Naturland

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Zsíros

A krémet és az összetevőket feltöltötte: timi83, Módosítva: 2015. december 9.

Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

A krémsampon rendszeres használata elősegíti a fejbőr korpásodásának és a haj zsírosodásának mérséklődését. Jellegzetes kénes illata a kicsapott kén hatóanyagnak köszönhető, amely enyhe fertőtlenítő és antimikróbás hatású. A kén a bőr felsőhámrétegében levő keratinnal reakcióba lépve szabályozza a fejbőr hámlását, a fejbőrhöz tapadt korpa eltávolításával javítja a hajas fejbőr állapotát. Nem tartalmaz illat- és színezőanyagot, tartósítószert és alkoholt.

98SzAnDi19

2019. szeptember 24.

Rengeteget segített a zsíros és korpás hajam állapotán, de hosszútávon azért szárít, én is csak egy tubussal használtam el még régebben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 24.

erasm98

2019. június 16.

Kettős érzéseim vannak, mindenképpen jövök még véleményt frissíteni. Eddig háromszor mostam vele hajat, hónapok óta korpával küzdök, kipróbáltam már teafaolajtól kezdve, eceten át, mindent, de sok változás nem történt. Gondoltam kipróbálom ezt a sampont. Első hajmosásnál betartottam az előírást, alaposan átdörzsöltem a fejem. Négy napon át egy szem korpát nem találtam, és a hajam négy napon át olyan volt mintha mindne nap frissen mostam volna hajat, semmi zsírosodás. Ezek után teljesen letojtam,hogy iszonyat büdös amúgy, és ez érződik, akárhova megyek:D
Aztán negyedik nap este megmostam megint ezzel, mert előírás szerint 2 héten át heti kétszer kell használni. Na most nem tudom mi okozta a problémát. Van egy olyan érzésem, hogy az, hogy nagyon siettem aznap este, így picivel hamarabb mostam le és nem is dörzsöltem át a fejbőröm olyan alaposan, mint az első alkalommal. Olyan korpás (ráadásul nagydarabos pfujj) voltam másnap, amennyire még soha! Azt hiszem két napot bírtam várni utána, megint megmostam vele, megfogadtam, hogy most nagyon alapos leszek, jól átdörzsölöm és rajtahagyom annyit amennyit kell. Most vagyok 3. napja szinte korpamentesen és alig zsíros hajjal.
Az itteni vélemények miatt tartok attól, hogy hosszú távon használjam (bár a szaga miatt amúgy sem tenném, nincs kedvem embereket ezzel kínozni a környeztmben:D). Szval most vagy már csak rendes samponnal mosok hajat legközelebb és megnézem, hogy mennyire lesz jól a hajam vagy még utoljára egyszer ezzel mosok hajat és utána nézem meg, hogy korpásodok-e még.
Még nem tudom melyik opciót választom, de jövök majd updatelni, ha sikerül választani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 16.

Ad-Namah

2019. június 14.

Nem emlékeztem rá, hogy írtam e ide véleményt, de leírom, hátha másnak is jó tapasztalat. Kb 2013 körül kezdett zsíros korpás lenni a fejbőröm, annyira, hogy télen nem hordhattam sapkát, annyira zsírosodott és szaga volt a faggyú miatt. Először ezt a sampont próbáltam ki sok 300 ft-os korpasodas elleni sampon után, és egy megváltás volt, pár hónapig. Az első tubus hatott, így is 3-4 naponta kellett mosni, de legalább nem volt korpás, enyhe kén szaga volt a fejboromnek, de ez a faggyú szag után semmi sem volt. Kb a második tubus felénél jártam, amikor annyira sikerült neki lehámlasztani a fejbőröm, hogy a vizes hajambol olyan darabokat szedtem ki, mintha összegyűrt cellulóz darabok lennének, azóta megfogadtam, hogy soha többet nem veszek. Nem emlékszem, hogy a zsírosodáson segített valamit, de ez csak súlyosbította helyzetet. Utána próbáltam La Roche Posay és Vichy samponokat ami erre való, azok is jók voltak, csak egy tubus után megszokta a hajam mindegyiket, és nem tudtam visszatérni hozzá. Nekem a koreai samponok váltak be, mindig kísérletezek velük, mert náluk is van nagyon sok fajta ami erre a problémára jó, és ugyanannyiba kerül, mint a két márka termékei. Nekem ez a termék csalódás volt, és lehet másnak működik, de egyéntől függ, és attól, mi a zsíros korpa gyökere. Lehet ekcéma, seborrhea, bőrgomba a fejbőrön, így nem biztos, hogy akár a gyógyszertári termékek is jók rá, inkább megéri elmenni bőrgyógyászhoz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

Lilluc

2019. május 2.

