Naturland

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Zsíros

A krémet és az összetevőket feltöltötte: timi83, Módosítva: 2015. december 9.

Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

A krémsampon rendszeres használata elősegíti a fejbőr korpásodásának és a haj zsírosodásának mérséklődését. Jellegzetes kénes illata a kicsapott kén hatóanyagnak köszönhető, amely enyhe fertőtlenítő és antimikróbás hatású. A kén a bőr felsőhámrétegében levő keratinnal reakcióba lépve szabályozza a fejbőr hámlását, a fejbőrhöz tapadt korpa eltávolításával javítja a hajas fejbőr állapotát. Nem tartalmaz illat- és színezőanyagot, tartósítószert és alkoholt.

Pecci

2020. május 20.

Seborrhea dermatitisem nagyjából egy fél évvel ezelőtt borzalmasan kezelhetetlenné vált, köszönhetően az Alverde paradio-rozmaring korpásodás elleni samponjának, amely brutális módon előhozta a tüneteimet, de nemcsak a fejbőrömön, hanem az arcomon is. Végső elkeseredésemben fordultam ehhez a samponhoz, amikor már a Green Pharmacy Nyírfás samponja sem használt kellően, pedig az tényleg szokott.

A samponról: A használati utasítás ellenére kétnaponta használtam hajmosáshoz két héten keresztül, és már az első mosás alkalmával enyhítette a tüneteimet, a második mosásra, pedig el is tűnt a seborrhea. A hosszabb alkalmazást a megelőzés érdekében tettem. Szárítja a hajat a termék, ez természetes is egy ilyen samponnál, de egy olajos hajbalzsam és halolaj használata mellett, nem érződik ez a hatás, tehát kötelező utána a balzsamozás. A kénes illat a mosás közben erős, de a hajbazsam-olaj kombóval nem érződik utána belőle semmi.
Ár-érték arányban verhetetlen, mert elég belőle egy kisebb diónyi mennyiség, és tényleg egy csodaszer. Hosszú ideig tárolható, sokáig elég. Nekem alap hajápolási szer lett a fürdőszobámban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 20.

Izumi144

2020. február 21.

Nagyon sok termekkel kiserleteztem mar a gyorsan zsirosodo hajamra, azonban ez volt az egyetlen, ami akar 4 napig is frissen mosott allapotban tudta tartani a hajam. (Normal esetben 1 napig jo mosas utan.)
2 problemam volt vele: hogy valoszinuleg eleg agresszivan tisztithat, ezert sem ajanlott tul gyakran hasznalni, valamint hogy a szamomra kedvezo zsirosodas csokkento hatasat csak neha eri el kb 4-5 mosasbol 1x es ezt is eleg veletlenszeruen. Hozza tud sajnos szoki a fejbor.
Es jobb lenne SLS nelkul.

VISZONT!!

Azert, hogy amikor sielni voltunk 4napon at tisztan es szepen tartotta a hajamat nagyon halas vagyok. Napi sok ora sport es sapkahordas ellenere 4napig frissen mosottnak nezett ki a hajam. Ez olyan valakinek, akinek 1 nap utan zsiros a haja elegge katarktikus elmeny volt.
Igy ezutan mas atlagosabb teljesitmenyu samponokkal felvaltva hasznaltam, hogy a hozzaszokast kikuszoboljem.
A szaga pedig nem zavart, 1 napig volt erezheto max.

(Mondjuk azota mar odaig jutott a kiserletezgetesem, hogy a no-poo-val probalkozok, hatha csokken a zsirosodas magatol is, igy most ezt sem hasznalom mar.)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 21.

Es jobb lenne SLS nelkul.

VISZONT!!

A szaga pedig nem zavart, 1 napig volt erezheto max.

blairwaldorf

2020. február 16.

Zsíros hajamra válaszottam ezt a sampont. Minden nap hajat kell mosnom, de úgy érzem, hogy talán két napra kitolhatnám (ami máris megváltás lenne számomra). Könnyen felhabzik (nem is mertem erre számítani), kiöblíteni is könnyű. Valóban csökkenti a zsírosodás mértékét, bár még csak a második hétnél tartok (az első két hét heti kétszeri használata után).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 16.

98SzAnDi19

2019. szeptember 24.

Rengeteget segített a zsíros és korpás hajam állapotán, de hosszútávon azért szárít, én is csak egy tubussal használtam el még régebben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 24.

erasm98

2019. június 16.

Kettős érzéseim vannak, mindenképpen jövök még véleményt frissíteni. Eddig háromszor mostam vele hajat, hónapok óta korpával küzdök, kipróbáltam már teafaolajtól kezdve, eceten át, mindent, de sok változás nem történt. Gondoltam kipróbálom ezt a sampont. Első hajmosásnál betartottam az előírást, alaposan átdörzsöltem a fejem. Négy napon át egy szem korpát nem találtam, és a hajam négy napon át olyan volt mintha mindne nap frissen mostam volna hajat, semmi zsírosodás. Ezek után teljesen letojtam,hogy iszonyat büdös amúgy, és ez érződik, akárhova megyek:D
Aztán negyedik nap este megmostam megint ezzel, mert előírás szerint 2 héten át heti kétszer kell használni. Na most nem tudom mi okozta a problémát. Van egy olyan érzésem, hogy az, hogy nagyon siettem aznap este, így picivel hamarabb mostam le és nem is dörzsöltem át a fejbőröm olyan alaposan, mint az első alkalommal. Olyan korpás (ráadásul nagydarabos pfujj) voltam másnap, amennyire még soha! Azt hiszem két napot bírtam várni utána, megint megmostam vele, megfogadtam, hogy most nagyon alapos leszek, jól átdörzsölöm és rajtahagyom annyit amennyit kell. Most vagyok 3. napja szinte korpamentesen és alig zsíros hajjal.
Az itteni vélemények miatt tartok attól, hogy hosszú távon használjam (bár a szaga miatt amúgy sem tenném, nincs kedvem embereket ezzel kínozni a környeztmben:D). Szval most vagy már csak rendes samponnal mosok hajat legközelebb és megnézem, hogy mennyire lesz jól a hajam vagy még utoljára egyszer ezzel mosok hajat és utána nézem meg, hogy korpásodok-e még.
Még nem tudom melyik opciót választom, de jövök majd updatelni, ha sikerül választani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 16.

