Parfum d'Empire

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, Módosítva: 2014. március 22.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Azemour egy ősi marokkói város neve Casablanca közelében. A tenger felől érkező enyhén sós szél, a homokos dűnék, a vad fű és a narancsligetek teszik emlékezetessé e tájat. Marc-Antoine Corticchiato, a Parfum d’Empire alapítója e helyen született. Szüleinek volt egy narancsültetvénye, melyen sokszor lovagolt keresztül, így szinte a gyermekkorát varázsolta bele az üvegbe. A friss chypre élénk, zamatos naranccsal nyit, mellette mandarin, grapefruit szikrázik, majd a terület egzotikus fűszerei – a koriander, a kömény, a fekete és a rózsaszín bors – következnek. A parfüm szíve enyhén virágos: a fűszeres geránium, a rózsa és a pazar narancsvirág abszolút képezi. Az alapillatokat a széna, a tölgymoha, a henna alkotja és a zöldes-fás illatú marokkói ciprus alkotja. A citrusos hatás ellenére az illat nem illan el korán, hosszan-hosszan ül a bőrön.

Ár: 5 ml: 3.500 Ft; 10 ml: 6.500 Ft , Eladó: maszmazs
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10 ml üveg parfümszóróba, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Budapesten/Foxpost

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Laci

2014. március 22.

Szerelem első szaglásra! :-) Ez az illat fantasztikus, lédús, fűszeres. A nyitány a citrusoké természetesen, melyhez a későbbiekben csatlakoznak a fűszeres jegyek, majd a virágok. Az illat soha nem veszti el citrusos jellegét, ami egészen zseniális, mivel ez a jegy szokott eltünni a leghamarabb és ezt hiányolom rengeteg illatból. Tartóssága és hatósugara lenyűgözőtt, ilyet még nem tapasztaltam egyetlen citrusos illatnál sem. Azt hiszem megvan az új nyári kedvencem, és aki szereti a friss, lédús illatokat szerintem nem is kell tovább keresgélnie. Mestermű!
Update: Végre megszereztem, szuper akció keretében, nagyon boldog vagyok. Elég régen szagoltam utoljára, de mikor ma a kezemre került, tudtam, hogy jön velem ez a gyönyörűség. Még mennyeibb volt, mint amire emlékeztem. Először a narancs külső burka kerül előtérbe, majd haladunk egyre beljebb a gyümölcs belsejébe, ezzel együtt enyhül a citrusosság a narancsvirág, geránium és csipetnyi rózsa enyhén lágyítja az illatot. Olyan mintha egy narancsligetben minden narancsot kettényestek volna a fán, a leveleket összedörzsölték volna, mindezt a nyíló virágok illatárja koszorúzná meg és a pikáns csavar egy fűszeres, borsos, mohás alap fás akkordokkal megkoronázva. 11 órája érzem a csuklómon, ami nagy szó egy chypre-től. Nyáron csak ezt fogom használni, de fűszeres pikantériája miatt hidegebb időben is csodálatos lehet. Szerintem egy igazán kifinomult, elegáns kreációról van szó, mely bármilyen társasági eseményen megállja a helyét. 5 csillag kevés, ez művészet!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 22.