Montale

Ár:   30 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: zoszt, Módosítva: 2020. december 23.

Ár:   30 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyek: bőr, dohány, égett fa, oud

Montale Aoud Cuir d'Arabie
Ár: 1700 Ft, 2800 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.

Szofijaa

2021. február 13.

Egyik oldalon teve-vágóhíd szagnak írják le, elég érzékletesen. Elnézést kérek, de sokkal rondábbakat írtak, fekália, vér, belek, most véged lesz, ha ezt megszagolod! Egyetértek Nórival. " a vélemények alapján azt hittem, hogy majd leszakad az arcom" :D
Hm, hát ez csak jó lehet.
Megrendeltem a mintát, jöjjön az apokalipszis, sírás, könyörtelenség.
Igen az elején van az a...elnézést, hogy ezt írom, de kutyaistállószag, ami tart pár percig.
Szerintem a legtöbben ekkor kezdik zokogva lemosni a magukra fújt mintát és nem várják meg a kiteljesedést.
Mert a kiteljesedés gyönyörű, igazi bőrillat! Nem ilyen átfedéses sztori, hanem jó nehéz bőr, mielőtt cuki táskává alakul.

Sajnos tényleg nem tart hosszan. De én már ennek is örülök. Hogy ezt el tudták kapni így.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 13.

Hm, hát ez csak jó lehet.
Megrendeltem a mintát, jöjjön az apokalipszis, sírás, könyörtelenség.

GNóri

2019. január 11.

Hú, ez bitang! Keresem már egy ideje a bőrös illatomat, de valahogy egyik sem volt az igazi. Vannak a 'fresh spicy' bőrös illatok, amik rajtam nagyon hűvösek, férfiasak, vannak a nyers, poros bőrkabát illatok, vannak az égetett gumis rettenetek, és vannak a meleg, balzsamos, bőrös illatok, mint például a Histoires 1740, amik egyébként isteniek, de a bőrömön nagyon beédesednek. Ezért tovább keresgéltem, és így akadtam rá erre a fekete démonra.
Kicsit félve fújtam magamra, mint a Montale Black Aoud-ot, mindkettőnél a vélemények alapján azt hittem, hogy majd leszakad az arcom, vagy minimum kifordul a gyomrom, azonban nem történt semmi rémisztő. Valóban nagyon mély, sötét, nyers, naturális, de rajtam nincs benne semmi mogorvaság és brutalitás. Nyilván a bőrös mivoltából adódóan van benne egy kis hűvös távolságtartás, de velem szépen együttműködik. Kifújáskor, majd körülbelül még egy óráig isteni erős, füstös bőr, aztán sajnos valóban elhagyja az ereje, és utána már szinte csak az oudot érzem. A tartóssága csalódás, de ettől függetlenül nagyon finom, az eddig megismertek közül számomra a legjobb bőrös illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 11.

lazolkov

2018. május 25.

Csernobil a bőrünkön, út az elkerülhetetlen nukleáris halálba...vastag, dohányfüstösen csípős, forró, gyantás bőr...szélsőséges, ellenállhatatlanul visszataszító vonzalom garantált

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 25.

eletszinei

2017. május 10.

Ma kipróbáltam, mintában. Férjemnek kerestem volna bőrös-füstös illatot. Nekem egyszerűen imádatos a keserű füstje (égett fa, de a vizes fajtából, amikor csak a füst ömlik, és nem akar meggyulladni), a dohány (majdhogynem bagószag), csak egy a baj: nagyon kevés ideig, kb. fél óráig tart ez az állapota. Aztán csendesedik, édesedik, picit még füstös, és az ereje elhagyja. Őrülten kár érte! 5 órája tettem fel, már régóta alig érzem, most csak egy édeskés-krémes illat maradt belőle, azt is csak akkor érzem, ha a bőrömet szimatolom.
Sehol az a nagy ijesztő, brutális illat, állatiasság, mocskosság. Csak az első max. fél órában.
Annyira kár! De még így is el fogok gondolkodni a vételén, mert simán hordanám. Tart, amíg tart.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 10.

x

2016. október 28.

2015. 04. 06.:
Sikerült megismerkednem vele végül, és valóban erősen kihivást nyújtó darab.

A legsötétebb illat, amivel valaha találkoztam. Van pár, amit nagyon sötétnek tartok (pl. Memoir Woman, Bvlgari Black, Opium, Black Orchid), de hozzá képest labdába se rúgnak. Olyan érzést nyújt kifújás után, mint Vitor Belfort élhetett át, mikor Silva fejberúgta ( https://www.youtube.com/watch?v=nhkoqvXMd9k ).

Erős tintaszag, vágóhidas vagy hasonló állatias beütéssel, az egyik legtisztább, legélethűbb oud, ami létezik, picit mocskos is, az állati jegyekre jellemző enyhe ürülékszag megjelenik, aztán krémes, rózsás bőrré változik. Egyetlen hibája ,hogy nem olyan bivalyerős, mint az ember Montale-tól várná. Hamar lehalkul, visszaesik a bőrre, aztán onnan is felszivódik, pedig az utolsó szakasza olyan finom. (Mintha végigkisérné a bőrholmik gyártását az agresszióval és adrenalinnal teli, füstös, állatzsigerelő kezdetektől a kész, elegáns végtermékig. Ez a kép és gondolat nem a legszebb, de nem ignorálhatjuk a világnak / életnek ezt az oldalát sem.)

