Oscar De La Renta

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, Módosítva: 2012. június 7.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-virágos

Összetétel: gardénia, koriander, tubarózsa, levendula, rózsa, kókusz

Ár: 5900 , Eladó: Phantomia
Állapot: használt, doboz nélkül, Helyszín: Budapest, fizetés: előre utalás után postán maradó, vagy Foxpost

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 29.

Talán koromnál fogva, de imádom a régi idők illatait, üzeneteiket és magát a stilust, ahogy léteznek. Oscar de la Renta lenyűgözött nevének dallamossgával, ruháinak romantikusan szexi hullámzásával, és reméltem, hogy parfümjeivel kapcsolatban is hasonlóan fogok érezni. A legtöbb üvege olyan , mint egy virágkehely. Tallán túl sokat vártam illetve túl sokáig húztam az időt , mire összetalálkoztunk. Az illat szúróssága számomra kellemetlen volt, és később sem csitult. Nem áradt szét a bőrömön, és egy cseppet sem volt édes. Fémesen kemény maradt végig. Nem tudtam szeretni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 29.

Nushi

2020. június 25.

Nekem valamiért a kókusz úgy tűnik nem jön be a parfümökben... Első kifújásra ez teljesen Micuko... Szóval nem igazán szerettem... aztán szépen meglágyul de még így is picit férfiasnak érzem. Többszörii szagolgatásra egy fehér inges nadrágkosztümös "csatákat vívni " menő parfüm lett. Sajnos én kevés vagyok hozzá, hogy nőként tudjam viselni. Talán még pár év kell hozzá.

2020.06.25.
Nos röpke fél év alatt teljesen megváltozott a véleményem erről az illatról. Talán a melegebb idő tett jót neki. Csodás fehér szappanos illatfelhő. Tartós igaz kicsit retró de akinek épp ilyen a hangulata annak csodás lehet. Forogtak utánam mindenfelé és dicsérgették milyen csodás illatom van. Talán Micuval is teszek még egy próbát...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 25.

2020.06.25.

Myrtle

2019. március 29.

Hivatalosan is felvettem a vintage kedvenceim sorába. :) Érdekes módon nekem nem alkalmi illat, hanem egy olyan jolly-joker, amit akkor is előkapok, ha épp nem tudom, mit lenne kedvem viselni. A vintage illatok többségével ellentétben ebben nem dominál aldehides jegy, így szerintwm azok is szeretnék, akiket ki lehet kergetni a világból a "nagyi" illatokkal. Kifújáskor számomra egy virágözön, rögtön megmutatja magát teljes valójában, nem hoz nagy meglepetést a leszáradása, viszont ragaszkodóan ölel körbe egész nap, tartóssága nem hagy cserben. :)
Az én üvegcsém fekete kupakos, a kis virágos limitált kiadáshoz sajnos nem volt szerencsém, de jobban is kedvelem a fújós kiszerelést az öntősnél. Aki még nem próbálta, annak mindenképpen javaslom megismerni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 29.

angelina69

2017. december 17.

Ismét a kíváncsiság vezérelt. Milyen lehet? Nem rossz, de nem az én illatvilágom. Rajtam egy fűszeres, meleg, puha virágcsokor, amin érezni, hogy nem mostanában kreálták. Nem nyom el, de erőteljesen jelen vannak benne az illatjegyek. Engem egy kicsit emlékeztet Organzára. Sokan vannak, akik szeretik a régebbi ihletésű illatokat. Ők feltétlen próbálják ki. Ha használnám, biztosan nem hétköznapi illatként tenném magamra. A tartóssága rajtam átlagos volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 17.

Piscinke

2016. december 31.

Engem kicsit a Worth Je reviens-re emlékeztet, ez is ilyen "fűrészporos" kissé, de a Worth-höz képest lágyabb, nőiesebb. Fás, lágyan virágos. Érzek még benne valami olyasmi illatot is, mint ha egy új játékbabának a gumi/műanyag kezét/lábát szagolnám meg. Az összhatás kellemes. Én nem érzem "tűsarkús" illatnak, szerintem kifejezetten szolid, visszafogott. Elegánsnak elegáns.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 31.

GNóri

2016. június 19.

Egy kis fújóst szereztem be belőle, amit tovább is adtam, no nem azért, mert nem tetszett, hanem, mert sajnos nem illik hozzám, nem volt nálam méltó helyén. Pedig kifejezetten szerettem. Az alap illat olyan klasszikus, fűszeres nagyvad, viszont a többi illatjegynek köszönhetően nem nehéz, nem tömény, hanem enyhén édeskés, éles. Kacér, pikáns, pezsgő illat. Ez a parfüm a képzeletemben ragyogó, aranyszínű. És én is a vörös rúzst, magassarkút, kis fekete ruhát, és göndör loknikat társítok hozzá. Alkalmi illat, ez a parfüm ékszer a bőrön. Sajnos én nem igazán járok ilyen kiöltözős eseményekre, helyekre, ezért nem tudtam kihasználni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 19.

Kristie

2016. április 25.

Csodálatos klasszikus-orientális illat! Én határozottan érzem benne a szegfűszeget is. Nekem ő kifejezetten alkalmi illat, nem hétköznapi rohangálós az biztos. Kell hozzá a piros rúzs és a magassarkú cipő is. :) Ami pedig a tartósságát illeti, az valami hihetetlenül jó. 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 25.

Marababa

2016. január 9.

Igazi klasszikus, nagyon tartós parfüm. Piri11 tökéletesen leírt mindent az illatról. Magamon korábban nem tudtam volna elképzelni, de most 40-en túl imádom. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 9.

Piri11

2015. december 17.

Ez az illat 1977-ben született meg. Megalkotója Jean-Louis Sieuzac, aki többek között az alábbi illatokat is megálmodta:
YSL Ópium
Lancome Sagamore
Hermés Bel Ami
Christian Dior Fahrenheit
Christian Dior Dune
Kenzo Jungle Elephant.
Sonia Rykiel Sonia Rykiel

Fej: koriander, narancsvirág, gardénia, őszibarack, bazsalikom, bergamott és szegfűszeg
Szív: rozmaring, levendula, orchidea, jázmin, írisz, rózsa, ylang-ylang és gumós
Alap: szantál, ámbra, pacsuli, levendula, opoponax, kókusz, szegfűszeg, vetiver, mirha és pézsma

Maga az illat: fűszeres, kicsit éles nyitás után édes, gumós finoman fűszeres mély illattá válik. Puha, ölelő, melengető, kicsit régimódi beütéssel (mégis csak egy 1977-es alkotás). Edt létére nagyon tartós, 2 fújás egy egész napon át tart. Aki egy kis különlegességre vágyik tegyen egy próbát vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 17.

YSL Ópium
Lancome Sagamore