Profumum Roma

Ár:   63 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: bobekecske, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 10.

Ár:   63 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A borongós napok tökéletes ellenszere: az Alba jelentése hajnal. Kasmírpuha melegség, mellyel lágyan körülölel bennünket és békét ad. Finom szantálfa, mennyei mandula, játékos mogyoró, fenséges írisz és púderes ámbra erdei tánca a bőrön. Lágy, ábrándos pirkadati fény.

Illatjegyek: ámbra, írisz, mandula, mogyoró, szantálfa

Női 43%-os töménységű EDP parfüm, 100 ml -es kiszerelésben kapható.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Tarzicia

2020. március 26.

Émelyítően édes, egy hangyányi karácsonyi gourmand beütéssel, közben fojtogatóan púderes is, ráadásul sokáig van benne valami nagyon kellemetlen, ellentmondást nem tűrő él.
Darabos, nehézkes, vaskos, nyomasztó, fárasztó, túl édes, túl púderes, túl... Minden sok benne, közben mégis valami nagyon hiányzik belőle. Maga a nagybetűs Szépség: a nőiesség, a szelídség, a kifinomultság, a harmónia, a báj, az elegancia.
Az alábbi nőtípusok jutottak róla eszembe:
- nagy darab, nagy hangú, rosszindulatú nagys'asszony, aki kegyetlenül bánik a háza népével
- ellentmondást nem tűrő főnökasszony, aki ha mosolyog, a szeme akkor is hideg marad
- gazdag, idős nőrokon, akit muszáj meghívni a családi összejövetelekre, pedig félnek tőle a gyerekek.
Nekem ez az utóbbi évek legrosszabb illatélménye volt. Ajándékba kaptam valakitől a kis mintát, magamtól sose próbáltam volna ki, az illatjegyek alapján sejtettem, hogy nem az én világom. Az csak rátett egy lapáttal, hogy egész végig tudtam, hogy valamikor nagyon régen, tán még gyerekkoromban, éreztem én már ezt az illatot. Valószínűleg a tudatalattimból előhívott valami rossz emléket, ezért asszociáltam ilyesmire. Nem csak a gyomromban éreztem émelygést, de a szívem is elszorult tőle. Hát ilyen erejük van az illatoknak. Gondoltam megírom, a sok lelkes vélemény mellett lehet egy ellenpélda is. Sajnálom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 26.

Az alábbi nőtípusok jutottak róla eszembe:

Yeticica

2020. január 1.

Fufut kaptam egyszer ajandekba ebbol az illatbol, es aki kuldte, epp halalos szerelemben volt vele.
Sajnos en jo nagyot csalodtam az illatban, mert rajtam elkepesztoen erosen Johnson’s babaolaj illatu. Nagyjabol semmi mas. Erzem, hogy minosegi, tartos, eros hatosugaru, de en ettol a fajta puderes-olajos illattol menekulok (hasonlo kategoria illatugyileg szamomra a Tesori Byzantiuma is). Hiaba szep, szamomra gyengusz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

Verona5

2019. március 9.

Tényleg szép és minőségi egy illat, de nem az én illatom. Érdekes, hogy a jegyek közül én inkább a mogyorót érzem ki az elején, mint a mandulát, mindez egybeforr a száraz írisszel, puderes, elegáns, és mégsem érzem a bőrömre valónak. Sokan hasonlítják a Teint de Neige-hez, sajnos őt még nem tudtam megszaglászni, de valószínűleg pont az írisz miatt ő sem jönne be. Viszont szerintem kicsit hasonlít a Fior di Pannára, ami nagyon fincsi luxus szappan illat, a most jöttem a zuhany alól verzióban, abban van egy nagy elevenség, frissesség. Az Alba a hajnal érzetét sajnos nekem nem tudja visszaadni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 9.

Melion

2018. augusztus 10.

Kellemes illat ez, a nem túl édes fajtából, no meg Tardes ikertestvére. Kellemes komfort illat, de én ezeket szeretem, a dögöket meghagyom másoknak :) Végül azért nem ő lett a befutó mert tartossága és szilázsa még Carnerék Tardes-éhez képest is csapnivaló. (-1*)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 10.

niki84balazs

2018. július 14.

Minden összetevőjet imadom, meleg, bujos, puha illat. Hosszan tartó, szerintem nagyon jó komfort illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 14.

stylo

2018. február 25.

