Pharmatheiss Cosmetics

Ár:   4199 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet feltöltötte: Runway, az összetevőket feltöltötte: katalinmester13, Módosítva: 2021. október 21.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A pigmentfoltokat csökkentő Redupetin krém intenzíven hat a sötétebb bőrfelületekre, a pigmentfoltokra és a korral járó bőrelszíneződésekre is. A hatóanyag-kombináció célzottan hat, és az érintett felületeket láthatóan kivilágosítja. Az arcszínt egyenletesebbé teszi, és intenzíven ápolja a bőrt.

Parabén, paraffin- és szilikonolaj, PEG vegyület és színezőanyag-mentes. Bőrgyógyászatilag tesztelt.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Kinekapappne

2023. április 24.

Tesztelésre kaptam. Anyukám használta az arcon lévő pigmentfoltjaira, nem csinált velük semmit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 24.

katalinmester13

2023. március 4.

Arra, amire vettem nem használt. Pigmentfoltjaimra nem volt hatással. Éjszakai krémnek nagyon jó volt, de én nem ezért akartam. A szaga nekem annyira zavaró volt, hogy éjszakánként felébredtem rá. Még mindig foltos vagyok, és úgy néz ki, az is maradok. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 4.

anetta.filip

2022. december 20.

2022.június 20. Tesztelésre kaptam a terméket, de sajnos elkavarodott a termék, most megvan és el is kezdtem használni. Elsőre pozitívum az összetevőlista és hogy nem okozott allergiás reakciót. Az orrom tövében levő foltra kenem, de a homlokom is kapni fog belőle, aztán jövök update-elni.
2022.december 20. Végül a homlokomra nem raktam a krèmből, mert magától is eltűntek a szeplők, ahogy nem érte annyi napfény az arcomat. Az orrom tövében levő apró kis pöttyben változást nem igazán vettem észre. Kisebb nem lett, talán egy picit halványabb. Többet vártam ettől a krémtől. De azért köszönöm, hogy kipróbálhattam.
Mivel még mindig rengeteg van benne, azért kenegetem, amíg szavatossága engedi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 20.

Mivel még mindig rengeteg van benne, azért kenegetem, amíg szavatossága engedi.

jampiangel

2022. április 26.

Tesztelésre kaptam. Sajnos rendszeres használat mellett sem sokat (ha mondhatom semennyit sem) halványított a pigmentfoltjaimon. Anyukám is kenegette vele a kézfején található foltokat, de neki sem hozott nagy változást. Azt kell hogy mondjam, hogy sajnos nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, így én teljes áron nem ruháznék be rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 26.

Kremcica

2022. március 24.

Tesztelésre érkezett hozzám is még tavaly év végén, azóta folyamatos rendszeres használat alatt van (lassan el is fogy). Direkt több helyen (arcon, karon, kézfejen) is használom hogy kiderüljön hova hatásos. Arcon lett a leglátványosabb a változás, de még ott sem tűnt el a folt. Amúgy látván az összetevő listát aktív hatóanyag ami igazán csinálhatna is valamit az nincs benne. Nem mondom hogy semmit nem ér, de ahhoz képest mennyibe kerül nem éri meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 24.

emagdi

2022. január 19.

Tesztelésre kaptam itt az oldalon. Kb egy hónapot használtam egy kisebb pigmentfoltomon. Látványos javulást nem értem el a krém segítségével (talán egy kis halványulás van), viszont nagyon jó a krém állaga és összetétele, igazán tápláló hatása van, szóval ilyen szempontból biztos hogy használt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. január 19.

Gyöngy05

Korcsoport: >54
2021. október 30.

Most, hogy az oldalon feldobták tesztelésre, eszembe jutott, hogy ezt a terméket én már használtam régebben. Pigmentfoltjaimat szerettem volna halványítani, így huzamosabb ideig is próbálkoztam vele. Nekem semmit sem javított a bőröm állapotán, nem vettem észre jótékony hatást általa. Nem is bocsátkozom különösebb magyarázatba, a krém elemzésébe, csak annyit tudok írni, hogy számomra egyáltalán nem vált be.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. október 30.

Kitty84

2020. november 21.

Abszolút pénzkidobàs 😞
3 hónap után semmi változás

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 21.

Abszolút pénzkidobàs 😞
3 hónap után semmi változás

Raulita

2020. október 4.

Ezen az oldalon kerestem terméket a pigmentfoltokkal kapcsolatos problémámra, végül a Redupetinre esett a választásom.
Kár volt. Több, mint 6 hétig rendszeresen használtam, de semmi, a nagy semmi volt az eredmény. Senkinek nem ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 4.

szzh01

2019. július 28.

Meglepően szép az összetétele ennek a krémnek. Eredetileg csak a foltokra terveztem kenni, de rájöttem, hogy az egész arcom telis-tele van szeplővel és pigmentfolttal, így a kihagyandó terület a kisebb :-), szóval teljes arcra használtam.
A sűrűsége miatt csak éjszakára, nálam kiváltotta az éjszakai krémet, szemkörnyékre is tettem, nem irritált.
Az illata (szaga) nem finom, de nem is borzalmas, elviselhető. Elég jól táplálja a bőrt.

De a lényeg: a foltokat hosszabb, rendszeres használat után egy kicsit halványította. Én látok némi javulást, de be kell valljam, hogy az eredmény nem átütő. Ha abbahagytam a krémet 1-2 hét alatt visszaerősödtek a foltok, szóval folyamatosan használni kell(ene).
Tudom, hogy nem egyszerű a halványítás, de úgy sejtem, hogy ennél azért jobb eredmény is elvárható, szóval nem ez a krém a befutó nálam. Összességében (a gyenge halványító hatástól eltekintve) nem egy rossz darab, szépen táplál, korrekt INCI-vel. A 3 csillagot amiatt kapja, mert azért mégsem igazán tölti be a legfőbb feladatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 28.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Methylpropanediol, Lactic Acid, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Szintetikus összetevő, amely oldószerként működik. Segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását. A Methylpropanediol hidratáló tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul ragacsos utóérzet hagyása nélkül. Nagyon jó antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért tartósítószer-keverékek részeként is használják, mivel elősegíti a tartósítószerek hatékonyságának növelését, ezért azokból kisebb mennyiségre van szükség.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)