Neutrogena

Ár:   5500 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tig, Módosítva: 2023. május 15.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• leküzdi az arcbőr öregedésének látható jeleit
  • azonnal és intenzíven hidratálja az arc bőrt
  • a finom vonalakat és a mély ráncokat is kisimítja
  • mérsékli a pigmentfoltok kialakulását
  • simává varázsolja az arcot

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

DancsiTheUnicorn

2024. március 28.

Jó kis krém, szuper a textúrája, nagyon krémes, kicsit tömény állagú, vagy hogy mondjam, de az én normál (se nem száraz, se nem zsíros) arcbőrömre nem éreztem túl soknak. Viszonylag sokat kenek belőle (szerintem kb 2-3 borsónyit), de így is elég sokáig kitartott a tégely.
Többféle retinolt próbáltam már, óvatosan építettem be a rutinomba, így engem egyáltalán nem csapott ki.
Ha lesz akcióban, tuti veszek majd még, teljes áron azért picit drágállom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 28.

Ha lesz akcióban, tuti veszek majd még, teljes áron azért picit drágállom.

zsnk

Bőrprobléma: Nincs
2024. március 22.

Nagyon szeretem, ez az arckrém vett rá a retinolozásra - szebbnek, egységesebbnek érzem tőle a bőröm. Én is Dr Dray videójában láttam.
Fogok keresni valami erősebbet (ebben állítólag 0,12% retinol van, bár sokáig ezt az infót sehol nem lehetett megtalálni), de biztos, hogy ebből is mindig lesz itthon, amíg lehet kapni. Az első válaszadóhoz hasonlóan én is tapasztaltam a tipikus retinolos mellékhatásokat, volt szárazság, purging, felkenéskor pedig tud picit csípni-bizsergetni is. A szemkörnyéket kihagyom, mert túlságosan kiszáradt-hámlott tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Nincs |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 22.

Lina14

2024. február 27.

Én éjszakára használom mert elég nehéz az állaga (és azt hiszem napra amúgy sem a legjobb kivinni, max sok fényvédővel).
Olyan hatalmas változást nem láttam, de amúgy egy teljesen jó éjszakai krém, puha lesz tőle az arcom és nem okoz pattanásokat/kiütéseket

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 27.

Tig

2023. augusztus 5.

Amikor feltöltöttem a krémet, a drogériás adatlapja, oldala alapján azt írtam oda, hogy "nappali intenzív" krém, de szerintem ott is el van írva, nem hinném, hogy ez kifejezetten nappali krém lenne.
2023.05.11.: Egy hónapja használom. Ahogy a nagykönyvben meg van írva, jöttek a retinol használattal járó tüneteim az első három hétben: szárazság érzésre és látványra is, enyhe foszladozás, purging (kis fehér mini patik). Felkenéskor is érezhető, hogy potens. Ezekhez azért hozzátartozik, hogy borsónyi mennyiség felvitelét javasolják, viszont annyira sűrű, testes krém, hogy a borsónyit nem tudom eloszlatni az arcbőrömön, így végül jóval többet használok (szerintem két-két és fél borsónyi is megvan...). Tehát nem csoda, hogy a száradást és egyebeket tapasztaltam. :) Szerintem borsónyit nedvesebb bőrön tudnék csak eloszlatni, aminek ugyanígy az lenne a vége, hogy irritálna. Az első 3 hetet kicsit meg kellett szenvednem, de így egy hónap után már érzem, hogy egyre jobb, kicsit simábbak az orcáim és tömörebbnek érzem a bőrt. Korábban LRP retinolt ptóbáltam, ami bevált, illetve Avene retinalt, ami szintén bevált, csak ezek nagyon drágák. Illetve más, kevésbé drága és amúgy népszerű retinalt is próbáltam, ami sajnos nekem viszont nem vált be.
Ez viszont eddig ígéretes, könnyen beszerezhető, elég jó árú, de később még jövök update-elni.
Update 2023.08.04.: A fenti vélemény még mindig áll, jónak tartom ezt a krémet, a tégely elhasználását követően (4 és fél hónap) követően is úgy látom, hogy kicsit tömörebb a bőröm. Miután hozzászokott a bőröm, azt mondanám, hogy még kifejezetten tápláló is volt, teljesen jó volt éjszakára. Nekem kombinált, nyáron zsírosabb bőrűként a benne lévő okklúzív összetevő dimetikon kifejezetten jól működik és szeretem is.
Végül most nem ezt a krémet vettem újra, hanem a retinol boost+ szérumot, mert kicsit máshogy szeretném alakítani a rutinom.
Dr Dray szerint ennek a gyártónak a retinoljai elég megbízhatóak, megfelelő a tesztelés, a tapasztalat, a kutatás-fejlesztés és a formula a retinol biológiai elérhetősége érdekében, ezért maradtam ennél a gyártónál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 5.

Antioxidánsok: Retinol, Ascorbic Acid, BHT
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Retinol, Ascorbic Acid

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Retinol a I v

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben.

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.