KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Ezt a terméket már nem gyártják!

Paula's Choice Clinical KP Treatment Cloths
Paula's Choice Clinical KP Treatment Cloths

Paula's Choice

Paula's Choice Clinical KP Treatment Cloths

  (1 vélemény)
Ár:   11 800 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   60 db   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)


A krémet és az összetevőket feltöltötte: timeej, Módosítva: 2017. október 16.

Ár:   11 800 Ft
Kiszerelés:   60 db
Lelőhely:   online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Minden
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

TERMÉKLEÍRÁS

Ints búcsút a grízes bőrnek, és az aknéknak, legyen szó a tested bármely részéről is. A könnyen használható törlőkendő megszabadít a libabőr-szerű, piros dudoroktól (keratosis pilaris), és egyenletes bőrfelszínt biztosít a test minden területén.

  • Hatásos pattanások, keratosis pilaris és bőrpirosság esetén
  • 100%-ban illat- és színezékmentes
  • A 8% tejsav és 2% szalicilsav kombinációjának köszönhetően csökkenti, vagy akár teljesen meg is szünteti a dudorokat és pattanásokat
  • Állatokon nem tesztelték

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34

Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.

hirdetés
mariib

Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: 35-44
2015. november 19.

A 10 darabos mintát próbáltam a karomra. A dudorok határozottan csökkentek, a bőrfelszín sokkal egyenletesebb lett, de a pirosság nem múlt el maradéktalanul, bár a javulás mindenképp látványos. Mondjuk nem is vártam egyből csodát 10 alkalomtól. Kipróbálom majd hosszabb távon is és beszámolok.

(1)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 19.

A 10 darabos mintát próbáltam a karomra. A dudorok határozottan csökkentek, a bőrfelszín sokkal egyenletesebb lett, de a pirosság nem múlt el maradéktalanul, bár a javulás mindenképp látványos. Mondjuk nem is vártam egyből csodát 10 alkalomtól. Kipróbálom majd hosszabb távon is és beszámolok.

(1)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Boerhavia Diffusa Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Boerhavia Diffusa Root Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Lactic Acid, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Salicylic Acid

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.

Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.

Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki. 

PH szabályozóként használt 1%-nál kisebb koncentrációban. Gyakran találkozhatunk az összetevővel hajlakkokban, ahol a lakkot ellenállóbá teszi a nedvességgel szemben.

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban.  A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Növényi kivonat, aminek állatkísérletek szerint erőteljes gyulladáscsökkentő hatása van. Ezen túlmenően valamennyi antioxidáns tulajdonsága is van. A növény levele a quercetin nevű antioxidáns jelentős forrása. (forrás)

Ph stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illat, íz semlegesítése) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag.

Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.

Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.