Montale

Ár:   17 900 Ft és 24 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kodi, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 28.

Ár:   17 900 Ft és 24 900 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"High-end körte-kavalkád: zamatos, érett körték tánca. Rendkívül élethű kidolgozású parfüm, valódi illatritkaság. Ha szeretjük a gyümölcsillatokat, de valami szokatlanra, különlegesre vágyunk, akkor a Montale eme alkotása találónak bizonyulhat. Pierre Montale mindig képes meglepni."

silence

2021. február 26.

Képzeld el, amikor egy mézédes, lédús körtébe beleharapsz és lecsurog a szád szélein a zamatos nedű… 😋🍐 - ez az érzés ugrott be rögtön, amikor felfújtam a kis mintámat.
Hmmmm….. csurgó nyállal ámuldoztam, hogy tudja ennyire élethűen visszaadni a körte illatát? (tudom miről beszélek, van itthon körtefánk, amit előszeretettel dézsmálok is ősszel)
Szinte kezdtem beleszeretni….
De aztán sajnos ez a gyümölcsös kezdés nem tart sokáig, gyorsan illan a körte és rajtam virágos - púderesre szárad.
Nagyon szép, nőies, pihe-puha kis illattá szelídül, ami könnyedsége ellenére elég tartósnak is mutatkozott (kb. 5 órát kitart).
Kiváló, és merném mindenkinek ajánlani, aki gyümis felhangú púderes - virágos tisztaságillatra vágyik….. én sajnos ezúttal nem ezt kerestem, szerettem volna ha tovább körte illatban pompázhatok, ezért most megkímélem a pénztárcámat egy újabb költekezéstől.
Az 5-ös mindenképp jár neki!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 26.

Szinte kezdtem beleszeretni….
Az 5-ös mindenképp jár neki!

Asianlover

2020. február 2.

Teljesen igaz a leìràs: aki szereti a gyümölcsillatokat ès vàgyik egy kis csavarra, annak jò vàlasztàs lehet ez az illat. Teljesen uniszex, pùderes-friss körtekènt nyit, friss-vidàm kezdès. Idővel kicsit beédesedik, de a púderes-édes-fűszeres körte végig marad. A hatòsugàr ès tartòssàg bőrön megfelelő, ruhán napokig érezni. Karakterèben az Angel Muse Edt-re emlèkeztet, visszafogottabb kiadàsban. A leszáradásában ennek is érzek valami férfiasan borotvahabosat, ebben is az Angel Muse-ra hajaz, és ez a jelleg sajnos mindkettőben nagyon zavar.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 2.

dnkinga

2019. október 2.

Nem vagyok a nagyon gyümölcsös illatú alkat, de mivel a Petite Cherie illatát nagyon kedvelem, megpróbálkoztam ezzel is. Nos hát, ez sokkal intenzívebben körtés. Nem kérdés, hogy nagyon jó minőségű illat, lédús gyümölcsorgia, szerintem vidám és mosolygós, sőt, sokat nevető személyhez illhet :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 2.

lukiteri

2018. október 17.

Hú,az anyját!Az ez első Montale illat amit kipróbáltam.Fantasztikus,nem találok rá szavakat.Az eleje igazán körtés körte-amit imádok,de azon túl valami leírhatatlan boldogság illat!Egyébként a leírással ellentétben szerintem nem gyümölcsillat,annál sokkal több!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 17.

Rencsi93

2018. szeptember 30.

Új:
Azóta már 2x is megvettem, és eddigi legtöbb dícséretet kapott kis csoda!

Olaszországban tértem be délután egy kis luxusparfümériába, hallottam sok jót erről az isteni francia parfüm márkáról. Köztük próbáltam a vad körtés illatot, első fújáskor valóban fejjegyként erős ehető gyümölcsös fűszeres körte illata van illetve nem írja, de én frissen kaszált füvet is éreztem benne :D (?), már-már tolakodó és erős az első kifújáskor valóban, nagyon különleges illat, kértem belőle egy kevéske mintát,így elmentem a kis üzletből, kíváncsi voltam meddig marad meg rajtam,s hogy változik rajtam majd az illat. Végig illatozott -ez nálam olyan ritka....- gyengéden és nem tolakodóan, nagyon imádtam megnyugtató illat volt,mert finom púderes ,nagyon kevés vaníiliás, fehér musc, teljesen finom letisztult illat vált belőle és egyáltalán nem volt már gyümölcsös-körtés. Aznap este még zuhanyoztam,és zuhany után is éreztem a csuklómon. Kölcsönösen szeretik egymást e parfüm és a bőröm. Megfogom venni, és bátran adok rá 5 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 30.

Új:
Azóta már 2x is megvettem, és eddigi legtöbb dícséretet kapott kis csoda!

Freesia

2018. július 4.

