Ökonet

Ár:   2899 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: AdrikaCica92, Módosítva: 2013. október 14.

Kategória:   Testápolók
Bőrprobléma:   Vízhiány

Minden bőrtípusra javasolt, de különösen előnyös a zsíros és nagypórusú bőrre, pattanások esetén, ránctalanításra, gyantázást követően, illetve napozás vagy szolárium után. Használatától a bőr sima tapintású és ragyogó lesz. Mentol tartalma kellemes hűsítő érzést kelt. Továbbá számos különleges hatóanyagának köszönhetően hidratálja, regenerálja, tisztítja, nyugtatja és védi a bőrt.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Zsanamana

2023. február 28.

Hááát...őszintén nagyon fura nekem, hogy ennyire mentolos és nem is nagyon értem, hogy mi van benne ami segít, de érezhetően sokkal szebb és tisztább a mitteszseres, pattanásos, zsíros arcbőröm. Nagyon csíp, és ezt nem szeretem, de tényleg segít, ezért használom. Most tartok egy hónapnál, lehúzza a gyulladásokat, szabályozza a zsírosodást. Érdemes mellett használni hidratáló krémet és vigyázni a barrier épségére mert tényleg csíp és kissé szárít is. Ha nem lettem volna már nagyon elkeseredve az arcom állapotától és a sok sikertelen próbálkozástól, akkor nem hiszem hogy felkentem volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 28.

BReni91

2017. május 20.

Igaz, hogy testápoló krémnek van feltűntetve, de én csak arcra használom. Csodát tesz a bőrömmel. Sajnos nagyon problémás az arcom, de ha ki is jön rajta valami, nagyon hamar leviszi a gyulladást. Mikor náthás voltam, még az orrom is kidugult tőle. :) Most használtam el az első tégelyt, de már megvettem a másodikat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 20.

GyIldi

2016. november 8.

Kb egy éve megvan a krém, nem sokat használtam belőle. Sarok feltöresre meg csúnyán kiszáradt kézre kentem, arra jó volt. Én nem tudom kihasználni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 8.

bajuti

2014. május 23.

Csodakrém!!!!megfázásnál mellkasra kenjük,ha elvágom a kezem percek alatt gyógyul!Feltörte a cipő a sarkamat,bekentem vele,másnap semmi baja sem volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 23.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Fehér, kristályos, wax-szerű anyag, melyet a terméknek testes állagot adó bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató (csökkenti a bőr viszkető érzését), frissítő (hűsítő) hatású anyag és illatanyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre illetve a transzepidermális vízvesztés növekedését is okozhatja, ami a bőr kiszáradásához vezethet.

Ecetsav. Szúrós szagú, színtelen folyadék. Paula Begoun szerint bár van fertőtlenítő tulajdonsága bőrirritáló és szárító hatású.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.