Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. március 27.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Pacsuliból nagy tömegben akad közönséges olcsó olaj. Van belőle jobb fajta, ami a hippi-korszakot idézi, és amely sok kommersz parfüm összetevője. Végül, akad belőle egy igen ritka és értékes fajta, ami felnőtt és kifinomult illatot áraszt anélkül, hogy elvesztené bohém karakterét. A Montale pacsulija ilyen. Mintha csak az élő növényt friss olaját élveznénk.
Kevés nyugalmat árasztóbb illat van a meleg, puha pacsulinál. A Patchouli Leaves azoknak ajánlott, akik édes, lágy, mégis hű verzióját keresik ennek az időtlen-idők óta használt illatanyagnak. Krémes, álomszerű keleties mágia. A ladanum és a fák mélységet adnak, a vanília pedig kiváló kontrasztot ad a fő jegy földességének és harsányságának. A minőség fantasztikus: sehol egy él, csupán bársonyos csokoládés lágyság. Mintha csak pacsulileveleket csomagoltak volna a legpuhább és legdrágább kasmírba, amit tölgyfába helyezve szállítottak ide a messzi-messzi keleti tájakról...

Illatjegyek: ámbra, ladanum, mósusz, pacsuli, vanília

Ár: 13000 , Eladó: Moncsaka
Állapot: Használt, Helyszín: Csepel, fizetés: Postánmaradó

Renike77

2019. április 16.

Azt gondoltam, ez lesz az az illat, amit évek óta kerestem, miután kiderült, hogy a kedvenc összetevőm a pacsuli :-).
Montale parfümjeit mesterinek, de nagyon karakteresnek gondolom.
Nagy várakozással bontottam ki a mintát, de rendeléskor megfordult a fejemben, hogy vakvásárolok egy normál kiszerelést, hiszen már tudom, hogy nekem a pacsulis parfümök állnak jól.
Háááát, nagy hiba lett volna vakon rendelni egy teljes üveggel, főleg ebben az árkategóriában.
Se nem meleg, sem krémes, csatlakozom az előttem szóló krémmániáshoz, tömény, mindent elnyomó, fanyar, hideg zöld növény :-)). Levelek.
Minta nélkül nem javasolt a beszerzése, leírása megtévesztő.
Az unisex parfümök nagy kedvelője vagyok, így nem ez a gond. Nem férfias, nem unisex, nagyon durva illat.
Érződik, hogy minőségi, nem kommersz, de csak erős zöld növény, semmi más.
Rájöttem, hogy a pacsuli ebben a formában számomra sem nyerő, aki egyébként minden parfümben ezt keresi, és a közízlésnek sem felel meg, annyira megosztó...
Tartóssága, minősége miatt 3 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 16.

Montale parfümjeit mesterinek, de nagyon karakteresnek gondolom.
Minta nélkül nem javasolt a beszerzése, leírása megtévesztő.
Érződik, hogy minőségi, nem kommersz, de csak erős zöld növény, semmi más.
Tartóssága, minősége miatt 3 csillag.

tigerkid

2019. március 13.

Őt csak az vegye meg, aki nagyon odavan a pacsuliért, és töményen szereti. Már gondolkodom, hogy nem is magamra fújom, hanem a levegőbe és bele fogok menni az illatba. Sőt, az is felmerült bennem, hogy kombinálom egy másik parfümmel, habár ilyet sose szoktam csinálni. A pacsuli, virágok mellett nekem kiváló, krémessé teszi az illatot, ezt viszont itt nem tapasztalom. Sajnos elnyomja az összes többi összetevőt, se mósusz, se ámbra, se labdanum, csak pacsuli, pacsuli. Leszáradás után, sőt 1-2 órával is, valami odvas, vagy föld illatot lehet érezni, ami tud jó is lenni, csak megfelelő mennyiséget fújjon az ember. Én egyet fújtam, így ennél kevesebbet már nem lehet. Talán egy rózsa illattal össze fogom kombinálni, ahogy a P. Montale minden más illatkompozíciójában teszi. :) Mindezek mellett 4 pontot még így is megér!

Kiegészítés: kipróbáltam és nem megy! :D Ez az illat semmit nem tűr maga mellett. Összekombináltam bulgár rózsával, amiről tudjuk, hogy jó erős illata van. A pacsuli meg se hagyta szólalni a rózsát. Ellenben férfi dicséretet kaptam, úgy látszik nekik bejön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 13.

erzsebet0304

2019. január 5.

