MosóMami

Ár:   1735 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Zsofi321, Módosítva: 2020. január 8.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Samponok

"Zerowaste szemléletű, gyengéd tisztító és hidratáló összetevőkkel készülő szilárd sampon tömb. Többféle hidratáló összetevő és növényi tenzidek optimális kombinációja adja a sampon tisztító és ápoló erejét. Az aloe vera kivonat gondoskodik az érzékeny fejbőr védelméről. A mesés eper illat pedig élménnyé varázsolja a hajmosást!"

brummi

2021. február 16.

Nagyon kellemes illatú, sokáig is tart, de az én hajamat nagyon szárította, és hamarabb is zsírosodott, szóval nem lett hosszú életű a kapcsolatunk, pedig szerettem volna.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 16.

tric

2020. október 13.

pozitívat csalódtam. mikor megvettem durván olajos volt a tapintása, a csomagolóanyagot is eláztatta :( nagyon féltem attól, hogy ez egy szilárd samponnak eladott samponszappan lesz (használtam két fajta szappant is, az első durván szétszedte a hajam, a második sehogy sem működött), de hála istennek egyáltalán nem. kétszer mostam vele hajat, így az eddigi tapasztalatom alapján: az illata fincsi, de kicsit műanyag. a habja nem habos, inkább krémes, de jól lehet vele dörzsizni a hajat, és egyáltalán nem csíp. azt vettem észre, hogy elég tömör, kétlem, hogy gyorsan fog fogyni. jól tisztít, kicsit szárít, bár nekem alapból sajnos nagyon száraz a hajam... 3 napig bírom, ami tök jó, szerintem ezzel ki tudom tolni 4-5 napra, legalábbis ez a célom. nem nehezíti el a hajamat egyáltalán, a lelapulás ellen a harmadik napon elég kicsit megborzolnom a fejem és megint lesz tartása (nature box szilárd samponnal és dobozosoknál ezt nem tudtam elmondani). egyelőre pici almaecettel öblítem, még nem merem nélküle, de meglátjuk, remélem hosszú távon is jó lesz (egyébként felváltva mosom ezzel + tojással, így remélhetőleg nem unja meg majd a hajam sem:))

UPDATE: háááááááááááááááát, ez sajnos nem jött be. ha kétszer egymás után mostam hajat, undorító réteget hagyott, és nagyon töredezetté tette a hajvégeimet. sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de nem ajánlom senkinek :--(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 13.

Kmetyek

2020. augusztus 22.

Nagyon fincsi epres joghurt illata van. A márka szilárd balzsamjával együtt használom. Kellett pár alkalom amíg a hajam hozzászokott, de most már semmi probléma vele. 3 napig bírja a hajam mosás után.

Update: Marad a 4 csillag, mert ha egymás után két alkalommal használom, már kicsit nehéz lesz tőle a hajam, emiatt felváltva használom egy másik samponnal. Viszont olyan jól hidratál, hogy az hihetetlen. Emellett már olyan jól hozzászokott a hajam, hogy 5-6 napig bírja mosás után.
A rutinom vele: Kétszer használom a sampont, a második alkalomnál már nagyon jól habzik. A balzsamot pedig benedvesítve megdörzsölöm a tenyeremben jó alaposan, és azt kenem a hajamra, ami maradt a kezemen. Ezt kb hatszor ismétlem meg, addig, amíg már könnyen végigfut a kezem a hajamon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 22.

Serjical

2020. augusztus 15.

Semmire nem jó.
Isteni mű illat, abszolút nem habzik...csak a helyet foglalja a kád szélén, egyelőre találgatom, hogy mit kezdjek vele.
Részemről ez is, és balzsamnak csúfolt kistestvére is csalódás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. augusztus 15.

Semmire nem jó.
Részemről ez is, és balzsamnak csúfolt kistestvére is csalódás.

Amm

2020. augusztus 9.

Ajándékba kaptam, mert tudják, hogy natúr dolgokat használok, de nekem is meglepő volt az összetétel, nem értettem, mit keres egy ilyen termékben a propylene glycol. A szekrényben áll, nem kenek magamra olyat, amiben ez benne van... :( Furi, mert a mosómami elvileg figyel ezekre a dolgokra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

Kósza

2020. július 25.

2 és 3 csillag között vacilláltam, de mivel nem szárít és az illata finom, a mennyiség nagy, adtam hármat.
De én két hajmosás után azt mondom ennyi, sajnos nagyon nem habzik, nem tudom átmosni a hajam csak 10 perc csiszatolás árán, de ennyi időt energiát és vizet nem vagyok hajlandó erre rászánni.
Ápol egyébként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 25.

Ápol egyébként.

AnriDuToit

2020. július 8.

Sajnos nem sok jót tudok mondani erről a termékről. Nagyon nehezen habzott fel, majd hiába mostam ki többször, zsíros érzés maradt a hajamon olyannyira, hogy a hajkefémre is fehér rétegett képzett fésülködés után. Többször próbálkoztam, de nem lett jobb, egyedül az ecetes öblítést nem próbáltam, de pont azért vettem szilárd sampont, hogy ilyennel ne kelljen foglalkozni.
Csak azért adok 2 csillagot, mert amúgy nagyon cuki a kivitelezése és finom (kicsit mű, de nekem tetszik) illata van. Remélem a gyártó tovább próbálkozik, és kifejlesztenek egy valóban működő szilárd sampont, drukkolok nekik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 8.

Zsofi321

2020. január 15.

Kb 2 hete használom. Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Kicsit jobban gyűrni kell, mire felhabzik. (A habzás persze preferencia kérdése, ki mennyire szereti, mivel ez SLS mentes nem fog annyira felhabzani, de attól még csinálja a dolgát.)
Ez tényleg szilárd sampon és nem sampon szappan, így nem kell hozzá az ecetes öblítés.
Nekem összehasonlítási alapom a Lush szilárd samponjai, amiket nagyon szeretek. Nem akarom kijelenteni, hogy veri azokat, vagy sem, mert az összetevők is mások, viszont ugyanannyira meg vagyok vele elégedve. 72 g egy ilyen termék, az ára is baráti(bb) és szerintem sokáig elég lesz (összehasonlítva a Lush kb 55 g és 2790 Ft, ami azért drága, viszont az is nagyon sokáig elég).
Az illata engem epres youghurt-ra emlékeztetett, nem a kedvencem, de kellemes. Hajmosás után nem lesz vizesen olyan 'csikorgós' tapintású tőle a haj vizesen (elvileg az is az SLS műve).
Egyenlőre 4 csillagot adok neki (ha lehetne 4,5-et adnék), mert csodaszernek nem hívnám, viszont teszi a dolgát, kellemes használni és az összetevői is szépek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 15.

Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Propylene Glycol, Sodium PCA

Sorbitol h 1 1