Morphe Brushes

Ár:   €14   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   3,4 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: reka0122, Módosítva: 2020. szeptember 3.

Ár:   €14
Kiszerelés:   3,4 g

Egy bombabiztos, építhető formulát biztosít akár az arcon akár az ajkakon. Vigye fel az ujjával, vagy akár ecsettel.

5 árnyalatban kapható

KezdoManias

2023. január 13.

Egy mályvás árnyalatot birtoklok. Masszív üveg csomaoglás jól záródó kupakkal. Szerintem szép, minimalista és fiatalos.
Ahogy reka0122 is írta, hab/mousse állagú. Elegendő a 2-2 pici pötty ujjal feltapogatva, amit én egy Smashbox krémes pirosítókhoz való ecsettel szoktam elkenni. Közepesne pigmentált, így nem kell túlságosan óvatoskodni. Nyáron bontottam, még nem látom rajta beszáradás jeleit.
Ajakra felvíve viszont sajnos nagyon kiemeli a száraz részeket, csíkos-foltos. Inkább a normál ajkak barátja. Mivel kétfunkciós termékként hirdetik, viszont valójában ez csak korlátosan érvényesül, nálam 4 csillag. Az árát is tekintve viszont nagyon is jó befektetés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 13.

reka0122

2020. szeptember 7.

A fent látható korall színben van meg, de nem ez lesz az utolsó ebből a termékből. Valóban mousse állaga van, könnyű, pigmentben gazdag, kevés mennyiség szükséges belőle, általában kétszer-kétszer éppen csak beleérintem az ujjam és betapogatom az alapozóba. Tartós, nem mozdul el, bár én véknyan púderral fixálni szoktam. Ár értek arányban szerintem szuper termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 7.

Emolliensek: Tribehenin, Triethylhexanoin, Isododecane, C30-45 Alkyl Methicone, Lecithin, Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate
Emulgeálószerek: Lecithin, Polyhydroxystearic Acid, Isostearic Acid, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer, Phenyl Trimethicone
Tisztítószerek: Isostearic Acid
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate
Színezékek: Iron Oxides, CI 15850, Red 30 / CI 73360
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.