Nekem ez egy lagymatag kis illatocska. Valahogy nem áll össze. Egyszerre több különböző összetevőt érzek ki, de egyik sem elég átütő, hogy igazi karaktert adjon neki. Gondolhatnánk, hogy azért, mert a különböző komponensek szépen egymásba símulnak, de nem erről van szó. A különbözö illatok kioltják egymást. A végeredmény egy nagy szürke semmi. Nem mondom, hogy rossz vagy kellemetlen. Inkább, hogy amolyan semmilyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 25.

aidanne

2017. november 6.

Up: nem, nem azert uppolok mert 5 csillagot szeretnek adni, nalam tovabbra is 4, de imadom, es szeretek vele minden egyes nap elaludni. O az en pihe puha alvo illatom.vele minden olyan nyugodta valik.

Anno, mikor megismertem ezt a markat, azt gondoltam, hogy Byredo mellett o lesz az, amit meg nagyon fogok szeretni. Tetszik a magas parfum tartalma, szeretem, hogy szep szettben aruljak, es tobb lehetoseget adnak a hasznalatukra. Mondjuk, magadra is ontheted az egeszet. Na, de a viccet felre teve, egeszen szep tortenete van ennek a Profumum Romanak. Gyonyoru munosegben gyartja az illatokat. Ez nem vitas. Mar ott tartok a parfum imadatomban, hogy nem is kell, hogy tetszedjen az adott darab, eleg ha a minoseget erzem es ez mar nalam sokat jelent. Amikor magamra fujtam ezt a bajos illatot, eloszor megrettentem, mert az altalam amugy sajnos bevallottan utalt Villoresi Teint de Neige-re emlekeztetet igy igen erosen. Az a fajta puderesseg amit en valoban az idosebb, tehetos neniken fedezek fel, amit ertek is mint puderes fajta, de engem elriaszt. Furcsa, mert a Teint-ben nincsen sem ambra, sem irisz, ebbe pedig belepakoltak mindent ami a pudert elohozza. Szoval a kezdetleges frasz utan, elojonnek a "puhito" jegyek, es egy kis enyhe edes virag is befigyel. Puha marad vevig a leirassal teljesen egyet ertve. Szamomra pengeelen tancol puderessege miatt, mert hogy itt az irisz nekem szaraz... a mandula erezheto nyomokban de ez csak az en boromon tapasztalhato. Osszessegeben ez egy nagyon szep darab. Minoseg a fokon. Nem tudok 5 csillagot adni, mert nem ajulok be tole, de teny, hogy a 4-et tuti megerdemli. Nagyon tartos kis darab. En pedig szivesen hasznalom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 6.

laracroft

2017. október 26.

Gyermekkori illatemlék.
Alsós voltam, úgy 7-8 éves, az akkori kis barátnőmmel a gyűjtögetős korszakunkat éltük. Gyűjtöttünk tollakat, ceruzákat, plüssöket, és apró illatmintákat is. Talán ott, akkor alapozódott meg bennem ez a parfüm-imádat. De világosan emlékszem, éreztem akkor ezt az illatot. Valamelyik apró fiolában.
Pedig minőségi illat. Tartós, sokarcú, nem lineáris, és cseppet sem unalmas. Száraz púderesség, melyet enyhén puhít az édesség, és finoman fűszerezi a pikáns fás-mogyorós alap. Érződik rajta a minőség. Az, hogy én mit társítok hozzá, nem von le a parfüm értékéből.
Mégsem hiszem, hogy szerelem lesz belőle, mert nem tudja megadni azt az életérzést, amit várnék tőle. Akárhányszor beleszippantok, újra az általános iskola alsó tagozatában érzem magam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 26.

Gyermekkori illatemlék.

googles

2017. szeptember 23.

Ötcsillagos illat, mandulás-szantálos és eleinte picit pikáns, aminek a jegyei épp a kedvenceim közül valók és a legjobb, hogy úgy találtam az illatra, hogy nem tudtam, mire számíthatok. Van benne valami hajnali varázslat tényleg, édes, virágos, valami idilli természetközeli helyen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 23.

Strombolana

2016. december 10.

Ez tényleg egy nagyon szép,lágy,megnyugtató illat.A legszebb mandulás illat amivel eddig találkoztam.Rajtam tartós is.Kár,hogy csak 100 ml-es kiszerelésben kapható.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 10.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Hydroxycitronellal, Linalool, Lyral, Alpha-Isomethyl Ionone