Neutrogena

Ár:   4699 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: széva, az összetevőket feltöltötte: lilla2003, Módosítva: 2022. július 18.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• kisimítja a ráncokat
  • mérsékli a pigmentfoltokat
  • csökkenti a finom barázdák megjelenését az arc területén
  • kisimítja az arcbőr textúráját és egységesíti a színárnyalatát
  • azonnal hidratálja az arcbőrt
  • az éjszaka folyamán regenerálja a bőrt

Lorna

2024. február 11.

Az elején nagyon tetszett, egy ideig szép volt a bőrképem, viszont a végére úgy éreztem, amiért vettem - hogy kordában tartsa a pattanásokat - azt kevésbé bírta megtenni.
(az igazsághoz hozzátartik, hogy egy gyógyszer volt, amitől pattanásos lettem, amit akkoriban szednem kellett, úgyhogy lehet nem kellene felróni neki, hogy belső okokra képtelen volt ilyen szinten hatással lenni).
Kezdő retinolnak jó lehet, lehet hogy igazából az a bajom, hogy már megvannak a retinolos kedvenceim az A-game 10, amit ütősebbnek érzek, meg az Ordinary granactive retinoid 2% emulsion, aminek a pudingszerű állagáról ódákat tudok zengeni.
Az illatanyag valóban zavaró a krémben, elég erős, és teljesen felesleges. Viszont nem láttam, hogy kipirosodott volna tőle a bőröm, vagy hogy irritáltabb lenne.
Nem hiszem, hogy újraveszem, lehet a Neutrogena retinol krém verzióját kíváncsiságból kipróbálom egyszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 11.

kzmdra

2024. január 18.

wow! na erre nem számítottam. tényleg nagyon gyorsan látszik a hatása, feltölti a bőrt, kisimítja a finom vonalakat. én csak heti 4 alkalommal használom és van, hogy tartok egy hét szünetet, azon a héten használok kétszer hámlasztót. a kettőt együtt nem lehet és nekem elég érzékeny a bőröm, ezért csinálom ilyen körülményesen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 18.

Beiggi

2023. december 27.

Heti 2x használtam, nekem nagyon bevált! Tetszik az állaga, a kiszerelése, az illata, hamar beszívódik és semmilyen irritációt nem okozott. Kb 6 hónapig volt elég az 50 ml. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy a ráncokkal csinál-e valamit, ahhoz nagyítóval kellene néznem a bőrömet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 27.

Tali'Zorah

2023. december 17.

Már teljesen elszoktam az ennyire illatos krémektől. Nem azt mondom, hogy rossz az illata, de túl sok, túl erős illat. Kár, mert emiatt biztos, hogy nem veszem újra, hiába teszi a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 17.

kalmaniki

2023. december 13.

Nagyon elégedett vagyok ezzel a termékkel. Gyorsan beszívódik, jól hidratál, valóban látványosan szebbé varázsolja a bőrt már az 1. használat után. Lassan 3 hete használom és sokkal szebb a bőröm. Megéri az árát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 13.

Ingrido

2023. december 2.

Ez egy csoda! A hydroboostot szoktam használni (az is csoda), de, gondoltam, variálom. Drogériás kategóriában nem a legolcsóbb, de ez az a termék, hogy ha jó, akkor meg nagyon megéri. Tetszik, hogy pumpás, állaga is jó sűrű, géles. Felkentem, és RÖGTÖN látszott a hatása. (Ez eddig csak egyetlen terméknek sikerült, az máig AZ arckrémem.) Az elgyötört, fényt nélkülöző, koncentráló, összeráncolt homlokú (folytathatnám) arcom kisimult, mintha 16 órát aludtam volna, a korának megfelelőre fiatalodott. Reggelre is tiszta az arcbőröm. (Ha túl sok a krém vagy nem tetszik a bőrömnek, akkor reggelre ledobja.) Boldogság! Jaj de jó!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. december 2.

Maoam

2023. október 22.

Szeretem az állagát, használat után finom puha lesz tőle a bőröm. Praktikus a kiszerelése, ha sietek, akkor is könnyedén tudom hsználni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. október 22.

bbiijjaa

2023. július 26.

Vigyázni kell vele nagyon. Nekem ez volt az első retinolos termékamit kipróbáltam. Persze nem olvastam el a csomagolást, hogy mennyit kell felkenni meg milyen gyakran...Tudtam , hogy csínján kell bánni a retinollal, de nem gondoltam volna, hogy egy hidratáló is így szétcsaphat. Lángolt, hámlott az arcom napokig. Beletelt vagy 2 hétbe mire rendbe jött. Ezután már óvatosabban használtam csak heti 1szer 2 nyomásnyit, majd egyre rendszeresebben. Kb 4-5 hónap után már naponta használom bármiféle probléma nélkül. Egy könnyed krém, amitől nagyon puha lesz a bőröm és hatását még másnap reggel is érezni. Elsősorban pigmentfoltokat szerettem volna vele halványítani, sajnos ezen a fronton eddig nem történt látható változás. Az illata nekem túl erős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 26.

music01

2023. július 4.

Állagra tökéletes, egyáltalán nem nehezíti el a bőrt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 4.

Állagra tökéletes, egyáltalán nem nehezíti el a bőrt.

Dici

2023. június 21.

Imádom ezt a krémet, este alig várom, hogy feltegyem. Szeretem az illatát is, de utána a bőröm nagyon puha, selymes tapintású lesz, és szinte látom, ahogy becuppantja a hatóanyagokat. Legszívesebben nappalra is használnám, de a retinolt nem akarom túltolni. Újravevős!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 21.

Antioxidánsok: Retinol, BHT, Ascorbic Acid
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Retinol, Ascorbic Acid

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Retinol a I v

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.