Parfums de Marly

Ár:   74 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. május 11.

Ár:   74 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Mit rejt a sötétkék üveg?
A Layton a Versailles-i udvar ünnepi, könnyed és igen előkelő hangulatát idézi.
Rendkívül élvezetes illat: a francia hangulatú, egyben tényleg ünnepi gyümölcsösséggel beköszönő nyitány után megjelenik a lovagias szív: friss és acélos. A meleg, önmagában is gazdag alapillatot pedig egy elbűvölő jegy teszi különösen izgalmassá: a karamellizált kávé illata.
A Layton-t ugyanaz a Hamid Merati-Kashani parfümőr komponálta, mint a nagysikerű Pegasus-t.

Fejillat: alma, bergamott, levendula, mandarin
Szívillat: geránium, ibolya, jázmin
Alapillat: guajakfa, kardamom, pacsuli, rózsaszín bors, szantálfa, vanília

Parfums de Marly Layton fújós
Ár: 5ml - 3.500Ft, 10ml - 5.500Ft , Eladó: balazs12
Állapot: Frissen fújva saját parfümömből üveg fújósba, Helyszín: Budapest III., fizetés: Személyes átvétel Budapest III., Foxpost, Posta
Ár: 3200 Ft, 5300 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.

x

2020. december 21.

Vacillálok, hogy hogyan is pontozzam. Úgy fest, hogy a Marly ház a designer niche: biztonsági játékosként népszerű illatok hasonmását hozzák létre, általában jobb összetevőkből, mint a többnyire designer ihlető illat. Így sikerül valami olyat piacra dobni, ami sokaknak fog tetszeni. Az a helyzet, és talán egyedül vagyok ezzel, hogy nekem ez a Boss Bottled és La Nuit de L'Homme féle kompozíció már mainstream korában sem volt a szívem csücske. A kedvesemnek van egy üveg Boss Bottled Intense-e, ami ugyancsak kicsit előrelépés az anyaillathoz képest, de semmi sem fogy belőle évek óta, úgy tűnik, neki sem annyira fekszik.
Itt ez a megközelítés mindenesetre picikét lágyabb, így ami a mainstream változataiban zavar, az itt kevésbé zavar, és összességében egy kedvelhető, lekerekített, összetett, szinte már pezsgő illattá válik... Hát nem tudom, három és négy pont között vívódom, mint az Intoxicatednél, és ugyanúgy egyelőre hármast adok, aztán még további ismerkedéssel felülvizsgálom. Nem várom el, hogy hordhatatlan, vagy akárcsak eget rengető legyen minden drágán mért niche, de ennél azért eredetibb ötletet várnék ilyen áron. Kellemesnek viszont tényleg kellemes, ezt azzal együtt is elismerem, hogy az ilyen jellegű illatok nem tartoznak a kedvenc kompozícióim közé.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 21.

tiltedfate

2020. november 7.

Csak úgy, mint a többi PdM, ez is csak egy szintetikus, fás, édes illat. Ugyanaz a karcosság van benne, mint a Pegasusban, Carlise-ban és társaiban... Az eleje még nem is lenne rossz, de ahogy kezd leszáradni úgy lesz egyre émelyítőbb és gejlebb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 7.

Plip6

2020. október 28.

Ha csak egy parfümöm lehetne, akkor tuti a Laytont választanám( na jó legyen kettő és akkor maradhatna a Herodom is:))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 28.

Rannek111

2020. október 3.

Na ... ez a parfüm egy remek példa arra, hogy miért is nem ér abszolút SEMMIT semmilyen online vélemény, vagy parfüm "GURU" megmondása. Youtubon már már betegesen agyonistenített parfüm, a csajok konkrétan orgazmust élnek át amikor ezt szagolják, pedig nyitásnál Mugler Pure Malt(Először azt hittem rossz parfümöt vettem elő, mert annyira hasonlít a Maltra a nyitása), leszáradásnál A*Men (Teljesen ugyanaz a kávés édes levendulás illat, kicsit több vaníliával). És érdekes ezt istenítik, azt meg szidják mint az állat. Ja tudom már miért, mert az 12 000 ft ez meg 60 000. Nyilván ha ennyit kiad érte az ember, akkor nem fogja lehúzni, mert hát akkor magából csinálna hülyét. Ez drága, niche, meg népszerű is, erre nem lehet rosszat mondani. Nekem jó indulattal is erős közepes, az ára miatt. Ez 60 000 forintot biztosan nem ér meg, de hát kinek mi. Erősségre és tartósságra nincs panasz. Néha kicsit már túl szintetikus. De az illatfelhő amit maga után hagy az nagyon nagyon király amúgy!