Imádom a tisztaságillatokat, így nekem az, ha valami szappanos, púderes, samponos vagy krémes illatú, nem hogy hátrány, épp ellenkezőleg. Ebben az illatban egyszerre van benne mindezen négy illatjelleg. Jól ápoltnak, elegánsnak, magabiztosnak érzem magam benne, mintha frissen mosott hajjal, épp lezuhanyozva egy luxus testápolóval bekenve mennék emberek közé. Kicsit több körtére számítottam benne, de így is tetszik. Tegnap volt rajtam először, aztán jött egy pusztító migrénes este, nagyon remélem, hogy nem az új kedvenc okozza, nagyon szomorú lennék, ha emiatt nem tudnám hordani.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 4.

RitaL

2018. július 2.

Sampon. Illetve, konkrétan egy egész fodrászüzlet. Nekem ez volt az első, a második és a sokadik benyomásom is erről az illatról. Érdekes, mert a körtét nagyon is érzem benne, de attól még tömény fodrászüzlet-szag, a vegyszerekkel és mindennel együtt. Talán ahova én járok, ott körtés sampont használnak...? Majd megkérdem.
Aki ilyen frissen-fürödtem-tisztaságillatot keres, az mindenképpen próbálja ki, mert szerintem annak bejöhet. Olyan illatot, mint amikor frissen fodrászolva kijössza az üzletből, csak egész nap és minden nap. Nekem ez nagyon snassz, mást, illetve többet vártam volna egy Montale-tól. Rajtam az illat semmit nem változott, végig ugyanolyan maradt. Nem irritáló ez, csak hát minek. Kényelmes, korrekt körtés tisztaságillat, de ennyi erővel akár halálra is unhatom magam. Semmi kockázat vagy eredetiség. Én nem ezt várom egy parfümtől, amit szeretek. Nem fogok venni belőle, viszont megjegyzem, hátha egyszer valami ilyesmit akarok majd.
Iszonyatosan tartós, ez a javára írandó. A legvégén valóban átmegy kellemesen vaníliásba, de az tényleg kb 12 óra után van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 2.

Quebeck

2018. május 12.

Hol is kezdjem......
Történt hogy rendeltem egy rég vágyott Guerlain alapozó ecsetet (mellesleg szuper), személyes átvételt jelöltem meg, így elballagtam érte. Mikor jövök kifelé a No...-ból, megakadt a szemem a Montale parfikon, így odamentem és elkezdtem illatolni őket, egyiket a másik után....
Egyszercsak kezembe került a Wild Pears, hát én még ilyen klassz illatot nem éreztem, megszűnt körülöttem a világ.
Ez a fantasztikusan zamatos körteillat, amit ez kifújáskor produkál - hihetetlen :)
Lehengerlő a cucc és a leszáradása is mesés, édes-krémes-vaniliás és körtés, Montale-hoz méltó tartóssággal.
Mindíg nehéz egy parfümnél elemeire bontani az összetevőket, na ennél egyértelmű - körte, körte és körte.....
Nekem tetszik nagyon, szuper tavaszi parfüm - persze ha szereted a körte illatát.....
Most hogy ennyiszer leírtam a "körte" szót, meg is kívántam - jöhetne már a szezonja :D
A parfit természetesen megvettem és fújom ha kell, ha nem.....
Mondtam már hogy körtés? :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 12.

Hol is kezdjem......
A parfit természetesen megvettem és fújom ha kell, ha nem.....
Mondtam már hogy körtés? :D

sky

2017. szeptember 10.

Sajnos csak boltban sikerült illatolnom, és már belépéskor borzalmasan sok parfümillat szállt a levegőben...hmmpfff... Papíron nekem egy tündéri c*ppy körtelé illata volt. Igazán élethű, érett körte, kevés citrusos és cukros mellékzöngével. Mivel nem fogott meg, szerintem ez fiatalabb korosztályé, így szegény csak eddig jutott tesztelésben, leszáradást 15 percen kívül már nem vártam meg. Mivel maga a kompozíció kifejezetten kellemes, bibi, hogy fehérvirág-pártiságommal nem én vagyok a célközönség, csak 4 *.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

laracroft

2016. október 14.

Update: Vettem teljes kiszerelést, és bátran állítom, hozza a Montale-okra jellemző brutál hatosugarat, továbbá tartós is. Amennyire tartottam tőle, hogy esetleg halvány lesz, annyira kell most vigyáznom az adagolásra, nehogy túltoljam...szuper!

Roppanós, édes, valódi körtével indul, összefut a nyál a számban. Megszédít, majd repít még tovább, egy egészen egyedi, nem bántó, hanem finom édes leszáradáshoz. Fűszeres körte, virágokkal meghintve. Isteni finom, a rabja lettem, a tartóssága miatt vacillálok csak a teljes üveg beszerzésén, igaz a löttyintős mintákkal én nagyon óvatosan szoktam bánni, így pedig még a legerősebb Amouage is csak órákig tündököl rajtam. Még meglátom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 14.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Eugenol, Citral, Farnesol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.