Penaten

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Tusfürdők
Kiszerelés:   400 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2020. március 23.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Tusfürdők
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

• Megnyugtatja és ápolja a száraz bőrt.
  • Kíméletesen tisztít és hidratál.
  • E-vitamin, olivalevél-kivonat és ásványi anyagok kombinációja.
  • Nem csípi a szemet.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

amalaschwinta

2020. július 10.

Rettenetes utat jártam be eddigi életem során, ami a szappanokat és tusfürdőket illeti. Még erősen tizenéves voltam, amikor odáig voltam a Baba termékekért, amikhezl rövid időn belül olyan vörös égő és viszkető érzés társult, hogy könnyekre tudtam volna fakadni. Kb. innentől számítom a kálváriám kezdetét, nem is olyan rég egy hipoallergén mindenmentes tusfürdőtől lett az egész testemen a bőr rákvörös. Azóta egy szappanon vegetáltam, ami szárította a bőröm, a testápolókkal pedig ugyancsak előkerültek az aranyos kis égő - viszkető pöttyök. Itt akadtam rá a Penatenre, gondoltam mi bajom lehet, ezek után. Nem vagyok az illatától elájulva, de a hatását tekintve viszi a pálmát minden eddig általam használt tisztálkodószerrel szemben. A testápolóval együtt használom, mindkettő olivaolaj kivonatot tartalmaz, nagyon jó hatással vannak így párban szegény bőrömre. Egyedül az illatával nem vagyok még kibékülve, de nincs mit tenni, az illatosabb verzióktól ki tudnék olykor ugrani a csukott ablakon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. július 10.

Makk Zsuzsó

2020. március 19.

Nagyon szeretem az illatát, olyan friss, zöld, tavasz eleji, de azért babásan púderes. Nem szárít, nem provokálja az ekcémát, kiadós, kevés is elég belőle, elég jól habzik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 19.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Az oliva olajfa levelének a kivonata. A Dermaxime oldala szerint az olivalevél kivonatnak fertőtlenítő és szövetösszehúzó hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást is, így hasznos összetevő lehet a pattanások után visszamaradó hegek gyógyítására.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, tisztító és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.