Naturland

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Zsíros

A krémet és az összetevőket feltöltötte: timi83, Módosítva: 2015. december 9.

Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

A krémsampon rendszeres használata elősegíti a fejbőr korpásodásának és a haj zsírosodásának mérséklődését. Jellegzetes kénes illata a kicsapott kén hatóanyagnak köszönhető, amely enyhe fertőtlenítő és antimikróbás hatású. A kén a bőr felsőhámrétegében levő keratinnal reakcióba lépve szabályozza a fejbőr hámlását, a fejbőrhöz tapadt korpa eltávolításával javítja a hajas fejbőr állapotát. Nem tartalmaz illat- és színezőanyagot, tartósítószert és alkoholt.

Melaniee

2016. április 6.

Ez a sampon semmire nemvolt jó! Még jobban éget, fájt, viszketett tőle a fejböröm ráadásul az a kicsapodott kén szag!! Soha többet!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 6.

MissC

2016. március 9.

Nagyon bíztam benne, de nekem sajnos nem oldotta meg a problémámat, lehetséges, hogy más a baj :( Ezen kívül alig tudtam utána kibontani a hajamat, és akárhányszor öblítettem le, utána mindig éreztem rajta azt a fura szagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. március 9.

kulturmosoly

2016. január 6.

Annyit jót olvastam erről a samponról itt, hogy muszáj voltam én is kipróbálni. Az utóbbi időben viszket és korpásodik a homlokom felett a fejbőröm. Elhagytam a száraz sampon használat és csökkent a viszketés. Gondoltam a korpát pedig ezzel a samponnal kiiktatom, de sajnos nem sikerült. A viszketés szinte teljesen megszűnt, de a korpával semmit nem kezdett. Egy tubussal használtam el. Nagy reményeket fűztem hozzá, de csalódnom kellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 6.

nagycsenge

Korcsoport: < 18
2015. december 9.

Próbáltam már kismillió sampont, de vagy csak ideiglenesen hatottak, vagy nem voltak képesek az összes korpát eltüntetni a fejemről... Aztán, próba cseresznye, már vagy az ötödik féle sampont vettem a DM-ben, mikor úgy voltam vele, ezúttal legyen ez - ÉS BUMM! AZ ÉN MEGVÁLTÓM! Egyszerűen imádom, csoda amit művel a hajammal... Gyönyörű és tiszta a fejbőröm! Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2015. december 9.

lichtnori

2015. november 17.

Szeborreás dermatitiszes az arcom, a fejbőröm, ha bedurran (stressz, izzadás, kosz, Hold-Nap állás) :-D rettenetesen kipirosodik, viszket és sebes lesz. Ez az egyetlen sampon, ami rögtön képes megnyugtatni. A dokik ajánlottak mindent - Nizoralt, Neutrogena T-gel-t, stb. - egyik sem ért semmit. Ezt a kén miatt próbáltam ki, ugyanis szeretek gyógyfürdőbe járni és észrevettem, hogy a gyógyvízektől mindig helyreáll a rend a fejemen. :-) Sárga színű, krémes, kicsit habzó cucc, kénes illattal, ami beivódik a hajba, de balzsam használata után egyáltalán nem érződik. (Balzsamot csak a hajam végére teszek, a fejbőrömre soha!) Bár ha valaki ilyen problémával küzd, ez a legkevesebb, hogy nincs valami túl jó illata, ha egyébként meg használ. :-) Az is pozitívum, hogy kevés az összetevője és szép az INCI-je, ugyanis nem mindegy, hogy milyen és mennyi sz.rt kenek a fejbőrömre, főleg, ha ennyire érzékeny! Kb. 20 éve használom, de nem minden hajmosásnál, csak ha érzem, hogy megint kezd előjönni a szeborreám. Kb. 4 naponta mosok hajat, nem zsírosít, nem szárítja szét a fejbőröm. Az ára a töredéke a többi ilyen problémára készült samponoknak, amik ráadásul nem is asználnak. Ja, és érdekes, hogy pl. a Sulfokol sem vált be ennyire, pedig hát az is kénes. Ha egy dolgot vihetnék egy lakatlan szigetre, hát ez lenne az. Szóval én ajánlom, bár mint tudjuk, ahány féle szeborrea, annyiféle ember és annyiféle sampon! :-) Nekem 10 csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 17.

Revchili

2015. október 19.

Nagyon száraz és töredezett volt a hajvégem, a töve meg zsíros. A hajvégek állapotának javítása miatt ezer meg egy kencét használtam plusz száraz sampont a tövekre, hogy ne kelljen minden második nap hajatmosni...LÁNYOK, ILYET NE CSINÁLJATOK! Az eredmény csomókba hulló haj és az eddig csak zsíros haj korpás is lett.
Megvettem ezt a sampont és egy használat után az eredmény: a korpa nagyrésze eltűnt és a mosási idő egy nappal már biztosan kitolódott

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 19.

profectuscat

2015. október 12.

Használ, de csak akkor, ha töményen, mindennap ezzel mosok hajat.. és valljuk be, kegyetlen büdös, és ne akarjon már az ember ezzel mindig hajat mosni.. Egyébként a korpa 100%-a nem tűnik el ezzel, csak ha vannak szünetek, és újra mosom töményen ezzel a hajamat, akkor segít ideig-óráig. Selsum Blue lesz a következő alany amit kipróbálok.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 12.

Molten

2015. július 31.

Mivel vékonyszálú, kevés hajam van, volt egy időszak az életemben, amikor csak akkor éreztem jól magamat, ha naponta hajat mostam. Rengeteg sampont, és hajpakolást kipróbáltam, de hajamnak olyan szinten nem volt tartása, hogy szabályosan hozzátapadt a fejemhez. Az orvosom javaslatára vettük meg először ezt a sampont az ekcémám miatt, és a hatása akkoriban szinte hihetetlennek tűnt számomra. Nemcsak, hogy nem volt szükség fiúsra vágatni a hajam, mert a hosszú frizurának is tartást adott, de sikerült a segítségével átállnom a négynaponta történő hajmosásra.
Sokan panaszkodnak, hogy büdös, de azt kell mondjam, egyáltalán nem elviselhetetlen, főleg, hogy ilyen nagy segítséget nyújt.
És mivel felhoztam, hogy az ekcémám miatt volt rá szükségem, hozzáteszem, hogy megszűnt a fejbőröm sebesedésének a problémája is általa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 31.

eperpenesz

2015. július 17.

Úgy gondoltam, leírom a véleményemet, hogy ezzel is segítsek azoknak, akik hasonló gondokkal küzdenek, mint én.Sok éve, kb. tinikorom óta szenvedek a korpás hajjal. Hatalmas, dús hajkoronám van, látszatra egészséges is, de a fejbőröm, az borzasztó. A tarkómon,a füleim mögött és homlokom felett tapadós, nagy korpadarabok találhatóak, amit állandóan vakartam és persze ki is sebesedett.A neten olvastam, hogy a kénes sampont ajánlják a szakemberek és szalicilsavas hajszeszt. Hajszesz volt itthon, kénsamponból meg ezt vásároltam,mert láttam,hogy nincs benne fölösleges összetevő.Hát bevált. :) Végre valami! Annyi mindent kipróbáltam már, hogy elmondani sem tudom, a természetgyógyászathoz is fordultam már, szedtem csodaszereket, candida diéta, de semmi. Krémes az állaga, könnyen felvihető, sajnos a szaga az valóban nem kellemes, de végre nem rettegek attól, hogy mikor fittyen ki egy bőrdarab a hajamon. Balzsamot és hajápolót mindig használok, szóval nekem ez nem probléma. :) Remélem másnak is sikerül megtalálnia benne a csodaszert!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 17.

Shennny

2015. június 24.

továbbra is CSODASZER!!! :))) ha nedves hajjal alszom el mindig rémesen korpás lesz, na ez most odáig fajult hogy csomókban hullott akorpa miatt. ráadásul ilyen nagyon undorító volt a fejem.... most hazsnáltam másodszor és a látható korpa 100%-a eltűnt!!!!! jah és a hajamból is jóval kevesebb jött ki :D

én is a rossmanban vettem :D Hát ez a megváltóm idáig! Nagyon könnyen bekorpásodik a fejbőröm nagyon csúnyán. Most használtam először és látványosan eltűntette kb. a 95%át ! Nálam tudni kell, hogy kb semmi nem hatott idáig :D A szaga egy dolog, olyan kén, de legalább nincs agyonillatosítva minden szarral, hanem tényleg hat, én utána a leírás szerint lemostam mégegyszer a samponommal, így a szag se maradt benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 24.

Gyulladáscsökkentők: Sulfur