Montale

Ár:   19 800 Ft és 29 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Piri11, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   19 800 Ft és 29 000 Ft
Kiszerelés:   50 és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fenséges nepáli oud-olajon alapuló fűszeres különlegesség. Szumátrai szerecsendió és vörös sáfrány Kasmírból, vörös rózsa, madagaszkári vanília, erőteljes ámbra és értékes bőr. Orientális csemege Dél-Ázsiából, a Himalája környezetéből. Nem harsogó, férfi és női bőrön egyaránt harmonikus keleti szépség.

Fej: oud, sáfrány, szerecsendió

Szív: ámbra, rózsa

Alap: bőr, mósusz, vanília

Ár: 15 000 Ft+ posta , Eladó: Ria13
Állapot: Vadiúj, bontatlan, fóliás 50 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, esetleg posta, Foxpost

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Tig

2021. február 6.

Magamon a sáfrány-szerecsendió és ?bőrös-ámbrás? (valami puha és számomra addiktív... :) ) jellegeket határozottan érzem, sok óra elteltével pedig a vaníliás alap jön ki. Nagyon szeretem, szerintem nagyon harmonikusan összeállított illat. Mielőtt próbáltam, nem tudtam, hogy az ilyen fűszeres-oud-os - bőrös-icipicit édes illatokat is szeretem, de ezt nagyon. Nekem pl. a szantálos parfümökkel vannak rossz tapasztalataim (többfélét próbáltam, és hiába tetszett az illatuk, rövid idő után mind szúrós-mamás jellegű volt rajtam), de ezzel az oud-ossal kifejezetten örömteli tapasztalataim vannak. :) Tényleg nagyon olajos, így a textilekre figyelni kell. Kifejezetten tartós, egy fújást egész nap érzek magamon, de nem érzem túl töménynek (és a párom sem - őt a nagyanyja "kertjében álló fenyőfa környéki dzsindzsára, napos, meleg időben" emlékezteti és ő is szereti - fenyőillatról nyilván nincs szó, de értem, hogy miért mondja ezt.).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 6.

chamo

2020. szeptember 3.

Bőr, sáfrány, rózsa, oud. Olajos textúra, erősen ánizsos jelleget vesz fel. Száraz, de nem púderes. Erősen lineáris.
Valamelyik Rasasira emlékeztet, talán a fehér, gömb alakú Safwára.

Kicsit többet fújtam a mai napon belőle, mert emlékeztetett valamelyik Rasasira. És meg is van végre, melyikre. Az első két óra egy kifinomultabb verzióját mutatja a Rasasi Mukhallat Oudh Al Mubakharnak. Egy jó kis medicinális bumm. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

Valamelyik Rasasira emlékeztet, talán a fehér, gömb alakú Safwára.

tigerkid

2019. február 23.

Mindig is kíváncsi voltam, hogy az aoud/oud gyűlölő emberek miért próbálgatják az aoudos parfümöket, valamiféle csodát várnak? Ezért aztán méltatlanul alacsony ennek a parfümnek a csillagozása, holott simán megér 5 csillagot.

Pierre Montale hozza a szokásos formáját, egy kis rózsa, egy kis bőr, egy kis mósusz és sok oud. Abszolút arab hangulatú parfüm, sok arab nieche parfüm nagyon hasonló. Nyitáskor oudos, de az erőteljesség hamar lecseng és marad egy finom rózsás, bőrös, enyhe oudos illat. Engem a Night Aoudra emlékeztet, nőként bátran viselhető, tartós parfüm. Viszont ez a parfüm olajosabb, mint a többi, így vigyázni kell a ruhával!

Az ouddal az a tapasztalatom, ha csak fás jegyekkel van együtt, mint pl. szantál, elviselhetetlen számomra. De ha az oud mellé rózsát, bőrt, ámbrát tesznek, az egész meglágyul.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 23.

Gigike

2016. június 10.

Háááát... Eddig bírtam hogy ne írjak róla... Ne haragudj Drága Brulee, de ez valami borzasztó...
Egyetértek Pirivel 150%-ig, tőle kaptam ajándékba :D de bár hallgattam volna rá... :D
Idézném :) "Hatósugara nagy, tartóssága lerobbanthatatlan. Nekem ő egy büntető illat."
Mint egy régi, büdös férfi illat, de még annak is gyötrelmes lenne...
Ezzel a... vallatni lehetne ami el is ver közben szó szerint és a vallató lámpával égeti ki a szaglószerveket...
Tartóssága + intenzitása = egy kémiai fegyverével!
Én is próbáltam megszabadulni tőle, de mind hiába... Szappan? Fürdés? Bőrradír? Domestos? Még fel is kacagott rá az alkaromon, hogy te kis hülye asszed megszabadulsz tőlem :D A-A!!!
Soha többet nem akarok egy Montale közelében sem menni... SOHA!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 10.

Mint egy régi, büdös férfi illat, de még annak is gyötrelmes lenne...
Tartóssága + intenzitása = egy kémiai fegyverével!
Soha többet nem akarok egy Montale közelében sem menni... SOHA!

Creme Brulee

2016. március 16.

EGY csillag? Hát nem bírom megállni, azonnal adnom kell neki most rögtön egy ÖTÖST. Majd igyekszem valamelyik nap előkaparni a mintácskámat és valami frisset, közelebbit is mondani róla, de amire határozottan emlékszem, hogy milyen jó érzés volt csuklómon, kabátom ujján újra és újra megérezni. Ezt úgy értem, hogy ruhán tényleg napokig tart és újra átadja a bőrnek. Végül is igen, a neve már előre vetíti mire is lehet számítani. Mondjuk azt figyelembe véve, hogy az oud az egyik személyes kis kedvencem, nem tűnik meglepőnek a véleményem. Szóval aki legyőzhetetlen késztetést érez, hogy minél gyorsabban megszabaduljon a mintájától, és már a kuka felé kacsintgat, gondoljon rám bizalommal.
Azt még azért hozzá teszem, hogy nem tűnt fel hogy nagyobb ívben kerülnének ki az emberek, mint ahogy normálisan. :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 16.

Piri11

2016. február 22.

Csak mintám volt belőle ...
A nyitása majd utána az egész illat csak oud-oud és oud, de valami olyan gyötrelmesen, hogy már a rosszullét kerülget tőle. Próbáltam már egy pár oud-os illatot, azok egészen viselhetőek voltak. De ez, .... ez bemegy előttünk az ajtón, és ha rendőrök vagyunk, akkor még a kényszervallatást is ránk fogják, mert annyira brutális. Éppen csak egy kenésnyit tettem a csuklómra, de már eltelt több mint 8 óra, 3-szor próbáltam meg szó szerint levakarni magamról (már Domestos spray-t is fújtam rá) és még mindig itt szaglik.
Szóval ha egy egész szobát betöltő, ajtón előttünk bemenő és másokat magunktól elidegenítő illatra vágyunk, akkor megtaláltuk rá a tökéletes parfümöt :). Még a mintától is ingyen váltam meg, hogy senki ne okolhasson ...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 22.

Csak mintám volt belőle ...

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Geraniol, Limonene, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol, Eugenol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Isoeugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.