Molinard

Ár:   22 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Musil, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. szeptember 27.

Ár:   22 000 Ft

Az ikonikus Habanita parfüm 2012-es, megújult interpretációja.

Lina6

2021. február 14.

Jo kis retro illat.
Édes, nem nagy hatosugarral

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 14.

Jo kis retro illat.
Édes, nem nagy hatosugarral

emb1p3

2021. február 1.

Lineáris, egydimenziós vanília, más semmi, füst nyomokban sem. Az én szótáramban ez nem klasszikus vagy időutazós vintage, egyszerűen csak elszállt felette az idő. Sajnálom, én a Molinard-nak csak a niche vonalát, a Collection Privée-t szeretem, de még azt se annyira, hogy beruházzak, és a Habanita számomra a mélypont. Igazából nem szeretek rosszakat írni illatokról, már jó ideje nem igazán teszem, de ez elég nagy csalódás volt ahhoz, hogy preventív céllal feljegyezzem, és ne próbálkozzak többé. Az üveg amúgy nekem nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 1.

kalcedon

2020. január 21.

Különös illat, egy mintám van belőle, amit harmadjára próbálok, és megint egészen más érzéseket ébreszt bennem, mint az első vagy a második próbálkozás. Először csak nehéznek és túl töménynek éreztem. Másodjára egy karácsonyi vásár hangulatát idézte meg. Harmadjára meg ahhoz csinált kedvet, hogy egy fotelbe telepedjek és Kerényi Károllyal meg Baktay Ervinnel kóboroljak mindenféle mítoszok, mondák és regék világában.

Az én bőrömön ez leginkább egy füstös, dohányos, kissé poros, inkább száraz mint édes, vaníliás-szerecsendiós vetiver.

Nem tudom, miért asszociálnak néhányan rabszolgákra az üvegen látható figurák láttán, ezek a nők nincsenek béklyóba verve, és a testtartásuk sem reménytelenséget, fájdalmat vagy hasonlót sugall. A fekete egyszerűen az art deco korszak kedvenc színe volt, mert mindennel kontrasztot képez. Ráadásul a Habanita a női egyenjogúsági mozgalmakkal egyidőben született és lett népszerű a "garçonne"-ok (emancipált nők) körében, akik éppenhogy a szabadságot, függetlenséget és merészséget érezték ebben a parfümben.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 21.

farkas.timeazsofia

2019. január 4.

Sok évvel ezelőtt ismertem már könyvből, ugyanis a legtöbb parfümmel foglalkozó könyvben kiemelt szerepet kap, a "100 legendás parfüm" című könyvben is például. Amikor 4 évvel ezelőtt végre kipróbáltam, már előre tudtam, mit várhatok, ezért egyáltalán nem lepődtem meg a "brutalitásán". Szerintem ez a parfüm igazán csak hideg időben szép. Nyáron tényleg sok. Szeretem a sokkal lágyabb parfümöket is, de az ilyen nagyágyúkat is. Tényleg keveset szabad csak belőle használni, akkor nem nyomja le az egész környezetünket. Picit önző dolog a részemről, de örülök, ha nem tetszik mindenkinek, sőt... annál jobb, nem is szeretem az olyan illatokat, ami "mindenki kedvence". Szeretem, ha az illatom nem jön szembe a metrón, munkahelyen, utcán, stb. Maradjon is így!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 4.

Phoenix19

2019. január 4.

Teljesen ismeretlenül vásároltam meg pár éve, de képtelen voltam használni, mert ez egy brutális intenzitású füstös vanília illat. Elég csak megszimatolni a kupak környékét, és már úgy is érezhető. Megszabadultam tőle. Majd hónapokkal később ő talált rám pálcikás, kenegetős fiolába töltve. Kentem. Tetszett. Rájöttem, itt tényleg a kevesebb több elve érvényesül. Addig kenegettem, hogy ismét vettem egy üveggel. Fújtam. Kibirhatatlan füstös, fuldokló tömény vanília. Ismét megszabadultam tőle, ezennel leszámoltam vele örökre. Én semmi virágot, semmi fűszert nem érzek, az én bőrömön olyan füstös, mintha egy köbméter vaníliarúdból készült máglya füstölne. Még az üvege is nyomasztó hangulatú, fekete, rabszolga-szerű alakokkal. A legkevésbé sem ízléses.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 4.

kvin

2018. december 11.

