Montale

Ár:   22 000 Ft és 34 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   22 000 Ft és 34 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2015

Főbb illatjegyei: oud, méz, fahéj, ámbra, bőr, valília, pacsuli, virágok

fújós Montale Honey Aoud
Ár: 2300 , Eladó: daliah
Állapot: 5 ml , Helyszín: --, fizetés: utalás után Fox, postán maradó vagy Packeta

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

daliah

2022. június 10.

Nagy kedvenc! Én ezt az illatot a jómóddal, luxussal asszociálom. Próbálok rájönni, hogy miért, lehetett talán egy luxusszálloda vagy puccos bolt, ahol hasonlót éreztem, nem tudom.
Érdekes módon rajtam ez nyáron, száraz időben működik a legjobban. Talán nem a negyven fokban a strandon, de harmincban egy városi programhoz tökéletes!
Hozza amit ígér: méz, oud, fahéj, bőr.
Update: Meglep, hogy a tartósságával gondok vannak egyeseknél, mert rajtam 24 órás, a múltkor délben fújtam és hajnali kettőkor arra ébredtem, hogy fantasztikus illatom van :D Mondjuk tuti eredeti, a hivatalos honlapról rendeltem

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 10.

Hozza amit ígér: méz, oud, fahéj, bőr.

Sz.Anita79

2022. április 15.

Csak mintával próbálkoztam, de elég is volt. Szeretem az erős, fűszeres illatokat de ez sok nekem is. Egy fújás a csuklóra és este is körbeleng. Nyakra nem is merném fújkálni, annyira tömény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 15.

Tig

2022. április 15.

A találóbb név szerintem Cinnamon Honey lenne. Oud-os, bőrös beütése legalább is rajtam nagyon-nagyon enyhe és ritkán érzem meg (többszöri tesztelés során egy alkalommal éreztem valami ilyesmit :)), csak a méz és fahéj dominál. Édes, de számomra nem émelygős illat, csak színtisztán édes. Ha érezhetnék benne magamon némi oud-os istállószagot, még boldogabb lennék, de így is szívesen fújkálom magamra a mintámat. 6-8 óra múlva ámbrás, vaníliás, pacsulis alapokat érzek. Számomra Montale-éktól továbbra is a Nepal Aoud marad a csúcs. :) De ez a Honey Aoud egy teljesen más kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 15.

Alsace

2022. március 7.

Nem rossz kis illat ez, engem emlékeztet az Angel's share-re csak több benne a fahéj. Leszáradásig az alkohollal még egész piás az eredmény. Sajnos rajtam sem tartós, ami meglepő. Az eddig próbált Montale-k közül ez a 2. aminek nincs fura mentolos beütése. Na a mentolosokat le sem lehetett vakarni...

Azért egy enyjebenyje Kilianéknak, a Montale előbb volt.
Nekem mondjuk nem zsánerem ez a fahéjas téma, biztos nem lesz belőle üveges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 7.

Azért egy enyjebenyje Kilianéknak, a Montale előbb volt.
Nekem mondjuk nem zsánerem ez a fahéjas téma, biztos nem lesz belőle üveges.

Sleekdecadence

2021. november 25.

Kicsit csalódott vagyok, főleg a tartósságot illetően. A leírások és vélemények alapján gyermeki kíváncsisággal és izgatottsággal a Notinoról rendeltem tesztert a red aoud-ból és a honey aoud-ból.
A vélemények és a parfüm ház történetét szem előtt tartva arra számítottam,hogy legalább Thierry Mugler Angel tartósságú és erősségű lesz az illat, ha nem több...
Többszöri próbálkozásokat követően is, már 2 óra elteltével nagyon közelről kell a csuklómat szagolgatni,hogy érezzem, vagy más érezze rajtam az illatokat. (Nem vagyok covid-os, rendben van a szaglásom).Montale parfümöktől, ráadásul ilyen árfekvéstől többet várok.

