Nesti Dante

Ár:   1450 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   bioboltok, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: miraclum, Módosítva: 2012. május 7.

Lelőhely:   bioboltok, Douglas
Kategória:   Szappanok

Az írisz színszappan édes illata élménnyé teszi a fürdést.

Kiszerelés: 250 g

Pajzs

2019. július 3.

Az idei tavasz az íriszekről szólt: íriszek az utcában, íriszek a környezetemben, íriszek mindenütt, ahova utaztam, íriszek az olvasmányaimban, barangolás mocsári íriszek közt... Úgyhogy a boltból jött velem haza ez a szappan, mikor megláttam és megszaglásztam. Csodás. Púderes, egy kis földes felhanggal. Hűvös, tavaszi tisztaság jut róla eszembe. Nem fürdéshez használom, hanem a szekrényben tartom. Pompás illata lesz tőle a táskáimnak vagy a ceruzáimnak, attól függően, épp hova rakom. Háromnegyed éve van nálam, és még mindig ugyanolyan elegánsan illatozik.
Ezerötszáz forintért vettem, de cserébe hatalmas adag; gondolom, sokáig kitartana fürdéshez is.
A csomagoláson feltüntették, hogy a pálmaolaj fenntartható gazdálkodásból származik. (2018.11.28.)

Úgy döntöttem, itt az ideje, hogy eredeti rendeltetése szerint használjam ezt a szappant, vagyis fürödjek vele. Az illata fenséges, megnyugtató. Szeretem, mikor megcsap ez a púderes tisztaságillat, ha bemegyek a fürdőszobába. Teszi a dolgát, miközben selymes, puha tapintású lesz tőle a bőröm, egyáltalán nem húzódik. Nem szárít, nem okozott pirosságot, sem viszketést. A habja krémes. Kicsit nehezebb fogni, mert vaskos és nagy, de ezt nem rovom fel neki, sokáig ki fog tartani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 3.

galagonyanya

2018. július 15.

Első Nesti Dante szappanom. Több évtizedes tusfürdőhasználat után váltottam szappanra s nem is akármilyenre; gondoltam, az íriszillattal nem foghatok mellé. Az idei év egyik legjobb döntésének bizonyult. Az illata visszafogott, pontosabban annak tűnik, ám amikor néhány napos távollét után hazaértem és beléptem a fürdőszobába, szinte tapintható volt az isteni illat. Maga a szappan negyed kilós tégladarab, az első pár használatnál kényelmetlen kicsit, aztán beleidomult a tenyerembe. Másfél hónapja használom, s még mindig bőven van belőle. Szinte csikorgósan tiszta leszek tőle s ami a lényeg, nem húzódik a bőröm egyáltalán, tehát nem szárít. Egyszerűen hihetetlen, hogy egy szappan ilyen is lehet. Azóta már három másikat vettem - a fügéset, a feketét meg egy Toscana-t - alig várom, hogy elmerülhessek a habjaikban...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 15.