Nos hozzá én még nem érzem magam elégnek.Szuper illatélmény de egyelőre csak itthon merem próbálgatni.Nagyon karakteres illat .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 5.

farkas.timeazsofia

2018. október 10.

A másik kedvencem Montale-tól, alig várom, hogy ezt is beszerezzem! A pacsuli egyébként valóban egy olyan összetevő, amit nem mindenki szeret, de idővel átalakul az ízlés, ugyanúgy, ahogy ez a parfüm is. Az elején földes, aztán lágy, nőies, bársonyos csokoládé. Imádom!

Update: az előző véleményt 6-7 évvel ezelőtt írtam. Valóban alakul az ízlés, a pacsulit már inkább csak összetevőként tudom hordani, de nem fő jegyként egy parfümben. Ettől még marad az 5 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 10.

nyarigabi

2018. június 14.

Szeretem a pacsuli alapú illatokat, de nekem ez sok, mit sok, rengeteg.:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 14.

Szeretem a pacsuli alapú illatokat, de nekem ez sok, mit sok, rengeteg.:)

aliz1105

2018. február 15.

Annyira imàdom ezeket a Montale illatokat. Szinte az összes olyan mint ha valamikor rég az emlékeimbe ívodotak volna . Minden egyes darabjànàl azt érzem, hogy mindíg is ott voltak. Annyira klasszikusak, kifinumúltak , még sem tűnnek ómòdinak. Az egyetlen problémàm velük, hogy egyszerűen màr nem olyan intenzívek mint azelőtt. Sokan tettek panaszt nekik íràsban Facebookon is. Szóval maga a Patchouli Leaves is egy nosztalgia illat szàmomra. Szívesen szaglàszom , inkàbb otthon. Nagyon kellemes szívmelengető . Egy teljes üveggel biztos nem vennék belőle, és viselni sem igazán tudnàm. Rajtam inkàbb pasi illat. Ennek ellenére tetszik, ès szerintem egy igazàn jó alkotàs . Érdemes belőle mintàt szerezni , valóban egy élmény. Teljes üveggel vakon megvàsàrolni abszolút nem ajànlom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

Terka25

2017. április 29.

Nekem ő lett az abszolút kedvenc. Kifújáskor olyan, mint a korhadó fa, legalábbis nekem. :) Imádom, én nem érzek külön összetevőket, de pont ez benne a szép, a natúrsága ,a puhasága, és, hogy úgy tud édeskés lenni, hogy nem geijl cukor. Minden nap fújnám, elég csak a dobozt kinyitnom és megcsap az illata. Tartós, különleges, nekem totálisan addiktív, viszont elég sötét maga a folyadék, így ruhára nem ajánlatos fújni, de igazából szükségtelen is ,mert bőrön is egésznapos illat.
Friss:
Szinte minden nap megillatolom, de nagyon keveset használom, ezért felraktam cserére .

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 29.

Friss:

juditkaa70

2016. július 30.

Kedvenc illatjegyeim összeállítása,és maga az illat is teljesen magával ragadó. Pedig a Montale parfümök többsége egyáltalán nem jön be,mert,az orromnak igen émelygő édes illatúak. De,ez a Patchouli telitalálat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 30.

Marcsi66

2016. július 29.

Az értékelések ellenére is,megosztónak gondolom,,,,az Uram kiszaladt a szobából amikor megérezte az illatát,és akiknek mutattam szintén,a " menekülés " reakcióját vettem észre, Pedig ez csodálatos,amikor kifújja az ember,tényleg bivalyerős a földessége elég sokáig marad,de aztán végtelenül puha,a pacsulint , valóban a legfinomabb kasmírba csomagolták,,,egyértelmű h addiktív,nagyon pozitív hatású,laza és nyugodt hangulatot vált ki,,,,már ezért is érdemes kipróbálni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. július 29.

galagonyanya

2015. július 20.

Most látom: őt még nem véleményeztem. Hiba, mert csodálatos illat. Számomra ámbra és pacsuli keveréke, vagyis a földi mennyország... Főleg ősszel szól majd nagyot, azt hiszem, most július derekán nem is veszem elő; de akkor fontos része lesz a napjaimnak. Isteni puha, füstös, addiktív finomság, és - természetesen, hiszen Montale:) - tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 20.