Naturissimo

Ár:   2779 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BIOLA, az összetevőket feltöltötte: Gina007, Módosítva: 2019. december 11.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Dezodorok

Üde, dezodorált bőrérzetet elősegítő, ízzadást mérséklő krémdezodor. A teafa-, eukaliptusz illóolajok és a menthol-, segíti a higiénikus bőrállapot fenntartását. Az érzékeny bőrfelület ápolásához hozzájárul a körömvirág kivonata, az allantoin, panthenol, az E-vitamin és a shea vaj.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Gina007

2021. június 1.

Biztonságos összetevőjű dezodorok közül eddig ez a ciprusos deo a leghatékonyabb a Páromnak holtversenyben a Biola jázminosával és a Neways eukaliptuszosával, bár az utóbbit már régen volt lehetőségünk használni, mert nehezebb beszerezni (ráadásul a Biola magyar termék, és talán még jobbak az összetevői). Nekem is bevált, bár én még nem sokat használtam ezt a deót.

Valaki írta egy másik Biola deónál, hogy a triethyl citrate összetevő teszi elég hatékonnyá a dezodorokat. Ebben lehet valami, mert nekünk azok a Biola deók voltak elég erősek, amelyikekben ez az összetevő minél inkább a lista elején volt (kivéve az íriszes esetén); és minél kevesebb volt ebből az összetevőből, annál kevésbé volt használható számunkra az adott Biola dezodor. (A Neways-esben nincs benne, de az más jellegű összetevőket tartalmaz.)

Még a legnagyobb melegben is elég naponta egyszer felkenni.

Az illata valami gyerekkori dologra emlékeztet, ami gyümölcsös, de édes (talán tutti frutti, de nem tudom, mert arra se nagyon emlékszem). Az elején utáltam az illatát, de már nagyon szeretem (bár magamon még nem nagyon használtam, ez ugyanis a Párom dezodora, én a citrusos illatú „jázminosat” használom, hogy meg tudjuk különböztetni, de mindegyik bevált mindkettőnknek).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 1.

Még a legnagyobb melegben is elég naponta egyszer felkenni.

Antioxidánsok: Triethyl Citrate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Mannitol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol

nagylevelű csodamogyoró virágából és leveléből készülő kivonat - a növénynek ezen részei tartalmazzák a legkisebb mennyiségű biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat). Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.