Olfactive Studio

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2019. február 18.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Le Parfum

Jeges kardamomfagyi és mandulatej. A déli nap ereje fehérré olvasztja a színeket, jéghideg frissítő tengeri szellő fúj át a forró levegőn
Kardamom, csillagánizs, fahéj, írisz, mandulatej, kasmírfa, cédrus, szanál, tonkabab és pézsma.

Orr: Sidonie Lancesseu

leaseydoux

2021. január 28.

Engem a világból ki lehet kergetni az édes illatokkal, és bár főleg a vanília az, amit képtelen vagyok elviselni magamon, idővel már a fűszeres-gourmet vonal is tiltólistára került, emiatt sokáig ódzkodtam kipróbálni. Rajongok viszont minden olyan illatért, amihez a fehér színt vagy a tisztaságot társítom, (nem az öblítős-szappanos stichet értem ez alatt) szóval tudtam, hogy előbb-utóbb valamelyik rendelésem mellé kerül majd egy minta. Szerencsére itt ez a szinesztézia a finom légiesség miatt abszolút minden szakaszban jelen van. Egyébként ha csak az illatjegyeit nézném, katasztrofálisnak gondolnám, a végeredmény mégis maga a kifinomult frissesség. Ez a frissesség nem citrusos, inkább az eső utáni levegő könnyedsége. Közben mégis nagyon összetett, kezdetben a meleg fűszerek és a hideg tej közötti kontrasztot hozza, majd a leszáradásban nagyon krémes, puha és púderes lesz, fás alapon. Egyetlen problémám a tartóssága, mert az nem a legjobb sajnos. (emiatt próbáltam már -többek között-a nagyon hasonlónak mondott Tome 1 La Purete-vel helyettesíteni, de ti ne higgyetek a Fragranticának, közük nincs egymáshoz.) Nem is az a kérdés, hogy 5 csillag vagy 4, hanem tényleg annyira különleges, hogy egy hajszál választ el hogy rendeljek egy üveggel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 28.

googles

2019. március 4.

Update:
Lepontozom, mert hadd legyek megiscsak szubjektiv, hamar velemenyezesrol van szo.
Nagyon fuszeres, randa dolog, de az jutott eszembe rola, hogy beleomlott a kurkuma, a kardamom meg a bors a cukros tejbe. Szoval erdekes illat, de nekem megse jo.

Jo illat, meg ha nem is az en illatom.
Edeskes, de nem tulzottan. Fuszeres es kremes. Nagyon izgalmas kompozicio, huvosnek nem neveznem, de az a fajta, amit hosszan es sokszor szagolgatunk a karunkon.
Szoval kulonleges elmeny, erdemes megprobalni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 4.

Update:

Jo illat, meg ha nem is az en illatom.
Szoval kulonleges elmeny, erdemes megprobalni.

aidanne

2018. augusztus 25.

Lehengerloen selymes illat elmeny.
Regebben talalkoztam mar vele fujos formajaban, de akkor meg nagyon edes szaju voltam ami a parfumoket illeti, igy akkor nem nyerte el a tetszesemet. Na de most! Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy szaraz, es nincs benne semmi erdekes, pont ellenkezoleg: ez egy hihetetlenul puha, es huvos illat is egyben. Ebben a forro, mar mar kibirhatatlan melegben nagyon jol esik ez a parfum. Gyanitom, kesobb is nagy szerelem lesz.
Tejes-kardamomos akkordokkal indit, az irisz tovabb puhitja es a fahej ad neki egy szep kis csavart amit a kasmirfa kovet. A szantalfat alig erezni inkabb tamogato jegykent van jelen,es feltetelezem a puderes-enyhen, nagyon finoman edes jelleget a tobkabab teszi barsonyossa. Tetszik, nagyon finomhangolt kis illat ez, tokeletes es total mas iranyba mutat mint a legtobb, fuszeres es ehhez hasonlo edes jegyekkel megaldott illatok. Mennyei huvos, es elkepesztoen erdekes parfum. Nekem ugyan egy ev kellet, hogy megszeressem igazan es ami a legfontosabb: vegre ertekelni is tudom. Nem kovetem el tobbszor ezt a hibat, es vegre enyem lett uvegesen is. El fog fogyni..;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 25.

Lehengerloen selymes illat elmeny.

Musil

2015. május 10.

Száraz cédrusillat édes jegyek nélkül? Ha még tartós is, akkor ez az, amivel engem kilóra meg lehet venni! Mert igenis van kiút a cukorkafelhőből! Ez a parfüm tökéletes társ egy forró nyárhoz, azonnal felidézi vakítóan fehér tengerpartot, a sós tengeri szellőt, a perzselő napot. Hihetetlenül jól elkapott életérzés palackba zárva.
Bizonyos illatjegyeiben valóban osztozik a Versace Crystal Noirral, köszönhetően a kardamom, a szantál és a pézsma együttesének. Itt viszont mandulával fogunk találkozni a Crystal Noir kókusztejes illata helyett. Olyan, mintha a Crystal Noir egy sokkal lágyabb, nyári verziója lenne egy bizonyos ideig, de korántsem olyan émelyítő, mint a Versace. A leszáradása pedig egészen különleges, semmihez sem fogható!
Egyébként nagyon tetszik az Olfactive Studio alapkoncepciója, hogy egy fotós által elkapott pillanatkép olfaktív megörökítésére alkotnak megy egy parfümöt! Igazán kreatív gondolat, hisz rengetegen társítunk bizonyos képeket, illatokat egy-egy életérzéshez!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 10.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Farnesol, Cinnamal, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, Limonene

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.