A leszáradást követően púderessé vált mindkettő, alig lehet őket megkülönböztetni. Frissen fújva valóban "sziporkáznak".
Csak az fáj,hogy a teszterek árán már rendelhettem volna arab parfümöt töredék áron,ugyanilyen illatokkal, mert híres parfümház ide vagy oda, nem sok különbség van az 5000 Ft körüli arab parfümolajok és a Montale-ok között... Pedig tényleg nagyon szerettem volna szeretni!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 25.

Linett21

2021. augusztus 15.

Beteljesületlen szerelem...
Mintát vettem és első kendőre fújásnál beleszerettem. Édes, fűszeres, balzsamos, oud-os csoda a Keletről, mintha egy fűszeres bazárban járnék. A méz-fahéj-ámbra hármasa kb. 3 másodperc alatt két vállra fektetett. Bivalyerős, jól projektáló, hosszantartó (12+ óra). Nagyon mennyiségben tényleg fojtogató vegyifegyver lehet. Az a kategória, hogy 1 fújás/alkalom és úgy, hogy nem magadra, hanem csak levegőbe fújás után belesétálsz. És így is elég.
Na, gondoltam, ezt nekem találták ki télre, nekem idén Ő lesz AZ! :-)

Na, nézzük bőrön is. Fújás, szaglás, szerelem, yesss! Pár perc múlva már épp meg is rendeltem a legnagyobb kiszerelést, amikor észrevettem, hogy a bőröm viszont szenved tőle. Lehet, hogy az illattól agyilag totál elbódultam, de amikor ránéztem a karomra (csukló + könyökhajlat) elborzadtam. Ahol csak érte a bőröm pár perccel előtte; vörös, lüktető, fájdalmas nyomot hagyott. Olyan volt, mintha megégettem volna ott magam. Ha hozzáértem, kiabáltam a fájdalomtól. Rohantam lemosogatni, ami ennél a parfümnél nem egyszerű...tényleg olyan, mintha beleégett volna a bőrbe. Lehet, hogy csak a melegebb idő az oka, vagy az én szárazabb bőröm a ludas; de a mi történetünk konyharuhába csavart jégkockával és Fenistillel végződött. :-(

A rendelést visszavontam. Az illatot még mindig imádom, kendőkre fújra órákig remek lakásillatosító; de magamra, vagy a közelembe így nem merem többet fújni. Számomra egyszerűen hordhatatlan. Van más Montale-om is, de azok sosem készítettek ki. Tudomásom szerint nincsen semmilyen allergiám, és így még nem reagált soha a bőröm semmire. Esetleg valaki más is járt már így?
Az illat maga ezer csillag, akármeddig szagolgatnám, de a bőröm kicsinálása miatt - bár vérző szívvel - leveszek 2 csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 15.

Beteljesületlen szerelem...
Na, gondoltam, ezt nekem találták ki télre, nekem idén Ő lesz AZ! :-)

Misa

2021. július 30.

Objektíven nézve, ha az illatnak a tartósságát és intenzitását nézzük, akkor kiváló. Egy cseppnyi is robbanásszerűen terjed szét a levegőben pillanatok alatt, és áthatóan lebeg a levegőben. A tartóssága szavakkal nem kifejezhető, amihez egyszer hozzáér, arra rátapad, egybeolvad vele, beleépül, és onnan szórja szét magát. Ha a radioaktivitás parfüm lenne, ez lenne az.
Az illata pár perc után megváltozik, a könnyű, kellemes nyitás után jön ki az igazi arca, a leszáradása pedig egy következő történet - és innen kezdve az én véleményem szigorúan szubjektív, az én ízlésemről van szó, nem ítélek el senkit, aki ezzel nem ért egyet.
Számomra ez az illat egész egyszerűen rettenetes. Elviselhetetlen. A könyökhajlatomba fújtam próbaképpen egy icipici cseppnyit. Az első pár másodpercben apám borotvahabjának az illatát éreztem, mosolyogtam is rajta, hogy hát ez aranyos. Aztán elindult a folyamat, és megjelent ez a szúrós, csípős, erőszakos, orrfacsaró vegyszerszag, valami szintetikus anyag rémisztő szaga, és ott lebegett körülöttem. Hányingerem lett tőle, és félbehagyva a dolgomat, rohantam haza lemosni. De nem jött le. Nem jött le szappannal, kézfertőtlenítővel, micellás vízzel, bőrradírral, mosogatószerrel, nem jött le szemfesték-lemosóval, dörzsöléssel, citromlével, alkohollal. Végül olivaolajjal sikerült lekoptatnom magamról, de ha smirgli kellett volna hozzá, az is mindegy lett volna, csak szabaduljak tőle.

