Nabla

Ár:   4690 Ft   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet feltöltötte: lovecreams, az összetevőket feltöltötte: zuzmara2018, Módosítva: 2018. június 11.

Kategória:   Sminkek szájra

Intenzíven pigmentált matt folyékony rúzs csodálatos színválasztékban! Száradás után matt és könnyed hatású lesz az ajkakon. Víz és csókálló, kellemes vanília/kókusz illatú.

Vegán

fancsisz

2020. január 16.

Elég nehezen szántam rá magam ennek a rúzsnak a megvásárására, mert na, azért nem a legolcsóbb kategória. Nem használok rúzst a mindennapokban, inkább csak alkalmakra, lehetséges, hogy nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy az ajakáploón kívül bármi is van a számon, ezért idegesít sokszor. Ráadásul nekem inkább a matt rúzsok tetszenek, a fényesekkel szemben, aminek a viselése sokkal nehezebb érzetet ad, mint egy szaténfényűnek mondjuk. Meglehetősen sokféle mattra száradó rúzst összevásároltam már, próbálkoztam megtalálni azt, ami nem zavar, hogy a számon van, de ezidáig nem jártam sikerrel.
Elsőre egy vörös színt rendeltem, metálosan matt finishhel. A csomagolása gyönyörű, igényes és elegáns. Az illata szuper, az állaga is tetszett.
A nagy teszt konkrétan a szilveszteri buli alkalmával volt. Olyan este 7 óra körül kentem fel. Könnyű volt felvinni, csak a sajt applikátorát használtam hozzá. Szépen, egységesen száradt, és elég volt egy vékony rétegben felvinni, már akkor is nagyon szép fedést adott.
Aztán jött a buli:) Evés, ivás pohárból, üvegből stb, szóval abszolút nem volt kímélve. Teljesen megfeledkeztem arról, hogy rúzs van rajtam, ami nálam abszolút jó jel, mert ugye mindig minden matt rúzs idegesít:D Mikor hazaértem olyan 4 óra környékén, akkor realizálódott bennem, hogy rajtam meg rúzs van. Na hát jelentem, egy teljes bulit úgy kibírt kajával piával együtt, hogy nem kopott, nem kenődött, nem pergett, semmi. Csupán a szám belső részéről jött le, de hát ez természetes.
Ha tehetném adnék neki minimum 10 csillagot, valószínű, hogy be fogok még szerezni 1-2 árnyalatot a jövőben!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 16.

Csucsi08

2019. február 22.

Nem vagyok egy nagy rúzsos, mert kicsi a szám is, illetve félek, hogy felkenődik a fogamra :D
Állagra a mattra száradók már közelebb állnak hozzám, de csakis világos árnyalatban. Más márkától próbáltam már nude matt árnyalatokat.
A sok-sok swatch-ot nézve a Zen árnyalatba szerettem bele. Legalábbis kellően világosnak tűnt. Több hónap is eltelt, mire rászántam magam, hogy megveszem (főképp anyagilag). Sokkal sötétebb volt élőben ez az árnyalat, mint számítottam. Ennek ellenére, valahogy nagyon tetszett. Kicsit már több volt, mint amihez hozzászoktam, viszont olyan szép hideg barna, hogy valahogy megfogott.
Sajnos ez a termék sem kopik szebben olcsóbb társainál, legalábbis nekem. Így ennél sötétebbet el sem tudnék képzelni, hogy hordjak, mert folyton azon járna az agyam, hogy vajon lekopott-e már a szám belseje, és folyton nézegetnem kellene.
El fogom használni, de egy világosabbal talán jobban járnék. Idővel még lehet, hogy beruházok egy másik árnyalatra. Bár nekem ár-érték arányban, így nem éri meg túlzottan...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 22.

SchLivia

2019. február 14.

Két árnyalatban van meg, a roses és closer színekben, ezek mindkettő visszafogott, hétköznapi használatra alkalmas színek.
Nem vagyok a matt rúzsok szerelemese, ugyanis nagyon hamar cserepesedik a szám a rúzs alatt, nem tudok akkor megfelelően hidratálni. Ezek a rúzsok azért bőven verik az olcsóbb kategóriás matt rúzsokat (pl. farmasi).
Ajakradírt és gyorsan beszívódó ajakápolót mindig használok, majd utána színtelen ajakceruzával "alapozok" (closerhez van ugyanolyan színű ceruzám is). Applikátorral 2 rétegben vékonyan elég felvinni a rúzst, tökéletesen fed, nem csíkos, nem maszatol, nem ül be az ajakráncokba. Enni, inni nyugodtan lehet, bírja a strapát 6-7 órán keresztül biztosan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 14.

