Olfactive Studio

Ár:   85 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: leaseydoux, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. február 16.

Ár:   85 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Illatjegyek: ibolya, vágott fű, mandarin, rózsa, ibolya levél

leaseydoux

2021. február 17.

A Lumiére Blanche szépségén felbuzdulva szerettem volna tovább mélyíteni a kapcsolatom a branddel, és amikor láttam, hogy kijött a Sepia sorozatuk 6 új illattal, egyből rendeltem 2 ígéretesnek tűnő mintát, a Violet, illetve az Iris Shot-ból. Az Iris, amire a legnagyobb esélyt láttam hogy az új kedvenc lesz, szóra sem érdemes kategória lett, (cukrozott mandulás süti, semmi más) viszont a Violet levett a lábamról teljesen. Eddig az ibolya volt az az illatjegy, ami valamiért nagyon retró hatást keltett a bőrömön, Dominique Ropion új alkotása azonban teljesen új dimenzióba helyezte ezt a szépséges virágot. Számomra ez egy nagyon friss, mai megfogalmazása az ibolyának, és az ilyesmiért én nagyon tudok lelkesedni.
Orrbavágóan nyers, frissen vágott fűvel keveredett ibolya akkorddal nyit, tényleg nagyon realisztikus, ezt a frissességet a mandarin még tovább fokozza minimális szintetikus érzet nélkül, a pacsuli és a sáfrány pedig szépen mélyíti, kissé földessé téve a következő fázist. Majd jön a vanília, és majdnem elrontja a partit. Általában ez az a pillanat, mikor reménytelenül lemondok az adott illatról, itt is erre számítottam, de csodák csodájára a Violet Shot nem akart lemondani rólam: kedvesen és kitartóan tovább illatozott a bőrömön, néha meg-megcsapva az orrom a legjobb értelemben vett Guerlain-féle száraz porossággal. Kb. egy hétig tartott a mintám, gyermeki énemet felszínre hozva mindenhová magammal vittem, és nagyon szorongtam a pillanattól, amikor elfogy. Vaciláltam, hogy beruházzak -e egy kisebb verzióba, majd az élet úgy hozta, hogy kitartó és keserves munkámat meglepő siker koronázta, szóval pár napja szívemben az “ezt most megérdemlem” diadalittas érzésével, táskámban a Violet Shot-tal hagytam el Zólyomi kis boltját. Szillázsa és tartóssága üvegből fújva még határozottabb. (a Byredoval ellentétben itt sikerült értelmezni az extrait de parfüm fogalmát.) Amióta először megéreztem, nem is nagyon hordtam más illatot, szóval a szerelem töretlen. End of the story:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 17.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool, Coumarin, Eugenol, Citral