Mona di Orio

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 3.

Lelőhely:   Le Parfum

Illatjegyei: brazil keserűnarancs, rum, petitgrain, szegfűszeg, szantálfa, vetiver, ylang-ylang, gaiac fa, ámbra, tonkabab, vanília, tolu balzsam, bőr, muszk.

Anickaaa

2016. szeptember 11.

Egyesek szerint a legszebb vanília??? Hát az enyém tuti nem az! Vannak ezerszer jobbak is nála. Nem is a vanília benne a főszereplő. A száraz vanília mellett a rum, és a fák hangsúlyosak. Ez lehetne inkább egy fás rumos illat, vaníliával puhítva. Hát nem tudom... A rum túl erős benne, fejbe vág... A leszáradása meg olyan mintha egy minden jóval megrakott drága fa stelázsi lennék.... :D Aki erre vágyik annak jó választás lehet...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. szeptember 11.

Lingling

2016. január 4.

Erős füstös-fűszeres indítás után, isteni finom puha, bársonyos illatcsodává alakul rajtam. Szépen összerakott illat, tökéletesek az arányok.
Nagyon jólesik viselni ebben a nagy hidegben, és ekkor mutatja legszebb arcát. Imádom érezni magamon, gyakran kenem itthon is, és még így sem vész el a varázsa. Különleges, ez az egyik legfinomabb füstös-vaníliás illat amit valaha viseltem. Szerintem 30 feletti korosztályhoz illik leginkább. Tartósságán sem találok kivetnivalót, egész nap kitart. Lassan fogy, a 30ml amit birtokolok egy életre elég lesz :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 4.

Musil

2015. december 4.

Mona di Orio parfümjei a klasszikus vonalat képviselik. Amiket eddig volt szerencsém megismerni, azok közül egyik sem könnyű darab, kifejezetten kihívás viselni őket. Nem abban az értelemben, hogy annyira rosszak lennének, és mégis erőltetni próbálom őket (no és nem is az Etat Libre d`Orange kaliberű extremitás miatt). Hanem hogy érződik rajtuk a minőség, a mélység, az alapvető illatjegyeikkel nem is állok különösebben hadilábon; de mégis valami miatt nem könnyen boldogulok velük, mintha valahogy több megértést kívánna tőlem, alaposabban el kell mélyedni bennük.
A Vanille a legnépszerűbbek között van, és ez valahol érthető is, a mainstream illatokhoz szokott orrnak még talán ezt a legkönnyebb elfogadni. Nehéz, tömény, füstös, fás, száraz vanília illat, mely nélkülözi azt a fajta édességet, amit a legtöbb vaníliás parfümtől megszokhattunk, ami nem is csoda, hiszen míg azoknál szintetikus vanillin formájában találkozunk vele, itt valódi vaníliával van dolgunk. Aki a mainstream illatok világából jön, és ismeri a Shalimart, azt gondolhatja, hogy az egy nehéz, füstös vaníliaillat. És akkor jön Mona di Orio, és megmutatja nekünk, hogy mi az igazi füstös vanília! Ez a Shalimarhoz képest letépi a fejünket is! Nem kispálya! Kezdetben nagyon domináns a füstössége, ha közelről szimatolom, még kifejezetten bántó is, de fél óra elteltével sokat enyhül, és kezd édes, fűszeres irányba fordulni a szegfűszegnek köszönhetően. Abszolút nem egy szokványos illat. Rendkívül tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 4.

elvanui

2015. augusztus 1.

Azt hiszem,valahol méltó és szép,hogy Ővele kezdem, az első vélemény az Övé.
A világon valaha volt legcsodálatosabb valódi vanília illat. Nem a cukros fajtából, ő igazán igazi, nem engedi elfeledni, hogy a vanília valójában
1)egy virág
2)ès fáról érkezik, még ha a fás szárat nem is ő maga növeszti :)
3)legfőképpen FŰSZER!
És nem süti, és nem puding, és semmiképp se vattacukor. Nem mintha mindezekkel bármi gond lenne,sőt, ezek nélkül az élet egy félhomályos alagút, ami sosem ér véget, de ha VANÍLIÁT kerestek, ne is menjetek tovább. A drága Mona az arany közepet kereste, Isten nyugosztalja, és ringassa őt örökké, meg is találta. Köszönöm a huszonegyedik század legnagyobb orrának,hogy elhozta a vaníliát, amit ha valamely tévelyedett nap nem pöttyintek magamra, egész nap keresem. Szeretném már megunni, de nem megy egy teljes éve, beletörődtem, hogy elvitt azon a hajón magával, hogy aztán sose szállhassak le többé. Belebúlni, és ki nem keveredni belőle, az kéne, és mint a tengerész a szárazföldöm, szédelgek én már nélküle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 1.