Soha többé nem akarom érezni ezt, sem magamon, sem máson. Ettől függetlenül, ismétlem, nem gondolom, hogy nincs ízlése annak, aki szereti, egyébként nagyon sok pozitív értékelése van ennek a parfümnek, sokan imádják. De rajtam nem működik, és az orrom számára ez egy kínzás. Azt javaslom mindenkinek, aki fontolgatja, hogy próbálja ki mindenképp, mielőtt egy cseppnél többet venne belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 30.

ViviAnne

2021. június 15.

Méz+fahéj.
Nagyon finom kombináció, tökéletes egyensúlyban.
Mintám van, egyet fújtam a karomra (csuklóimon Roses Musk, Intense Cafe) de csak ezt érzem. EGYFOLYTÁBAN! Már szinte zavaróan. (mondjuk talán nem 30 fokban kéne tesztelnem, de nem bírtam várni na :D ) Nagyon intenzív, pedig én locsolni szoktam magamra a parfümöket, de ebből tényleg maximum 3at fújnék, és egész nap kitartana.
Nagyon hasonlít az Essential Parfüms Divine Vanille illatára, de abból van itthon, úgyhogy erre nincs szükségem a repertoárba.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 15.

Méz+fahéj.
Nagyon finom kombináció, tökéletes egyensúlyban.

Bernadett78

2020. október 28.

Felfújáskor brutálisan mellbevág az oud..már-már zavaró. Aztán persze simul, finomodik. Én a mézet nem annyira érzem benne, a fahéjat meg pláne nem😪
Nem lesz szerelem..pedig úgy szerettem volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 28.

Nem lesz szerelem..pedig úgy szerettem volna.

Verona5

2020. április 5.

Nahh, ő a második Montale, ami tetszik a Full Incense után! Nem biztos, hogy lesz több ilyen, hiába van vagy százféle keverékük /most csak mondtam egy számot :)/. Szerencsére rózsaőkelme itt visszahúzódik a háttérbe, a méz, a fűszerek játsszák a főszerepet, az oud pedig szép szárazan aláfesti őket. Szóval jóféle egy vegyület, jól áll a bőrömön. Nagyon hasonlít hozzá a Floris Honey Oud illatom, ami nála azért mézesebb, ez a Montale szárazabb oud-os és bőrös.

Elegáns, napközben is hordható uniszex illat, de kell őhozzá is a hangulat, hőmérséklet.

Most a berobbanó tavaszban őt már egy kicsit soknak érzem, csak mivel most akadt a kezembe a szétpattant notino-s mintám, kénytelen voltam átönteni biztonságos fiolába. Persze, hogy felpróbáltam! Picike mennyiség is jól érezhető és rettentő tartós!
Borongósabb időre megfelelő viselet, csakúgy mint a hangulatjavító társai: Oajan, Ambre Narguile, Baruti Chai, Boucheron Ambre, Phaedon Dhzari, LO Alkemi és Alambar, MAC Velvet Teddy. Akinek ezek bejönnek, ez a Montale is tetszeni fog!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 5.

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamal, Linalool, Citronellol, Eugenol, Limonene, Farnesol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.