Dia9609

2019. február 8.

4 árnyalatban van meg és őszintén szólva vegyesek az érzelmeim.

Vanilla queen
A kedvenc matt rúzsom, a legszebb szín szerintem tényleg mindenhez megy, minden alkalomra, hétköznapokra is tökéletes. Tartós az én ajkamat nem szárítja (egyébként a többi sem) ivást simán bírja, evésnél belül lekopik olajos étel esetén pedig teljesen de ezt nem
venném negatívumnak.

Sweet Gravity
Őt is szeretem, bár én nude rúzsnak vettem ennek ellenére rajtan elég erőteljesen barnába csap át ennél fogva a kopása kicsit szembetűnőbb mint a Vanilla queené de még rá sem tudok rosszat mondani a színt én néztem be.

Grande amore
Imádom a színét, legszebb színű rúzsom elég sötét szín és ennél fogva itt már megmutstkoznak a problémák. Miután lemattulnszépen a helyén marad de sajnos a szám belsejénél csúnyán kopik ezért sokszor nem nyúlok érte amikor tudom hogy nem fogom tudni félóránként a sminkemet igazgatni. Összességében még őt sem érzem annyira rossz választásnak és mivel a színe egy álom a 4*-ot megérdemli

Rumos
Na itt a problémál nem kicsik. Ez egy nagyon erős vöröses árnyalat ami egyáltalán nem hétköznapi szín. A legnagyobb gond vele, hogy ez nem mattul úgy le mint a többi. Felkenés után több órán át fog a számon, nagyon egyszerű elkenni, ha pohárból iszom kifut a szám sarkánál a szín és korrigálni szinte lehetetlen ha egyszer megtörtént a baj. Nem tudom hogy ez az egy rúzsom gyári hibás vagy tényleg a szín sajátossága de őszintén szólva ha nem bohóc szájjal akar valaki bulizni akkor nem teszi fel és ha egy ilyen árnyalatot nem igen tud máskor használni. Azért kap 2* ot mert ha nagyon nagyon vigyázok rá pár óráig el lehet benne lenni de csakis étlen szomjan.

Nagyon szeretem a márkát de a színválaszték lehetne gazdagabb és a Rumos miatt csak 4*ot tudok adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 8.

4 árnyalatban van meg és őszintén szólva vegyesek az érzelmeim.

Vanilla queen
venném negatívumnak.

Sweet Gravity

Grande amore

Rumos

monikabujtas

2019. január 26.

Grande amore van meg, nagyon szép a színe, kicsit szárít de nem vészes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 26.

Grande amore van meg, nagyon szép a színe, kicsit szárít de nem vészes.

gugan16

2018. október 13.

Unspoken árnyalatban van meg ami egy sötétbordó szín. Sajnos nekem két rétegben is kicsit foltosan fed, illetve az applikátorával sem könnyű szerintem precízen dolgozni. Passzoló ceruzával és rúzsecset segítségével jobb a helyzet, de még így sem vagyok teljesen elégedett a végeredménnyel. Viszont egyébként nagyon kényelmes és könnyű az érzete az ajkakon, és tartós, még ha akarod se tudod száradás után pl. a fogadra kenni. Csalódott vagyok, de valószínűleg egy világosabb árnyalattal nem lennének ilyen gondjaim, viszont ezt nem tudom ajánlani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 13.

ANDREAA

2018. október 3.

Rumors és Unspoken (piros és bordó) árnyalatok vannak meg, tökéleteeen fddnek egy rétegben, szép mattra száradnak, tartóssk, kmádom! Nem épp olcsó, de ilyen sötét árnyalatoknál nekem fkntos, hogy csúszkájon el a rúzsom, a helyén maradjon. +++++

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 3.

vadvirag919

2018. június 9.

