Milde

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2014. április 7.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

Sampon 6 gyógynövény párlatával, melyek kifejezetten problémás, zsírosodó hajon fejtik ki jótékony hatásukat (zsálya, csalán, bojtorján, citromfű, cickafarkfű, levendula). A tisztítást és a habzást kókuszolajból és cukorból készült tenzid végzi, illata rozmaring és levendula olaj keveréke. Tartósítószere, a Rokonsal parabenmentes, BDIH konform, glicerinben oldott természetazonos anyagok keveréke.

A természetes samponok (a samponszappanok is) megnyitják a haj szerkezetét, ezért használata után alkalmazzunk almaecetes vagy citromleves öblítést, amely visszazárja azokat és még csillogóbbá teszi a hajat.

Kiszerelés: 150 ml

Októberi Lány

2015. május 14.

Milde szappanokat már többször vettem, a samponnal is szemeztem egy ideje... Csak ugye ott van a leírásban, hogy kicsit úgy működik, mint egy samponszappan, és ez elrettentett, mert a samponszappan, mint műfaj nagyon nem jött be a hajamnak. Úgyhogy pihentettem a dolgot, de közben keresgéltem ezerrel sampont, mert valahogy egyik se volt jó, ráadásul olyan kritériumoknak kellett megfelelniük, hogy ne legyen bennük (túl sok) gázos összetevő, meg ilyenek... Sok hajam van, viszonylag erős is, gyorsan nő, hosszú. Nem csoda, hogy féltem, nem mindegy, hogy néz ki és hogy egészséges-e. Viszont elég problémás a fejbőröm, zsírosodós, korpásodós, viszketős, és egy időben nagyon sokat fájt is, mintha tépnék a hajamat. És észre vettem, hogy elég sok ki is jön fésülésnél, de mivel hipochonder vagyok, gondoltam, hogy talán régen is ennyi volt a "normális hajhullásom", és csak ráparáztam... Végül aztán egy olyan ingyenes fejbőrvizsgálatra is elmentem, amiről persze kiderült, hogy egy bizonyos cég csinálja, és mindenkinek ugyanazt a méregdrága, és amúgy nem valami szép INCI-vel rendelkező 1-2 szert ajánlják. Az derült ki, hogy valami faggyúmirigy gyulladásom, vagy mim van, és hogy ez nyomja a hajhagymáimat, és ettől "fáj a hajam", vagy mi a szösz. (Ott kicsit értelmesebben hangzott el a dolog.) De nem vettem meg a kínált "csodakencéiket", hanem jól megrendeltem ezt. És BINGÓ! Mert - és ezt magam is nehezen hittem - az első használattól kezdve töredéke hullott ki az addigi mennyiségnek!!! Ami igazolta a gyanúmat, hogy hát igen, valóban hullott előtte, ha nem is csomókban, de engem már az is megijesztett. Azóta lassan, de biztosan javul a többi is, már nem viszketek annyira, és csak amikor már "ideje megmosni", illetve a korpa is "jól viselkedik", pedig már a Naturlandos kénes samponomat is kivágtam, azelőtt az tartotta nagyjából kordában a korpásodást. A zsírosodás pedig egyre lanyhul, először 2 -3 nap után néztem még mindig úgy ki, mint aki most mosta meg frissen a haját, most már min. 4-5 napig is szép marad!
Használata macerásabb, mint egy bolti samponé, én 2-3 adagban mosom, mert előszörre nem habzik fel annyira, jó vizesen dörzsölöm, majd újra, kisebb mennyiségekkel, tehát összességében nem fogy több egy mosásnál, mint egy "hagyományosból". Aztán én almaecetet és citromot is teszek egy 1 literes flakonba (a citrom a Lidli féle 99, 93%-os), és abba jöhet pár csepp illóolaj (kubeba, geránium vagy grapefruit, nyáron viszont max. a gerániumot fogom használni, mert a másik kettő fényérzékenyít, de az illóolaj típusa amúgy is ízlés dolga, én az ecetszag miatt teszem bele). Ez kb. 1-2 ujjnyi "kombó" az üveg alján, ebbe eresztek meleg vizet öblítés után, majd amikor ezzel is leöntöm jó alaposan a hajamat, ezt is kimosom, és jöhet a balzsam, ezt utóbbit nem minden mosásnál, de igényli a hajam.
Szóval, szerintem érdemes kipróbálni, az én hajamra (majdnem derékig ér) egy jó hónapig elegendő egy flakon, kissé drágának tűnhet egy átlagos samponhoz képest (1500,-/150 ml), de az eredmény (és a tudat, hogy milyen klasszak az összetevők) miatt bőven megéri! Ja, és próbáltam más, hasonló natúr sampont is, de az sajnos nem jött be ennyire, mert sokkal hamarabb (1-2 nap után) csúnyán bezsírosította a hajamat. Így jár, aki "megcsalja" a samponkészítőjét! :)

Update:

Sajnos a készítő már külföldön él, de találtam alternatívát, Malus-nak vannak nagyon jó cuccai, a samponjait is szeretem! Itt a krémmánián is fent vannak a termékei.
Mostanra elhagytam az almaecetes öblítést, úgy is nagyszerűen működik. És csak a végeit balzsamozom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 14.

Update:

Antioxidánsok: Squalene
Hidratálók: Lactic Acid, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Közönséges bojtorján. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása révén minden bőrtípus számára hasznos összetevő, a levél kivonata pedig antibakteriális hatása miatt hatásos lehet acne ellen.

További info az összetevőről a KM-blogon >>