Hetek óta küzdöttem korpával.
Kipróbáltam SLS mentes samponokat, hátha csak ennyi baj, aztán a csodafegyveremet a teafa olajat is, de semmi változás.
Aztán ráleltem erre a samponra. Nem túlzok, már az 1. mosás alkalmával eltüntette az összes korpát a fejbőrömről! Nem hittem, hogy létezik ilyen. Most készülök megrendelni a 2. dobozzal. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 2.

Hetek óta küzdöttem korpával.

Alpha

2019. február 28.

A Head&Shoulders egy nagy kalap szar ehhez képest, egyszerre kivitte belőle a korpát.Az ára pedig nagyszerű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 28.

Jucuus

2019. február 1.

Már ezer féle dolgot kipróbáltam a hajamra, könnyen és gyorsan zsírosodó, korpára hajlamos, viszkető seborrheás a fejbőröm. Gondoltam teszek egy próbát ezzel is. Ma mostam meg először vele a hajam, könnyen kimosható, a szaga szerintem nem annyira vészes. Eddig még semmi extra hatása nincs, nem büdös a hajam, én használtam utána hajpakolást, viszont ugyanúgy viszket. :/ Jövök majd updatelni többszöri használat után. Addig 4 csillag.

Update: már jó párszor használtam, valamennyit segített, de sajnos nem csodaszer. Az illata nem vészes számomra. Jól habzik, könnyű kimosni. Marad a 4 csillag. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 1.

WhiteMarble

2019. január 31.

Zsíros és korpás hajamra szinte lehetetlen sampont találni. A legtöbb termék vagy erre vagy arra igér megoldást. Az a pár, ami esetleg mind a kettőre- részben ez is- nem használ mindenre. Szóval eddig a Syoss korpás hajra való sampont használtam évekig, bár a zsírosodáson nem segített nagyon, de 2-3 napot azért el voltam vele. A korpa volt a főbb bajom, inkább mostam 2 naponta a hajamat, mint hogy mosás után rögtön látszódjon a fejemen a korpa. Viszont tényleg több évnyi használat után a hajam ráunt, sőt olyan durva korpásodásom lett, hogy sírva fakadtam. Akkor voltam úgy vele, hogy bármit kipróbálok. Meg is akadt a szemem ezen a terméken. Szerencsére az első alkalom után is nagyon nagyon szemmel látható volt a különbség. Van egy minimális illata, amit el lehet fedni egy kis balzsammal, de párom ennek ellenére is érezte én kevésbé. Nem rossz termék, de azért nem is mondom hogy életem samponja. Bár olyan szerintem nem létezik, ami egyszerre korpa ellen is jó és legalább 4-5 napig nem kell hajmosástól tartanom. És még talán az illata is egész jó...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 31.

Vmoni93

2019. január 16.

Regota kuzdok a korpaval, borgyogyasz ajanlotta. Az ara korrekt. Eleinte bevalt, de az utobbi idoben mintha rontott volna a helyzeten. A szaga szornyu. Ugyhogy vegyes a velemenyem. De eddig ez tunt a leghatasosabbnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 16.

tara95

2019. január 16.

Keményen harcolok a zsíros korpával, ezért került a kosaramba. Őszintén nem értem a véleményeket, egyáltalán nincsen erős szaga, sőt, nagyon közelről kell szaglásznom hogy egy halovány kénes illat megcsapjon. Pedig ha valakinek, akkor nekem aztán van orrom....úgyhogy kellemes meglepetés volt, nagyon kevés is elég belőle, dús habot képez, csak a fejbőrre igyekszem használni. Egyelőre tökéletesen tiszta és enyhén bizsereg, majd bővítem.

Eltelt 3 nap, és a harmadik napon is szinte frissen mosottnak néz ki, nagyon durva számomra ez az eredmény...nincsen koszos haj érzet/szag stb, alig látszik a korpa itt-ott és szép fényes a hajam. Eddig ha belenyúltam, mindig kijött 1-2 szál, mivel csak vizesen fésülködöm, most viszont szinte semmi. Viszont tényleg szárít, a loknijaim kevésbé álltak össze, úgyhogy ezt valahogy meg kell majd oldani, de megajánlom az ötöst :)

Up2: sajnos a második használatnál kiderült hogy túl erős, szétszárította a hajam végét és bezsírosodott a töve is. El fog fogyni első samponként, de nem hiszem hogy újraveszem, pláne hogy nekem mosás után marad meg a kénes bűz a hajamban....őszintén sajnálom :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 16.

krenat

2019. január 4.

Pikkelysömörös fejbőrre próbáltam, nem vált be. Szteroidos samponnal jött helyre, azóta ezt használtam afféle szintentartóként és nem jött vissza, de hogy ez tényleg ennek a samponnak köszönhető vagy bármi másnál is így lett volna, azt nem tudom. Ezért adok neki közepes pontszámot. A tubusa nem túl praktikus a zuhany alatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 4.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur