Best of Beauty 2019

Nivea

Ár:   999 Ft   Kategória:   Dezodorok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: NinaPierce, Módosítva: 2016. július 1.

Kategória:   Dezodorok

NinaPierce

2016. június 21.

A dezodort úgy kaptam egy ismerősömtől, hogy neki bevállt az izzadásra. Oh mondom akkor muszáj lesz kipróbálni. Hát próbálgattam, próbálgattam, vártam a kívánt hatást, de sajnos rá kellett döbbennem, hogy semmi. Nem lettem kevésbé izzadós. Viszont ami plusz pont, ez a termék a többi Niveaval ellentétben MÉG nem hagyott sárga foltot a ruháimon. Ráadásul semleges illata van, szinte észre se vehető, így nyugodtan lehet hozzá bármi mást használni (parfüm, deo, stb), tuti nem ütik ki egymást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 21.

Gyulladáscsökkentők: Bisabolol

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Szójaglicin, melyet a szójababból nyernek ki. A kozmetikumokban a szójaglicint sokféle formában használják (szójabab kivonat, olaj és fehérje.) Paula Begoun szerint a szójabab kivonat hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő anyag. A szójában található genisteinnek állítólag kollagén termelést elősegítő hatása van, valamint befolyásolja a bőr rugalmasságát és vastagságát is, így egyre többször találkozhatunk a szójababbal és annak különféle formáival anti-aging termékekben.

Néhány állatokon végzett tanulmány szerint a szója tej és más szójabab származékok is védik a bőrt az UVB sugárzás ellen. Van olyan tanulmány is (a Johnson and Johnsontól), ami szerint a szójának hajnövekedés serkentő és pigment folt elleni hatása is van.

Sokan allergiásak a szójára, ezért a szójaglicin-tartalmú termékeket körültekintően kell alkalmazni allergia esetén.