Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: laracroft, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejjegyek: bergamott, kardamom, mandarin, sáfrány, whisky

Szívjegyek: ámbra, jázmin, pacsuli, rózsa

Alapjegyek: cédrusfa, kakaó, kávé, mósusz, tölgymoha

♀ Montale Sensual Instinct - fújós
Ár: 1400 Ft - 5 ml /// 2500 Ft - 10 ml , Eladó: chamo
Állapot: frissen fújva üveg fújósba, Helyszín: Budapest 21. kerület, fizetés: Foxpost, Postán maradó, MPL automata, Személyesen

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

tigerkid

2021. november 2.

Baccarathoz olyannyira semmi köze, hogy még csak nem is hasonlít. Abszolút! Egy olyan Montale illat, ami legalább nem hasonlít a többi tucatárura. Keleties, de épp annyira, hogy ne legyen zavaró. Az ámbra nagyon erős benne. 4-5 óra után a whiskey és a kakaó is érzik, de az ámbra végig dominál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 2.

Serpentina

2021. március 23.

Ez az illat... KEGYETLEN! A szó legpozitívabb értelmében. Egy valódi gyilkos bálna! ...És nem csak az intenzív, ámbrás karakter miatt.
Imádom! 🖤💗 ...Habár a korom alapján páran azt feltételezhetik, hogy “kiscsibe” vagyok hozzá, de nem. Ez tényleg nagyon én vagyok.
Ha csak egyetlen parfümöt tarthatnék a polcomon életem végéig, hosszabb gondolkodás után könnyen meglehet, hogy ez lenne az.
Egy kifejezetten luxus hatású illat, mégis van benne valami HÁTBORZONGATÓ. Talán a tölgymoha vagy a sáfrány az, ami méginkább felkorbácsolja az ámbra és pézsma karakteres és szexi keverékének átható, magasztos erejét? Egy politikusnő jut róla eszembe, akiről bármi negatívat szólsz, azonnal eltesz láb alól a legváltozatosabb eszközökkel. ☠️ Nem mintha bármi hasonló megfordulna a fejemben, na... de... ez az illat valóban egy jelenség.
Az a feeling is eszembe jut róla, amikor benyitsz egy mohazöld márvánnyal, és ugyanilyen színű antik bútorokkal ékesített szobába, ami tele van rengeteg régi és nagyon drága műtárgyakkal, lámpákkal, egy halom régi, halomban álló levéllel, de mindenhez egy adag por és némi vér tapad.
Se nem édes, se nem savanyú, se nem keserű. Középértéken tartja magát mindegyik metszeten, de bevallom, és ezeket kedvelem a legjobban signature illatként. Nem eltúlzott savassággal vagy karcossággal hívja fel magára a figyelmet, hanem a mélységével, a “történetével”, ami a bőrrel érintkezve azonnal felfedi kilétét. Pont ez az a tulajdonság, amiért hatalmas rajongója vagyok a Montale parfümöknek, mert tényleg összehasonlíthatatlanul egyediek.
50 ml annyiba kerül belőle, mint egy pláza-parfümériás luxus márka illata 30 ml-es kiszerelésben általában, - de TRIPLÁN megéri, mert már pár csepp is brutálisan erőteljes, a tartóssága valóban TÖBB, mint 24 óra. Ez valóban a lerobbanthatatlan kategória.
Sokan hasonlítják a Baccarat-hoz, de én ezzel, a saját tapasztalataim alapján egyáltalán nem értek egyet.
Az igaz, hogy mindkét illat egy kicsit “poros” hatású. De a Baccarat letisztult, szolidan/bájosan elegáns. Ez viszont jóval sötétebb, távolságtartóbb és fűszeresebb.
Ha bármihez hasonlítani akarnám, az (bármilyen meglepő), az Avon Surrender. Persze, azért ez jóval kifinomultabb és magasabb minőségű. A leheletnyi kávés vonal, ami néha-néha megbújva megcsap, az Intense Café-ra emlékeztet, mintha pár cseppje lenne benne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 23.

Torpece

2020. április 19.

Lehet velem van a baj, de én ebben nyomokban sem érzem a Baccarat Rouge illatát. Egy megszelidített keleties illat fűszerekkel, kardamommal, pacsulival és édeskés jegyekkel. Nem rossz, olyan arisztokratikus megjelenést érzek mellé. Viszont kicsit elszomorított, hogy a tartóssága nagyon halovány rajtam, 1-2 óra csak.
Egy esetben működik rajtam: ha felfújás után vizes kendővel letörlöm. Akkor ami marad az valami isteni finom, de így persze szigorúan bőrközeli illat viszont nincs benne semmi erőteljes keleti tömény fűszeresség. Így már tetszik, komolyan!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 19.

Fanika

2019. december 3.

Nekem is a Baccarat Rouge-ra hasonlít, nagyon. Az is távol áll tőlem - noha a minőségi voltát elismerem -, ez a Montale-verzió sem vált kedvenccé. Aki szereti a BR-t, nyugodtan válthat erre, nem fogja megbánni. Tartósság és hatósugár csillagos ötös.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 3.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Citronellol, Linalool, Geraniol, Eugenol, Citral