Nagyon csábító üveg, de őszinte csalódás. Kemény, fűszeresen orientális illatot várna az ember, de ne tévesszen meg senkit a külső és marketing! Ez egy brutálisan töményen édes vanília-orgia. Fekete rabszolgatartós magához édesgető, a felszín alatt kegyetlen, rideg ellentmondás - mindezt tömény negédességgel próbálja leplezni és átbillenteni, de engem nem csap be!
Túl édes, túl nehéz, túl vaníliás. Számomra túl fullasztó és nyomasztó. Igen, így együtt. Ez a találó szó: nyomasztó. Szélsőséges, de nem jó értelemben. Nekem ilyen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 11.

Kisangyalcsillag

2018. november 20.

Uhhh,grrrrrrr nekem ez tooooo much😂😂nagggyon nagggyon füstös, keleti vanília. Sok sok óra múlva lesz elviselhető.. én azt nem bírom kivárni. A kis fújósomat is becsomagolva tartom a többitől távol.. nagyon intenzív, nagyon tartós. El tudom képzelni, hogy aki szereti a füstös orientális illatokat, annak szerelem. Alapjában véve nem egy rossz illat ez... csak nekem... erőszakos.. ha értitek mit akarok mondani. 😂😂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 20.

Parfuwoman

2018. november 20.

Jajj... Beállt a sorba az ódon “mamaszagú” parfümök közé; Revlon Ciara,Lancome Magie Noire és N R L’air du temps-hoz tudom hasonlítani . Ezennel végeztem a vintage parfümökkel, de ezt már régóta ki szerettem volna próbálni. Én úgy vagyok vele,hogy változik a divat,a közízlés ,ami akkor vonzónak számított ,ma már nem biztos ,hogy az. De ez csak az én szubjektív véleményem ...
Az 1* az üvegnek szól

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 20.

Az 1* az üvegnek szól

Lierre

2018. november 2.

Nyáron láttam meg először ezt a parfümöt wgy kedves parfümös kolleginánál, s az üvege és a reménybeli füstös, orientális vanília ígérete megrészegített... Épp önkéntes száműzetésben voltam, a parfümös webshopokat messze elkerülve, ezért boldogan vártam az alkalmat, amikor végre egymáséi leszünk. Végül októberben, pattanásig feszült idegekkel vettem át az üvegem... És... Parfümben én még ekkorát szerintem nem csalódtam! Persze bátran a nyakamra fújtam rögtön... Rajtam rengeteg szegfűszeg, de olyan sok, ami már befőttben is bántó, keserű utóízt okoz... Plusz egy vintage, édes illat, ami szegény, megboldogult édesapám borotvahabjára emlékeztet. Végül kb 8 órányi huzavona után megállapodik rajtam egy még mindig fűszeres, buja, füstös, valóban vaníliás felhővé, amit még szeretni is tudnék... Próba nélkül nem javasolnám a megvásárlását. Szívem szerint 1*-ot adnék, de objektíven nézve egy igen karakteres és fantáziadús illat, az üvege egyszerre félelmetes és lenyűgöző a domborműves női alakokkal... De egyértelműen nem az én illatom.
Eladom is, cserélem is, lepjetek meg valami kellemes, könnyed illattal, nekem ezt ki kell hevernem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 2.

GNóri

2018. május 26.

Bevallom töredelmesen, hogy féltem ettől a parfümtől. Sokáig nem mertem kipróbálni. Pedig kifejezetten szeretem az orientális nagyvadakat, de a különböző fórumokon olvasott vélemények alapján attól tartottam, hogy talán ő még nekem is sok lenne. Másrészt kicsit félelmetes ez a fekete üveg, a rabszolgaszerű alakokkal, már önmagában a külseje is olyan bajlósnak tűnt.
Végül itt jó áron hozzájutottam egy fújóshoz, gondoltam, nem bujkálok előle többet. Már a postán feltéptem a borítékot, magamra fújtam szerintem olyan 150-es pulzussal, és vártam a mennydörgést, poklot, földindulást...valami bitang füstös, orientális vintage illatot, ami leviszi a fejem, és atombombaként tarolja le a körülöttem lévőket is...erre kaptam egy kis kedves, bájos vaníliát. Az elején érzek egy kis virágosságot, de a leszáradást követően csak vanília, édesen, gyümölcsösen-ragacsosan, harsányan. Rajtam abszolút nem jön ki semmi füstösség, semmi fűszer, nincs ebben semmi fekete, semmi rémisztő, semmi vad...Valami kis olcsó, gyümölcsös, édes pipadohány jutott róla eszembe, és nem is lőttem vele nagyon mellé, hiszen a Habanitát először cigaretták füstjének beédesítéséhez gyártották, és csak azután lett belőle parfüm. Összességében nekem nagy csalódás, sokkal markánsabb illatot vártam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 26.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hydroxycitronellal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Citral, Isoeugenol, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Farnesol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.