Alverde

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: marta.gobolos, Módosítva: 2016. április 10.

Kategória:   Samponok

A samponban lévő illatanyagok természetes illóolajokból származnak.

wisteria

2012. szeptember 20.

Nagyon szeretem ezt a sampont. A hajam egy kicsit világosítva van (sötét szőkéről egy közepes árnyalatra) és ezzel simán megtehetem, hogy nem használok balzsamot utána. A hajam rugalmas marad, nem szárít, nagyon friss az illata, nem nehezíti el a hajat. És azt vettem észre, hogy a festék is lassabban kopik, mint a hagyományos, durvább tisztító hatóanyagot tartalmazó samponok használatával. A gyerekeimen is ezt használom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. szeptember 20.

naiva

2012. április 20.

Jó ideje ezt a sampont használom felváltva az olivia rozmaring samponszappanjával és nekem tökéletesen bevált. A család többi tagja is rászokott erre a samponra és ők sem panaszkodnak. Balzsamot emberemlékezet óta nem látott a hajam, de nekem így is működik, nem áll össze a hajam tőle stb. Néhány csepp teafaolajjal szoktam felturbózni, amint felnyitom az új flakont.

Frissítés: nem feltételezem, hogy kizárólag a sampon hibája, de mindenesetre lecseréltem, mert elkezdte kiszárítani a hajamat. Gyanítom, hogy az edzőtermi látogatások miatt megszaparodott hajmosások, az ottani hajszárító használata és a hajbalzsam mellőzése együttesen eredményezték a száraz hajat. Elsősorban hajmosás és -szárítás után volt nagyon száraz, szállt mindenfelé, aztán másnapra már elfogadható lett. Amióta másik sampont használok és gyakrabban nyúlok balzsam után, jobb a helyzet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 20.

cecil

2011. július 5.

Kedvenc samponom! Az illatát meg kell szokni, de már azt is imádom. Balzsamot mindenképpen kell használni mellette, mint minden más natúr samponnál. A nyírfának és a zsályának is egyaránt van enyhe fertőtlenítő hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. július 5.

magnes

2011. május 26.

Korpára biztosan nem vált be. Ráadásul a használata után alig lehetett kifésülni a hajam és a fejbőröm is viszketett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. május 26.

cappuccino

2011. április 21.

Lehet, hogy enyhe korpára jó, de ha nagyobb a probléma, ez a sampon sajnos hatástalan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. április 21.

TJudit

2011. április 13.

Nekem semmi extra. Korpás hajamra vettem, gondoltam hátha a természetes összetevői segítenek, de sajnos nem. Rosszabb nem lett, de jobb sem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. április 13.

Piggy

2011. március 2.

Érzékeny a fejbőröm, és ez a sampon a gyógyszertári drága samponokkal szemben is megállja a helyét (pedig azok legalább 2-3 ezer forintba kerülnek). Kicsit gyógynövényes illatú, de nekem tetszik, megszoktam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. március 2.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Növényi eredetű összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló (a haj szállását megakadályozó), tisztító, hajkondícionáló hatású összetevő, és segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.