UPDATE* Minél többet hordom annál jobban bejön :) Tényleg nagyon jól eltalált illat, csak meg kellett szoknom. Nem is hasonlít annyira a Muglerre, annál sokkal tisztább az illat. Az ár azért még mindig húzós, de tényleg nagyon jó parfüm.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 3.

Edwin

2020. május 26.

Csodálatosan zamatos és üdítő zöldalmával indul ez az easy to wear maszkulin illat, aminek finom mélységet ad egy csodálatos minőségű vanília, és kicsit sem csendestársként a kardámom őrjít meg.
A kezdeti frissesség lassan hagy alább, a kardámom erős és határozott marad, miközben a vanília szépen válik karakteressé az utazás során.
8-10 óra tartósság.
Hype ide, hype oda, ez egy remekmű..
..egy kardámom tündérmese.

Hűvösebb időben teljesedik ki igazán a bőrön, de tavasszal is ideális lehet, köszönhetően a zöldalmától nyert frissességének.

Némi hasonlóságot valóban fel lehet fedezni a Hugo Boss Bottled illathoz viszonyítva, de csak nyomokban.
Mind minőségben, mind tartósságban előrébb jár a Layton, méghozzá mérföldekkel.
Én 5 csillagot adok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 26.

8-10 óra tartósság.
Hype ide, hype oda, ez egy remekmű..
..egy kardámom tündérmese.

Mind minőségben, mind tartósságban előrébb jár a Layton, méghozzá mérföldekkel.
Én 5 csillagot adok.

Rhodesian Ridgeback

2020. február 26.

Ha létezik az Aventus mellett túlárazott és persze túlértékelt illat a niche parfümök világában, akkor a Layton is simán ide tudnám sorolni. Szeretem a PdM illatokat, pedig egyáltalán nem mondanám, hogy annyira eredeti illatokat készítenének. A legtöbb parfümük olyan, amit már megcsináltak designer változatban (ld. Lalique White - Galloway, Pure Poison - Pegasus, A&F Fierce - Percival, Tuscan Leather - Godolphin etc.) Úgy tűnik, nem is létezik ennek a parfümháznak olyan illata, ami eredeti lenne, de mindegy.
A Layton egyébként egyáltalán nem rossz illat (szerintem ez olyan, mint a Boss Bottled csak nem olyan szintetikus), de szerintem az összes PdM illat jobb, niche katagória, mint ez.
Ebből nagyon hiányolom a bevállalósósságot, a merészséget, a kockáztatást. Sima desiger illatnak mondanám. Kellemes, de az árán kívül szerintem semmi megkapó nincs benne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 26.

LayRue

2019. október 20.

Csak azért kapja meg a három csillagot, mert a PDM ház nem igazán nyúl mellé, minimálisan kockáztat az illatokkal, azok pedig nagy dózisban, állandó viseletként, akár kicsit túltolva is rendkívül könnyen fogyaszthatóak. Meglehetősen puritán dizájnjuk méltatlanok az egyébként tiszta és szép alapanyagokhoz, az egész koncepció pedig inkább a nagyközönséghez szól, ami innentől már annyira nem is tud lázba hozni.
A Layton-t zászlóshajójukként is említhetnénk, mellyel ismét atombiztosra mentek. Gourmand nyitány (nekem egy kicsit cherry-s), nélkülözhetetlen virágokkal, egy csipet sötét tónus, ami nem ül rá az alapra. Kevésbé markáns leszáradási metódust érezni, a formula nem változik az alapillatig.
Tipikusan a bárhová-bármikor plecsnit kapja nálam, és ez kb. annyira egyedi, mint egy lepattant dizsiben a "vánmillionok" közt CREED Aventusát megérezni.
Egyszerűen nem tudom úgy szeretni, mint az osmanthustól fahéjas-szilvás Oajant, de sokkal több, mint egy Godolphin.
Szóval nem rossz ez, de ha egy egyébként kiváló niche ház bestseller címén valami középszerűt szeretne összehozni, akkor a Layton ennek tökéletes iskolapéldája.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 20.

SPARXS

2019. január 23.

Érdekes ez a parfüm.Két fújós mintát vettem eddig belőle és valamiért kicsit különböztek egymástól. Az első minta nem, viszont a második minta egy nagyon kicsit emlékeztetett a Hugo Boss Bottled-re. Az én orromnak a Layton egy kellemes, édeskés, fahéjas, almás illat.Olyan mintha egy népszerű designer illatot próbáltak volna kreálni minőségi alapanyagokból.Nagyon tetszik a prezentáció, a szép matt kék nehéz üveg és a szép kis papír doboz, amiben benne van.

ui: Kár, hogy nem 10 csillagos értékelési rendszer van az oldalon, mert úgy szerintem kicsit pontosabban lehetne értékelni a parfümöket

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 23.

