Naturland

Ár:   460 Ft   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: svivko, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. május 13.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Testápolás

Ez a gyógyszer felületes gombás bőrbetegségek kezelésére alkalmas készítmény.

A készítmény hatóanyaga(i): 0,5 g bórsav, 0,89 g fenol, 2,0 g rezorcin 50 g készítményben. Egyéb összetevő(k): nátrium-diszulfit, aceton, 96%-os etanol, tiszított víz.

Adel26

2018. szeptember 4.

Bőrgyógyász írta ekcémára napi 2x nem vált be. Továbbra is hólyagos és viszket. Szárítani szárít így kicsit hámlaszt de jönnek a hólyagok folyton.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

PAncsi79

2018. március 14.

Az érzékeny bőrömet nagyon könnyen kiüti bármi: tavaly nyáron például egy intenzív tekerés után valószínűleg az erős izzadságtól lett kiütéses...
A bőrgyógyász ezt ajánlotta ecsetelésre és tökéletesen bevált, megnyugtatta a kiütéseket majd szépen leszárította az egészet.
Azóta a páromnak is ajánlottam már, akinek svivko-hoz hasonlóan a lábujjain üti fel a fejét valami ocsmányság és neki is nagyon bevált ecsetelőként.
Olcsó kis szer, nálunk mindig van otthon belőle a házi patikában.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 14.

Olcsó kis szer, nálunk mindig van otthon belőle a házi patikában.

Edinadida

2018. március 13.

Az illata a temperára emlékeztet, amit elég sokáig éreztem még magamon. Nem tetszik

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 13.

puszilva

2016. december 2.

Tág pórusaim vannak, vannak pattanásaim is elvétve ugyan, de azok elég nagyok, gyulladtak. Bőrgyógyász írta fel, nem gombás fertőzésre csak alkalmi arctisztításra, és nekem nagyon bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 2.

latiffah

2014. március 24.

Nekem gombás fertőzésre bevált nagyon. Szám mellett alakult ki, és 3 nap alatt teljesen elmúlt. 300Ft-ért vettem, nem akartam egyből ezreket kiadni valami kencére. A szaga engem a temperára emlékeztet. Tudom ajánlani!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 24.

cicatapmancs

2013. június 13.

A hátamra használom, mert vannak "időszakai" amikor úgy gondolja, hogy éppen pattanásos időszakában van, és akkor az egész vállam tele lesz. Pár nap alatt szerencsére mindig rendbe jön ettől.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 13.

cecil

2013. május 10.

Ezt tini koromban ajánlotta anyukám, nagyon sokáig használtam és szerettem. Nemrég vettem egyet, sajnos most már kicsit szárít. Sok mindenre lehet használni pattanásra, szájpenészre, herpeszre vagyis külsőleg és belsőleg is, persze nem meginni csak ecsetelni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 10.

cicatapmancs

2013. április 16.

Nekem a gyógyszertárban ajánlották amikor nagyon pattanásos volt a hátam. Naponta 2-szer kezeltem vele a problémás részt és 2-3 nap alatt teljesen rendbe hozta mindig, amikor újra előjöttek a pattanások.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 16.

svivko

2013. február 21.

Bőrgyógyászom ajánlotta anno (többek között), mivel 3 éve Horvátországban - közös zuhanyzótól vagy út közbeni közbudoártól, feltételezem -, valami rettenetet sikerült összeszednem bikinivonalon, és a lábujjak között.
Legrosszabb ellenségemnek sem kívánom. Mikogal 1% krémet és sprayt írt fel, és ezt egyfajta utókezelőként.
A receptes Mikogalt nem akartam feltölteni, de z a kis csoda is megér egy misét.
Azóta sajnos sokkal fogékonyabb vagyok - vagy fejben?! - az efféle ocsmányságokra, és ha már picit érzem hogy ég a lábujjam, rögtön le ecsetelem Solutio-val, és másnapra elmúlik. :)
Szerintem nagyon hasznos.
De ha erre téved valaki hozzáértő, segíthetne, hátha van valami, amit megelőzésként (a fizikai érintkezés kerülésén, tehát papucs + kibélelt wc ülőke kívül ) tud tanácsolni.
Tehát 300Ft a fogyasztói ára, és gyógyszertárakban lehet kapni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 21.

Szerintem nagyon hasznos.
Tehát 300Ft a fogyasztói ára, és gyógyszertárakban lehet kapni.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Színtelen, levegőn rózsaszín kristályos anyag. Vizes oldatát fertőtlenítésre használják. Savassága erősebb az alkoholokénál. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint dezodoráló és antimikrobiális (segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában) hatású összetevő, illetve tartósítószerként is használatos. Az EWG szerint az összetevő veszélyesége abban rejlik, hogy bőrrel érintkezve, szembe kerülve maró, lenyelve vagy belélegezve pedig mérgező hatása lehet.

Acetone 0 0

Lásd denaturált alkohol.