Ad-Namah

2019. június 14.

Nem emlékeztem rá, hogy írtam e ide véleményt, de leírom, hátha másnak is jó tapasztalat. Kb 2013 körül kezdett zsíros korpás lenni a fejbőröm, annyira, hogy télen nem hordhattam sapkát, annyira zsírosodott és szaga volt a faggyú miatt. Először ezt a sampont próbáltam ki sok 300 ft-os korpasodas elleni sampon után, és egy megváltás volt, pár hónapig. Az első tubus hatott, így is 3-4 naponta kellett mosni, de legalább nem volt korpás, enyhe kén szaga volt a fejboromnek, de ez a faggyú szag után semmi sem volt. Kb a második tubus felénél jártam, amikor annyira sikerült neki lehámlasztani a fejbőröm, hogy a vizes hajambol olyan darabokat szedtem ki, mintha összegyűrt cellulóz darabok lennének, azóta megfogadtam, hogy soha többet nem veszek. Nem emlékszem, hogy a zsírosodáson segített valamit, de ez csak súlyosbította helyzetet. Utána próbáltam La Roche Posay és Vichy samponokat ami erre való, azok is jók voltak, csak egy tubus után megszokta a hajam mindegyiket, és nem tudtam visszatérni hozzá. Nekem a koreai samponok váltak be, mindig kísérletezek velük, mert náluk is van nagyon sok fajta ami erre a problémára jó, és ugyanannyiba kerül, mint a két márka termékei. Nekem ez a termék csalódás volt, és lehet másnak működik, de egyéntől függ, és attól, mi a zsíros korpa gyökere. Lehet ekcéma, seborrhea, bőrgomba a fejbőrön, így nem biztos, hogy akár a gyógyszertári termékek is jók rá, inkább megéri elmenni bőrgyógyászhoz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

Lilluc

2019. május 2.

Hetek óta küzdöttem korpával.
Kipróbáltam SLS mentes samponokat, hátha csak ennyi baj, aztán a csodafegyveremet a teafa olajat is, de semmi változás.
Aztán ráleltem erre a samponra. Nem túlzok, már az 1. mosás alkalmával eltüntette az összes korpát a fejbőrömről! Nem hittem, hogy létezik ilyen. Most készülök megrendelni a 2. dobozzal. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 2.

Hetek óta küzdöttem korpával.

Alpha

2019. február 28.

A Head&Shoulders egy nagy kalap szar ehhez képest, egyszerre kivitte belőle a korpát.Az ára pedig nagyszerű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 28.

Jucuus

2019. február 1.

Már ezer féle dolgot kipróbáltam a hajamra, könnyen és gyorsan zsírosodó, korpára hajlamos, viszkető seborrheás a fejbőröm. Gondoltam teszek egy próbát ezzel is. Ma mostam meg először vele a hajam, könnyen kimosható, a szaga szerintem nem annyira vészes. Eddig még semmi extra hatása nincs, nem büdös a hajam, én használtam utána hajpakolást, viszont ugyanúgy viszket. :/ Jövök majd updatelni többszöri használat után. Addig 4 csillag.

Update: már jó párszor használtam, valamennyit segített, de sajnos nem csodaszer. Az illata nem vészes számomra. Jól habzik, könnyű kimosni. Marad a 4 csillag. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 1.

WhiteMarble

2019. január 31.

Zsíros és korpás hajamra szinte lehetetlen sampont találni. A legtöbb termék vagy erre vagy arra igér megoldást. Az a pár, ami esetleg mind a kettőre- részben ez is- nem használ mindenre. Szóval eddig a Syoss korpás hajra való sampont használtam évekig, bár a zsírosodáson nem segített nagyon, de 2-3 napot azért el voltam vele. A korpa volt a főbb bajom, inkább mostam 2 naponta a hajamat, mint hogy mosás után rögtön látszódjon a fejemen a korpa. Viszont tényleg több évnyi használat után a hajam ráunt, sőt olyan durva korpásodásom lett, hogy sírva fakadtam. Akkor voltam úgy vele, hogy bármit kipróbálok. Meg is akadt a szemem ezen a terméken. Szerencsére az első alkalom után is nagyon nagyon szemmel látható volt a különbség. Van egy minimális illata, amit el lehet fedni egy kis balzsammal, de párom ennek ellenére is érezte én kevésbé. Nem rossz termék, de azért nem is mondom hogy életem samponja. Bár olyan szerintem nem létezik, ami egyszerre korpa ellen is jó és legalább 4-5 napig nem kell hajmosástól tartanom. És még talán az illata is egész jó...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 31.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur