Bioderma

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2016. június 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

Speciális fényvédő gyerekeknek. Maximális fényvédelmet biztosít, mely tökéletesen védi a gyermekek érzékeny bőrét, hipoallergén. 1 éves kor alatt is használható, mivel kizárólag ásványi szűrőket tartalmaz.

dandy

2015. július 7.

Mindkét gyermekemet 2 éves koráig ezzel kentem, nagyon jól teljesített. Tény, hogy nehezen lemosható, de fizikai fényvédő....most már mást használunk és örülök, hogy ezek könnyebben lemoshatóak, de egy csecsemőre csak ezt kenném. 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 7.

Rityy

2015. június 12.

Ez eredetileg Kisbabáknak készült!
Kisfiaimon használom, ill én a saját arcomra is. Nagyon jól véd. Igen hagy fehér réteget és nehezen lemosható...De hát ez a lényege.... Fizikai fényvédő!!Nem irritál,.pedig igen érzékeny a kisfiaim bőre és pl nálam nem okoz pattit...Elégedett vagyok vele 😃

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 12.

Ez eredetileg Kisbabáknak készült!

Tory666

2013. november 6.

Kislányom bőrére használtam 2 nyáron keresztül, de valószínűnek tartom, hogy jövőre is ezt fogom venni. Tény, hogy eléggé sűrű, és lemosni is nagyon nehéz a bőrről, de szerintem egy fizikai szűrős krém ilyen. Elvárható, hogy nehezen lehessen megszabadulni tőle, főleg, hogy vízálló. És mivel fizikai szűrő van benne, ezért a "védőrétegnek" illik a bőröm maradni. Akinek ez nem tetszik, válasszon kémiai szűrőset!
Tengerparton használtuk, tökéletesen vízálló, gyakorlatilag naponta egyszer kellett bekenni a bőrét és egész nap kitartott. A hét végére kicsit le is barnult a bőre, viszont semmi bőrpír, égés nem volt! Szóval az én olvasatomban tökéletes! És szerintem azért eloszlatni a bőrön sem lehetetlenség, nekem is sikerült örökmozgó 1,5 évesemen!
Jövőre is ilyet veszek (bár már lehet alacsonyabb faktorszámmal), főleg mert a kémiaszűrőt még szerezném hanyagolni nála!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 6.

isetev

2013. április 28.

Ez valami borzalom.Lemoshatatlan,az arcomról csak bőrradírral tudtam eltávolítani.A testemről is nagyon nehéz lemosni,mindenesetre oda fogom elhasználni,arcra nem.Viszont leégni vele biztosan nem lehet és amin csodálkoztam,hogy még barnultam is alatta.De az arcomra valami más napkrémet kell keresnem.Úgy látszik oda a fizikai fényvédő nem válik be.

Ma bevetettem napozáshoz és iszonyatosan szárít,nem győzöm magam testápolózni utána.Olyan a bőröm utána,mint az aszalt szilva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 28.

Makk Zsuzsó

2012. június 5.

Olyan, mintha radiátorzománcfestékkel elkevert csirízzel kenném be a bőröm. Az egy dolog, hogy olyan lesz a képem mint egy romos pantomimesnek, a legnagyobb baj, hogy szárít, fulladozik a bőr alatta és lemoshatatlan. A felkenés után pár perccel már húzódott és hámlott tőle a bőröm. Teljesen eltömíti a pórusokat, bár ez enyhe kifejezés, inkább belebetonozódik a pórusokba, de annyira, hogy csak erős bőrradírozással tudtam megszabadulni tőle. Ráadásul a tömény titánium-dioxidtól belobbant az ekcémám, csípett rendesen, úgyhogy számomra rejtély, hogy miért pont az érzékeny bőrűeknek ajánlják. Egy biztos: én semmi pénzért nem inzultálnám vele a babák/kisgyerekek bőrét.
Szörnyű, szerintem használhatatlan ez a ragacs, viszont kisebb falhibákat (pl. kiesett szög helye) egész jól el lehet fedni vele. Az Avene fluid ezerszer jobb! Még szerencse, hogy csak ingyenes mintát próbáltam.

Szerk.: Most látom, hogy 7(!!) féle szilikonvegyület van benne! Nem csoda, hogy nem kapott levegőt a bőröm! Szerintem ennyi szilikon még egy primerben sincs. Lehet, hogy jobban jártam volna, ha egy kilyuggatott nejlonzacskót, vagy gázálarcot húzok a fejemre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 5.

Ingrido

2012. április 28.

Ez egy fehér, sűrű krém, ami bevonatot képez a bőrön. Nehéz eldolgozni a sűrűsége miatt, és ha mindenhova jutott, akkor mindenhol fehér bevonatot képez a bőrön. A szaga is olyan, mint az iszapnak. Ez a fizikai fényvédelem. Viszont megvéd a naptól. Kezdetben a várandós hasamon, később pici babáimnál alkalmaztam. Szerintem ilyen helyzetekben ez kell. Nem tudom, milyen testápolóból mi szívódik föl ( nem vagyok szakértő), úgyhogy mindenből igyekszem minimálisat használni a gyerekeimnél. Ha nem muszáj, még fényvédőt sem, hanem maradunk az árnyékban. De ha kell a fényvédő, akkor én erre szavazok. Én nagyon szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 28.

adry

2012. március 3.

Valóban fehér nyomot hagy és nehéz eldolgozni, de ezt más fizikai fényvédőknél is tapasztaltam. Kentem magamra és a gyerekre is, de senkit sem irritált, nem is égtünk le. Elég volt még a nagyon tűző napsütésben Észak-Afrikában is a nagyon fehér, állandóan leégő bőrümre. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem idegenkedik a fizikai fényvédők állagától.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 3.

veravera

2012. január 29.

Nálunk főleg a gyerekek használják, de lehet, hogy nyáron én is átállok rá. Valóban nem egy könnyű és azonnal beszívódó fényvédő, de aki fizikai védelmet szeretne, annak lehet, hogy ehhez hozzá kell szoknia. Nekünk bevált!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 29.

eyeye

2011. augusztus 1.

Kevés kell belőle, mert ha kicsit is több akkor nehéz bedolgozni az arcba és fehér réteget hagyhat. Nálam általában alapozó követi amit púderrel fixálok és nincs zsíros érzés vagy fénylő bőr. Viszont meg van a tudat, hogy odafigyeltem a bőrömre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. augusztus 1.

bagaela

2011. június 7.

Én ezt a fényvédőt a csecsemő húgom 'repertoárjából' ismertem meg, testre elég nehézkés a használata, de láttam már sokkal rosszabb és fehérítőbb hatású fizikai fényvédőket is, ahhoz képest 10 pontos.

Viszont nagy kánikulában arcra, főleg t-vonalra használva (hacsak nem fotózásra megyek :) ) smink alá vagy önmagában feltéve is fantasztikusan mattított. Általában jól jön fölé valami színezett réteg vagy alapozó, de azzal együtt imádom nyáron, nem folyik le és nem csillog-villog az arcbőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. június 7.

Antioxidánsok: Triethyl Citrate
Hidratálók: Cyclomethicone, Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Elektromos feltöltődést megakadályozó (antistatic) és hajkondícionáló anyag.