Nadler

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz, Normál

A krémet feltöltötte: Maniac, az összetevőket feltöltötte: kiscsilli, Módosítva: 2013. december 11.

Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz, Normál

"Régóta szerettem volna dús habzású, igazi samponszappant, és most egy nagyon finom, különleges szappant sikerült készítenem: oliva olajból, kókuszolajból, kakaóvajból, rengeteg ricinus és mogyoróolajból a jó habzás érdekében.Extra olajnak bio mandulaolajat adtam hozzá, rózsaszín agyagot kevertem bele, geránium, szantál, és kevés levendulaolajjal illatosítottam.

Normál és száraz hajra ajánlom."

Kiszerelés: 85 g

cinoci

2014. április 7.

Az első 4 használatnál nagyon tetszett az eredmény: a hajam szuper volt, fényes, puha, és könnyű volt kifésülni. Hozzáteszem, kétszer szappanoztam, duplán öblítettem, ecetes vízzel, utána pedig az Alterra szilikonmentes balzsamot használtam (az amúgy is hosszú hajmosás+szárítás művelet kb fél órával még hosszabb lett). A 4. hajmosás után viszont elkezdett elég durván zsírosodni a hajam, már egyből hajmosás után olyan volt, mintha csomókban zsírosodna a tarkómon a hajtöveknél a haj, pedig végig ugyanúgy mostam a hajam, semmit nem változtattam az egész procedúrán. Végül elhasználtam a szappant, de csak úgy lett vállalható a fejem, ha a samponszappanos hajmosás után még samponnal is átmostam még egyszer. Így viszont már nem tartom értelmét az egész dolognak. Szóval visszatértem a jó öreg sampon+balzsam kombóhoz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 7.

Villango

2013. november 16.

Nagyon nagyon jó! :)
Ricinuskúrán vagyok mostanság, az olajat sajnos nem mossa ki eléggé, vagy én vagyok a béna nem tudom, de ha nem olajos hajmosáson vagyok, mindig ezt használom. Jól habzik, öblités után ecetes öblitést kell csinálni különben összeáll a hajam. Az ecetes öblités után jön a balzsamozás, és a végén egy nagyon puha hajat kapok, kihagyva a szilikont, az SLS-t. ;-)
A célom az lenne hogy csak ilyet használjak sampon gyanánt, de az olaj kérdés most ettől visszatart. Igy is megvan a heti 1, vagy 2 mosás vele. Szuper. ;)

UP:nem tudom miért, a hennától, vagy mert már szépen gyógyul a fejbőröm a vegyszer-mentes életnek köszönhetően, de ritkábban kell hajat mosnom, így a heti 2 alkalommal viszont mosás előtt olajozok...olajat pedig ez nem nagyon hoz le. :( Max a kókuszt, de a riciniusos tojássárgája pakolást nem. Tökre sajnálom, mert nagyon akarom szeretni, de marad az Alverde család, szerintem már az is nagy előrelépés a hajápolásban.
UP 2: kipróbáltam másfajta szappanokat is hajra, és rájöttem, szuperek azok is. :) Így leállok erről, mert nagyon gyorsan fogy, és drága úgy hogy postaköltséget is kell fizetnem. Járunk havi egyszer bionagykerbe, és ott hatalmas a natur szappan választék, már nem egyet kipróbáltam hajra, és szuper mind. Egyenlőre azt tapasztalom, hogy nincs szükségem kifejezett samponszappanra, sima jó minőségű natur szappan is jó hajra. Pl anyukám főz is, és azok is nagyon jók.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 16.

Nagyon nagyon jó! :)

Zatanii

2013. július 9.

Eddig 3 x használtam, és jobban tetszik mint a bioalgás-iszapos-sörös szappan, azt valahogy sokkal nehézkesebb kimosni. Jobban is habzik, a habja finomabb. Az illatát nem igazán tudom mihez hasonlítani, talán a levendula olajat érzem ki belőle egy kicsit. Mosás után szokás szerint almaecetes öblítést csinálok, hajszárítót nem használok, a hajam utána mégis szép és egyenes. Könnyen zsírosodó hajam van, de ez nem zsírosítja annyira mint az előbb említett társa, úgyhogy ő megkapja az ötöst.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 9.

eprescsoki

2013. április 1.

Én elhasználtam,de nem lett a kedvencem.Mint a többi samponszappan ezután is akadozik a hajam,de mivel használok hajhabot ez nem annyira gond :) Összességében nem változott a hajam állapota,ki kell tapasztalni a használatát,a ricinusos hajpakolást tényleg nem viszi le,erre mást használok.Nem lett tőle se jobb se rosszabb,de azért a 4est megérdemli elvégre nincs benne semmi káros anyag :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. április 1.

tulipánfa

2013. március 17.

Nekem nagyon nem vált be hosszabb, zsírosodó hajra. Nem habzott rendesen, és száraz, rossz tapintású lett a hajam /bár eddig minden natúr sampontól:/

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 17.

V.Orsi

2013. január 6.

Jól habzik, jól tisztít, elégedett vagyok vele! Kicsit hosszadalmasabb így a hajmosás, mint samponnal, de hamar meg lehet szokni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 6.

Frutta27

2012. december 15.

Szerintem nagyszerű termék. Tényleg remekül habzik, már első samponozáskor is, elég kétszer-háromszor áthúzni nedves hajon. Az illata is kellemes, bár eltér a normál samponokétól (olyan földes-növényes az alap gyümölcsös-virágos helyett).
Eredetileg normál-száraz hajra ajánlják. Nekem zsíros a hajam, de így is két teljes nappal kitolja a hajmosást, ezt még semmilyen más samponnal nem tudtam elérni.
Alaposan ki kell öblíteni, én almaecetes vízzel is átmosom a hajam utána, de maradéktalanul kijön.
Nagyon szép fényes a hajam utána, és nem is kócolja.
Sok használatra elég, már egy ideje használom, és alig fogyott, ezért árban is megéri.
Ráadásul teljesen natúr, ez teszi fel a pontot az i-re...vagyis a *-ot az ötösre. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 15.

Nagyon szép fényes a hajam utána, és nem is kócolja.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Essential Oil

Nem szabványos INCI név. Jelentése: illóolaj. Az illóolajok tömény, lipofil (zsírban oldódó) és általában vízzel nem keveredő (hidrofób) folyadékok, amelyek illékony vegyületeket tartalmaznak, és növényekből vonják ki őket. Az illóolajokat gyakran használják aromaterápiában vagy kozmetikumok illatosítására. Sok illóolaj antioxidáns vagy épp antimikrobális hatással van a bőrre, viszont egyúttal sok esetben rendkívül gazdagok bőrérzékenyítő hatású összetevőkben is, melyek irritálhatják, károsíthatják bőrt.