A Silk Road miatt kezdett érdekelni a márka, természetesen nem tudtam beszerezni télen, teljesen le voltam lombozva, mert ilyen piros árnyalatom még nem volt. Most végre itthon is volt raktáron, naná hogy megrendeltem. Aztán jól pofára estem. 5 ezer forintért ez harmatgyenge.
Mondom is miért: kívül kopik a kontúr, elkenődik ha nincs alatta primer. Ha van alatta primer, akkor az darabosan felszedi a réteget, ami már megszáradt. A márkának nincsen saját ajakprimere, akkor ezt most mégis hogy?! Jut eszembe, én SOHA nem használok kontúr ceruzát, nem is fogok, Milani és a CP tud viselkedni ezek nélkül is, jóval olcsóbban. Felháborító.
Azért, hogy jót is mondjak:
- kényelmes viselet, nem szárít agyon (CP szatén folyékony rúzs)
- teljesen matt lesz, de vékony rétegben, szinte észrevehetetlen
- pont annyi idő alatt szárad, hogy javítható, ha kell
- nem különösebben hagy nyomot (ezt is sokan tudják töredék árért)
És akkor a rosszak:
- a külső kontúr kopik/kenődik (ilyet én még nem tapasztaltam, pedig jelentős mennyiségű folyékony matt és félmatt rúzs tulajdonosa vagyok)
- primerrel darabosan felválik
- kicsit behatárolt a színválaszték, bár vannak hajmeresztő árnyalatok - ez mondjuk pozitív is lehet :D
- ehhez képest baromi drága.
A szemhéjpúderek után sokkal többet vártam, pláne ilyen áron, hiszen 1600ért vagy 3000ért kapok olyat, ami ennél sokkal komfortosabb/tartósabb. Nálam nem pálya, ha igazgatni kell, maradjon ott ahova tettem 10-15 órát is, ha kell.
Vérzik a szívem, de nem ez a legjobb folyékony matt rúzs a világon. Közel áll hozzá, de a kenődés megbocsáthatatlan, ha ez nem lenne, akkor nem is érdekelne az ára, felvásárolnám a fél palettát...
A szín egyébként gyönyörű, nekem találták ki, mégis csak 3 pontot kap. A tartósságon még dolgozniuk kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 9.

Azért, hogy jót is mondjak:
- kényelmes viselet, nem szárít agyon (CP szatén folyékony rúzs)
- teljesen matt lesz, de vékony rétegben, szinte észrevehetetlen
- pont annyi idő alatt szárad, hogy javítható, ha kell
- nem különösebben hagy nyomot (ezt is sokan tudják töredék árért)
És akkor a rosszak:
- primerrel darabosan felválik
- ehhez képest baromi drága.

Nikkii0326

2018. május 31.

Errol a ruzsrol csak jot lehet mondani. A szinek gyonyoruek, szepen fed. Iszonyat tartos, tenyleg mindent kibir es ennek ellenere nagyon minimalisan szarit csak!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 31.

Lithviel

2018. május 30.

Nem vagyok valami nagy rúzsos, de elhatároztam, hogy egye fene én is próbálgatok. Az első mattok amiket próbáltam valami szörnyűek voltak. Nagyon kiszárították a számat, az első ivásnál már a fele lent volt... Aztán ajánlották nekem a Nablát. Elsőnek húztam a számat az ára miatt, de mondom próbáljuk ki. Hát nekem nagyon megérte! Az tény, hogy szerintem is kissé sokáig tart míg megszárad az ajkakon és hirtelen kicsit ijesztő az erős színe, de utána tökéletes :) Nekem a Vanilla Queen a hétköznapokra és a Sweet Gravity van meg a kimozdulásokra. Az nekem az elején kicsit ijesztő volt, hogy a kanálon, poháron nagyon látszik a nyoma, viszont a tükörbe nem lehet látni, hogy kopna! A munkahelyen azt a 8-10 órát nálam simán kibír evéssel ivással együtt. Egyedül a szám belsőbb részein kopik, de ennyi. Ha egyszer elfogynak újravevősek lesznek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 30.

Emolliensek: Isododecane, Trimethylsiloxysilicate, Dipentaerythrityl Tri-Polyhydroxystearate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Trihydroxystearin
Emulgeálószerek: Sorbitan Sesquioleate
Szilikonok: Trimethylsiloxysilicate, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Red 7 Lake / CI 15850, CI 42090, Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Kaolin 0 0