Laurencia

2018. január 10.

A Layton parfüm a pont a mondat végén, a fagylalt tejszínhabján a cseresznye, cukorszórás a fánkon, egyszóval mindazon dolgok megfelelnek neki amivel befejezettnek tekinthetünk egy tökéletes végeredményt.

Édesbús, fűszeres fás és friss illat, kifújáskor először az ős Boss Bottled érzet nyit ajtót (amit a reformulálás ki is végzett) pár perc után dőlni kezd a Marlyk-ra jellemző illatorkán, amely olyan mint egy Mozart opera.Alma, levendula, fák és fűszerek isteni káosza, tökéletes rendszerben megalkotva.
"A papíron semminek nézett ki! A kezdete egyszerű, majdnem komikus. Csak egy pulzus. Fagottok, kürtök, mint egy rozsdás harmonika. És akkor, hirtelen, magasan fenn, egy oboa. Egyetlen, rendíthetetlen, magasan ívelő hang. Amíg egy klarinét át nem veszi, s át nem varázsolja egy fenséges dallammá. Ezt nem egy cirkuszi majom komponálta. Ilyen zenét még nem hallottam. Tele vággyal, valami végtelen vággyal. Úgy éreztem, a teremtő Isten hangját hallom."

A fenti és a következő idézet is Milos Forman Amadeus című filmjéből való, nem tudom ennél jobban visszaadni az illat élményt.

"Valóban hihetetlen volt. Első és egyetlen kották minden belejavítgatás nélkül. Egyetlen egy sem volt bennük! Ez az ember egyszerűen leírta a fejében már megszületett zenét. Lapot lap után, mintha csak diktálná neki valaki. És a mű vége, mint semmilyen más műé!
Vegyen el egyetlen hangjegyet, és kárt szenved az egész mű! Egy szólammal kevesebb, és összeomlana a szerkezet! Világos volt előttem, hogy a hercegprímás palotájában hallott zene nem a véletlen műve volt. Megint a teremtő Isten hangját hallottam! A gondosan húzott vonalkák bűvös rabságában a tökéletes szépséget csodáltam."

A mozdulat ahogy életed szerelme felhajtja az inge ujját, a gesztus ahogy megsimogatja az arcod,egy pillantás, egy mosoly, nem kell fokoznom, a nők ezt úgyis értik....
Egyszerűen tökéletes férfiillat, ha ezt mi viseljük az otromba kasztráció, el a kezekkel, hagyjuk meg nekik,úgyis nekünk szól minden molekulája.

Up:Van belőle egy koncentràlt verzió is, a nők szívèhez vezető út asszem' ezzel van kikövezve.
Csoda, csoda, sokadszor is leírom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 10.

Csoda, csoda, sokadszor is leírom.

Lapo

2017. november 12.

Milyen céllal vásárolunk parfümöt? Magunk kedvére vagy a környezetünknek szeretnénk imponálni? Számomra ez egy örök kérdés.. nem is annyira egyszerű a válasz..gondoljatok csak bele.
A niche illatok világában viszonylag sok művész illattal találkoztam már.. nagy részben illatélménynek kiválók.. elképesztő érzés néha beleszimatolni az illatba.. soha nem érzett/ismert akkordok, illetve parfümköltemények. Ódákat lehetne róluk írni..mégis: sokszor hamarabb választok egy jól sikerült designer illatot a polcról mint egy frenetikusan egyedi illatkompozíciót. Fura dolog ez..
Layton.. nagyságrendileg 5 percen belül vásároltam meg a hirdetés felkerülése után ezt az illatot.. Parfums de Marly soha nem volt még a gyűjteményben.. kíváncsi voltam az új illatukra..sok kiváló véleményt olvastam róla és valahogy azt éreztem, kell nekem.. :)
Nem volt rossz döntés.. egyrészt, mert ebben a szegmensben jellemző tulajdonságok (érezhetően minőségi összetevők, tartósság, gyönyörű hatótáv..) mind jellemzőek rá, másrészt végre van egy niche illatom amit bárhova-bármikor-gondolkodás nélkül szívesen hordok.. Egy édeskés, némiképp fűszeres, de egyben frissességet sugárzó összetett és tartalmas illat.. fantasztikus..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 12.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol