Ormonde Jayne

Ár:   66 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: egyboszorka, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. június 30.

Ár:   66 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Ormonde Jayne " The Four Corners of the Earth" kollekciójának egyik tagja, amelyet a parfümház alapítójának, Linda Pilkingtonnak az utazásai ihlettek. 2012- ben debütált az illat, a parfümőr Geza Schön. Az orientális- virágos illatcsalád tagja, főbb illatjegyei a következők:

Fejjegy: mandarin, bergamott, koriander, feketeribizli

Szívjegy: frézia, jázmin, írisz, bőr

Alapjegy: szantál, cédrus, vanília, labdanum, pézsma

Ár: 10.000ft+ 1000 ft (Foxpost) , Eladó: Norella
Állapot: 10 ml, Helyszín: --, fizetés: Banki utalás után postázom (Foxpost)
FOGLALT Ormonde Jayne Tsarina Intensivo Parfum
Ár: 46000 Ft , Eladó: lazolkov
Állapot: 50 ml, Helyszín: Gödöllő-Budapest, fizetés: postánmaradó, foxpost, MPL

kvin

2020. november 5.

Tsarina - cárnő, valami olyan fenségeset képzeltem el, de....
Fú, gyerekek, nekem ez gyomorforgató, szinte hányingerkeltően tolakodó.
Nem is akarom érezni, de ahogy gépelek, birtokba veszi az orrnyílásaimat, pedig belül tiltakozom! (a 2 csillag ennek a szilázsnak szól, máson biztos jól működik)
Semmi más, csak a fáradt bőrös tömény írisz. Nőnek közönséges, Putyin naptár előtt pózolós csomag-tartozék, orosz/ukrán emberkereskedő alanyának kipárolgása, férfinek "befújom magam és megb*szom, azt, aki eljön velem" illat. Egyszerű, felszínes, számomra taszító, rám nehezedő, erőszakos illatfelhő.
Semmi fricska, semmi átmenet, semmi csavar, semmi... ja, hogy cárnő? Ja igen, a legprolibb orosz kocsmákban magukat előkelőségnek eladó svihákok szemfényvesztése, vadászat előtt két vodkát felhajtva.
Ha már orosz világ, akkor nálam Eastern Promises - és ez kb. Kirill közönséges, harsány, kissé együgyű, de társasági életben hatalmánál fogva "menő" illata. Meleg hajlamokkal, ami ebbe az unisex illatba simán beleilleszthető olcsó, tartás nélküli, orosz népbutított köntösben.
(Nekem az aduász Viggo Mortensen)
Sok sikert annak, aki azonosulni tud vele!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 5.

Tsarina - cárnő, valami olyan fenségeset képzeltem el, de....
Fú, gyerekek, nekem ez gyomorforgató, szinte hányingerkeltően tolakodó.
(Nekem az aduász Viggo Mortensen)
Sok sikert annak, aki azonosulni tud vele!

aidanne

2020. június 16.

Geza Schoen asszem' az egyik legkedvesebb parfumorom. Tetszik a jatekossaga, mereszsege vagy epp a legtisztabb, legszimplabb otletei.
Amikor Tsarinaval talalkoztam evekkel ezelott teljesen disszonans erzesem volt vele kapcsolatban. Kesobb egyszerre taszitott es vonzott. Elkepzelni nem tudtam, hogy illat irant is lehet ilyen kettos erzesem. Akarhanyszor szagoltam, probaltam az Erzesem ugyan az maradt.
Majd kesobb megis csak volt alkalmam kozelebbrol is megismerni, hosszasan viselni es ra kellett jonnom, hogy a mai edes-rozsas-mindenfele ugyanazazillatmindenhol utan egy feludules ez a fas, enyhen boros? illat ami olyan csodaval hataros modon megallja sajat nevet, tortenetet, hogy nem volt ketsegem afelol tobbet, hogy az illat egy mestermu. Nem is kell, hogy nagy szilazsa legyen hisz illat mamoraval olyan tokelyre fejleszti viseloje aurajat, hogy ezt sok illat keszito megtanulhatna allalmazni.
Bamulatos. Egyedi es utanozhatatlan parfum.
Nehez egyebkent illatjegyekre bontani, olyan szepen ossze van teve, hogy talan a fas es az irisz puhasaga ami kimelkedo de a bor itt nincs jelen intenziven, csupan csak finom tartopillerkent. A fanyar feketeribizli es a hedoine ami meg erdekes... mennyei, igazi kuriozum. Ha nem is lehet az enyem, mar megerte, hogy egyszer megismertem egy ilyen fantasztikusan kulonleges illatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 16.

Bamulatos. Egyedi es utanozhatatlan parfum.

Torpece

2019. július 30.

Az Ormonde Jayne illatház nagyon rövid idő alatt első számú kedvencemmé vált, egyetlen olyan illatukat nem tudom megemlíteni, ami egyáltalán nem tetszett. Csodálkozom, hogy ez az illat még senkitől nem kapott 5 csillagot...elfogultság nélkül. Kicsit visszaköszön nekem benne a Vanille d'Iris simogató íriszessége, amiből egy puha simogató, kicsit bőrös, kicsit púderes, fás csodává alakul rajtam. Nagyon elegáns, tartós illatköltemény. Egyet nem értek csak, hogy hol van benne a cárnő? Név alapján erőteljes rózsát vártam volna, ami szerencsére elmaradt. Az illat azt az élményt hozta elő bennem, amikor először sikerült külföldön igazi parfümériába eljutnom még sok-sok évvel ezelőtt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 30.

egyboszorka

2016. augusztus 18.

Szeretem az Ormonde Jayne illatokat, a két kedvencemről már írtam, és a többiről is fogok, de ez a kis cárnő most mindegyiket beelőzte. És sajnos nem azért, mert olyan kiemelkedő alkotás a maga nemében. Nem rossz, persze hogy nem az, de semmi egyedi és extra, semmi " Na, ilyent sem pipáltam" érzés. A cárnős neve varázsolt el. Van egy általam igencsak kedvelt orosz krimiíró, nevezetesen Borisz Akunyin. Zseniálisan mutatja be az orosz arisztokrácia fényűzően feslett, hedonista életstílusát, az orfeumos - vodkás- pezsgős- kaviáros, üvegpoharat és tánsosnőket földhözcsapkodós durva mulatságokat, és mindezek ellentéteként a nappal francia sikket mímelő, mégis kissé durvánfaragottnak ható, de mindent szívvel, és hatalmas orosz lélekkel a keblére ölelő világot. Na, valami ilyen mixtúrát vártam. Ellentéteset, szenvedélyeset, kissé elnagyoltat, de összességében mégis kifinomultat. Forrón rideget, trojkában bundában hóviharban gyémánt fülönfüggőset, kicsit mosdatlant, kicsit vodkaszagút, kicsit pezsgőset, kicsit uralkodósat, kicsit- nagyon nőieset, tiszteletlen férfinépnek sikkesen pofont osztogatósat, hófehér prémes bőrkesztyűben apró pisztolyt szorongatósat.
A valóságban ez egy erős citrusos nyitás után egy lapos bőrös cédrusos illattá válik rajtam, a nagyonvégén ( ez kb. 2- 3 óra, tehát tartósnak nem mondható ) érződik egy kis púderes, íriszes pézsmaillat, vaníliát nem érzek.
Kár. Valami nagyobbszabásút, valami lehengerlőbbet, valami felsőbbrendűt vártam...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 18.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Anise Alcohol, Citral, Benzyl Alcohol, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Farnesol, Isoeugenol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Benzyl Salicylate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.