellana

2021. január 12.

Az egyetlen ok, amiért nem 5csillagozom az, hogy nekem a második napra eltűnik minden tartás, amit ad sajnos, mosás napján nagyon szép tartást ad, puha, fényes marad a hajam mellette, de második nap mintha nem is tettem volna a hajamba. Ezt egy haj frissítéssel valószínűleg sokan meg tudják oldani, akik alkalmazzák ezt, de én nem szeretem frissíteni a hajam, mivel 2-3 naponta mosom, szóval nálam az a zselé nyerő, ami addig tartja a hajam. Az illata nagyon erős gyömbéres, csak ezt éreztem a hajamban mosás után, nekem tetszik amúgy, nem egy hétköznapi illat :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 12.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin, Honey

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

A gyömbér gumóból kinyert illóolaj. A hivatalos CosIng besorolás szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyag. Paula Begoun szerint a gyömbér bőrirritáló lehet.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A pektin egy heteropoliszacharid (szénhidrátokkal rokon vegyület), mely a magasabb rendű szárazföldi növények (húsos gyümölcsök például alma, körte; valamint húsos gyökerek például sárgarépa, murok) sejtfalából állítható elő. A pektint először Henri Braconnot írta le 1825-ben. A tiszta pektin fehér, alaktalan tömeg, amelynek íze és szaga nincsen; vízzel sűrű, kocsonyaszerű tömeggé lesz és ebből alkohollal ismét leválasztható. A pektin a kozmetikumokban a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulzió stabilizáló, sűrűségszabályózó, megkötő (célja, hogy a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő.