Purito

Ár:   3700 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Vicus, Módosítva: 2019. május 3.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

BHA tartalma kíméletesen távolítja el az elhalt hámsejteket, így az érzékeny bőrre is megfelelő. A teafa kivonat nyugtatja a bőrt, hialuronsav tartalma pedig hidratálja, nedvességgel tölti fel. A termék pH-ja 3,5.

srskitti

2020. július 31.

Ez az a krém, amit én sem vagyok hajlandó az arcomra kenni... felkenés után 3 másodperccel jön elő az a büdös, amit nem bírok elviselni. Olyan mint amikor kinyitod a sajtos chipset, és megcsap a tömény lábszag. Borzasztó (legalábbis én nem szeretem).
Így a párom a hátamra keni, oda tökéletes. A dolgát nagyon szépen teszi, csak ez a szag ne lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 31.

fitgreta

2020. február 18.

Már egy egész tubussal elhasználtam és újrarendeltem. Valóban büdi. És nem úgy hámlaszt ahogy vártam (egy éjszaka alatt), de ha kitartóan minden este (vagy minden reggel és este!) használom akkor szebb tőle a bőröm és egyértelműen ettől, ha elhagytam azonnal láttam a különbséget. Sajnos csak akkor szívódik be teljesen ha előtte nem használok semmit, viszont igazán jó hatása a purito fermented comlexszel van, így inkább este használom és nem érdekel hogy nagyon zsírosnak tűnik az arcom. Rövid távon nincs hatása, nekem is csalódásnak tűnt az elején, de minimum két hétig minden egyes nap használva kifejezetten jó. Nem is mondanám hámlasztónak inkább problémás bőrre krém. Simán elbirja a bőröm hogy hámlasztok heti 1-2szer a The Ordinary aha 30% bha 2%-al. Egy év alatt fogyott el.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

zs001

2019. november 13.

Ez nem lenne egy rossz termék, de, hasonlóan az előttem véleményezőhöz, szerintem is tömény lábszaga van ennek a gélnek :-D . Valami kegyetlen....emiatt nehezen veszem rá magam, hogy az arcomra kenjem. Sajnálom, mert hatásosnak érzem, az összetevői is szépek, de ezzel a szaggal valamit igazán kezdhettek volna, mert így emberi felhasználásra alkalmatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 13.

sziluetta

2019. szeptember 29.

Mintám volt belőle, hámlasztó hatását nem láttam, de szépen lenyugtatta a bőröm a BHA miatt, erre amúgy nagyon jó lenne a szokásos hámlasztóm mellett. Viszont ami miatt nem érzem úgy hogy megrendelném, az a lábszaga, meg esküszöm olyan szaga van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

fitfab

2019. szeptember 17.

Számomra hámlasztókènt nem vált be, már erősebb termèkekhez van szokva a bőröm. Viszont ha egy alacsony ph èrtèkű, gyulladáscsökkentő, hűsítő, hidratáló gèlkènt gondolok rá, akkor már megállja a helyèt. Nyáron, nagy melegben, mikor nem kíván sok hidratálást a kombinált bőröm, esti "krèmkènt" használtam a 2%-os PC bha után. Annak kellemesen kiegèszítette a hatását ès jól hűsített. Ami miatt viszont mègis a bikinivonalon vègezte (a begyulladt szőrtüszőkre szuper volt) az a borzasztó szaga volt. Egyszerűen nem tudtam megszokni. Jó dolog, hogy nincs benne parfüm, meg a bűz is viszonylag hamar elillant, de konkrètan hányás szagra emlèkeztetett (páromat is), így nem szívesen használtam arcra egy idő után :D Emiatt nem pontozom le, lehet csak mi voltunk ilyen èrzèkeny orrúak :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 17.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.