Nekem ez egy maximum pontos élmény, de nem az első illatolásra. Viszont csöppet sem érzem, hogy elrontaná a napomat. Azoknak tetszhet, akik úgy szeretik a parfümjüket, mint a kávét :D feketén és keserűn. :)

2016. 10. 25.:
Egy kis update:
Szerintem ez az illat a legtisztább művészi kifejezővágy megtestesítője. Valaki meg akart ragadni egy hangulatot, érzést, szerintem a közel-keleti piacok bőrárusainak illatát (inkább szagát), amelyek a vágóhíd mellett vannak, és onnan egyből viszik is a friss árut, amit még tovább feldolgoznak... Az alkotónak valami hasonló kép lebeghetett a képzeletében, és ezt olyan pontossággal sikerült megvalósítania, amit csak tisztelni és értékelni tudok. És azt is, hogy erre lehetőséget kapott, hogy eszközeit minden tehetségével kihasználva megalkossa ennek a látomásnak az olfaktoriális képét. Ehhez félre kellett tenni a profitorientált szemléletet, a közízléshez és korszellemhez igazodó üzletpolitikát, és teljesen szabad kezet adni egy művésznek. Azért vagyok ebben ilyen biztos, mert különben mi másért készült volna ez a parfüm? Biztos nem azért, hogy közkedvenc legyen, letarolja a piacot és tömegek hordják. Mert még én is kétszer meggondolom, mielőtt emberek közé megyek nem sokkal a felfújása után. A hírhedten vad, bőrszerkós-motoros, láncdohányos rosszlány Bandit kényelmesen viselhető hozzá képest. Az Amouage Opus VII, ami szerintem a Macbeth három boszorkányának fekete és méregzöld, végtelenül sötét illata, hozzá képest kellemesnek mondható. Pedig az is megér egy misét, hajjaj!
Akik jobban értenek hozzá, azt mondják, hogy a nyitánya kambodzsai oud illatának nagyon hiteles megjelenítése. Én sajnos nem vagyok ilyen tapasztalt, de hajlok rá, hogy higgyek nekik, mert valami oka csak van ennek a brutális nyitásnak!
Bár tovább megmaradna a végén az a csodás krémes, virágos bőr, ami sajnos hamar elhalványul. Arra, hogy egy Montale ennyire ne legyen tartós, csak azt a magyarázatot tudom elképzelni, hogy azt várták, hogy a legtöbb felhasználó annak örül majd a legjobban, amikor már nem érzi. :D Na de vagyunk páran, akik nagyon is éreznénk még!

Na még egy update: Megtaláltam a hozzáillő filmet, ami már rég a néznivaló listámon volt. A szakács, a tolvaj, a feleség és a szeretője. 1989-ből. Na az egy olyan film, ami határozottan egy szimbólumokkal és társadalomkritikával teli műalkotás, ugyanakkor brutálisan erőteljes és helyenként gyomorforgató tud lenni. Tudnék áradozni róla, de ez nem egy filmes oldal, mindenesetre ott is azt érzem, hogy az alkotók szabad kezet kaptak, hogy minden művészi eszközüket bevessék és a legmélyebb, legzavarbaejtőbb oldalait mutassák meg az embernek, felvonultatva az emberi jelenségek széles skáláját az éteri tisztaságú szerelemtől kezdve az iszonyatosan undorító dolgokig. Tökéletes összhangban van ezzel a parfümmel, ha újranézem, akkor ezt fogom mellé fújni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 28.

2015. 04. 06.:
Sikerült megismerkednem vele végül, és valóban erősen kihivást nyújtó darab.

2016. 10. 25.:
Egy kis update:

adelmus

2015. április 29.

Mikor először szagoltam nekem.. bocsánat.. úgy összeszorult a gyomrom hogy majdnem sarki róka lett a dologból.
brutális.. állatias.. égett autógumi, vagy kutyaszőr.. kutyabőr.. az oud mellet..
Majd eltelt pár év, jó sok oud illat megfordult nálam és most azt mondom: az egyik legjobb, legfinomabb parfüm a világon.
Két probléma van vele: az egyik, talán kissé rövidebb az élettartama, a leszáradás során mint a többi Montale esetén .. a másik: hogy nehéz használni, ugyanis sokakból ugyanazt a reakciót váltja ki, mint belőlem először..
Így marad a gyűjteményben.. csak ha "parfümösökkel" fut össze az ember akkor lehet elővenni..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 29.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Linalool, Eugenol, Geraniol, Limonene, Benzyl Benzoate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Alkohol denaturálásához használt anyag. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző, maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő) hatású összetevő, valamint oldószerként is használatos.