Azt hiszem,valahol méltó és szép,hogy Ővele kezdem, az első vélemény az Övé.
1)egy virág
2)ès fáról érkezik, még ha a fás szárat nem is ő maga növeszti :)
3)legfőképpen FŰSZER!

Doll66

2015. augusztus 1.

Csodálatos, különleges,a luxus illata számomra. (Ezért IS van csak mintám belőle :D ) Őt megillatolva kezdek ráérezni a niche parfümök világára. Füstös vanília, rum, és a szegfűszeg, amit kiérzek belőle, de mindegy is az összetevő, ha ilyen a végeredmény!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. augusztus 1.

Saskia

2014. december 2.

Hogy a legjobb vaníliás illat?
Nem tudom, mert mindent én sem próbáltam. Mindenesetre realisztikus, igazi vanília rúd köré épített fűszerbomba. De a bombát úgy kell ám érteni, hogy a minőség itt robbant. Csodálatosan komponált alapanyagokat, nosztalgiát, és egy álomba tett időt érzek benne.
Mellesleg abszolút ősz érzésem lesz tőle, méla napsugár, séta az avarban, puha bőrbakancs, selymesen körbeölelő sál és pulóver...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 2.

Hogy a legjobb vaníliás illat?

2014. november 4.

BabyDoll nagyon szépen leírta ezt az illatot, nagyjából számomra is ilyen. Az eleje rajtam orrbavágóan kesernyés, de ez csak az első 1-2 perc. Utána főszerepet kap a rum és a szegfűszeg, és az én bőrömön valahogy olyan fahéjas hatása is lesz, pedig az nincs is benne, mégis... Bő fél óra után elkezd finoman gomolyogni a füstös vanília. Nem túl füstös, csak épphogy. Ott van még mellette a többi szereplő is, de már csendesebben. És van benne valamilyen illatjegy (vagy illatjegyek összhatása) ami engem emlékeztet kicsit a propolisz cseppekre (nem tudom manapság lehet-e még kapni, amikor kicsi voltam, kb,. 30 éve nagymamám szedte). Nagyon komplex és szépen felépített illat, a leszáradás rajtam egy enyhén rumos-szegfűszeges (fahéjas :-) ) alapon nyugvó picit füstös, száraz vanília, fás akkordokkal, de csavaros módon édesség is van benne.
Egyelőre csak csuklón tesztelgettem, bármennyire is tetszik és szép illat, még nem tudom, hogy fogom-e tudni viselni, mert nagyon nagy falat ő nekem a maga összetettségével és grandiózusságával. Valóban egy közel 100 évvel ezelőtti nagyvilági nőn tudom elképzelni, aki mondjuk A nagy Gatsby-ből lépett elő, sötétebb hajú, szangvinikus, független, okos, intelligens. Ő lenne számomra a legideálisabb reklámarc ehhez az illathoz.
Egy 5 ml minim van belőle, ha fogom viselni nagyon sokáig elég lesz. Intenzív, tartós

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 4.

BabyDoll

2012. szeptember 14.

Mona di Orio mikor megalkotta ezt a parfümöt, képzeletben visszarepült egy bő évszázadot, elképzelt egy hajót, ami maga mögött hagy egy egzotikus szigetet, fedélzetén értékes, ritka exportcikkekkel... Ez az inspiráció megadja az illat alaphangulatát, öreg fa, fűszerek, keserűnarancs, vanília, aromák bódító keveredése. S nem hiányozhat egy hajóról a rum, ami ad egy pikáns árnyalatot ennek a csodás vanília illatnak, harmonikusan bontakozik ki, és végig egyensúlyban marad (még a leszáradásnál is érzem), nem részegít le, csak kellemesen euforikus állapotba ringat.
Enyhén kesernyésen indít, a szegfűszeg az első pár percig csak a háttérben kap szerepet, utána intenzívebben előbújik, és ahogy alakul az illat fássá, picit szárazabbá válik, szinte megkérdőjelezem, hogy vanília, vagy szantálfa köré épült ez illat. A leszáradásnál megkapom a választ: vanília. Száraz és leheletnyit édes, csodálatos vanília, puha ámbrával, likőrös füsttel, nosztalgikus hangulattal.
Minden hozzám hasonlóan elvágyódó, ébren álmodozónak ajánlom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. szeptember 14.

Minden hozzám hasonlóan elvágyódó, ébren álmodozónak ajánlom.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool, Benzyl Benzoate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Benzyl Cinnamate, Farnesol, Benzyl Alcohol, Citral, Isoeugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.