Purito

Ár:   3700 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Vicus, Módosítva: 2019. május 3.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

BHA tartalma kíméletesen távolítja el az elhalt hámsejteket, így az érzékeny bőrre is megfelelő. A teafa kivonat nyugtatja a bőrt, hialuronsav tartalma pedig hidratálja, nedvességgel tölti fel. A termék pH-ja 3,5.

balazskrisztii

2021. szeptember 8.

Sajnos nem volt olyan erős hatása, mint amit vártam. Nem irritált, jól lehetett rétegezni, de számomra nem ez a megfelelő BHA, most következik a PC, nagy reményeket fűzök ahhoz

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 8.

cicafun

2021. május 14.

Érzékeny bőröm van, kicsit tartottam a BHA hámlasztóktól, óvatosan épitettem be a rutinomba. Kezdetben heti 1x használtam, majd heti 2x. Úgy érzem, így is javulást hozott a bőröm állapotában. Az "illata" valóban nem a leg kellemesebb, de legalább gyorsan elillan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 14.

Nessy

2021. április 14.

Fogyóban volt a Cheer Up!-om és már egy ideje eldöntöttem, hogy a Purito BHA toner lesz az utódja...sajnos mire aktuális lett volna a vásárlás, már nem elérhető sehol. Remélem valamilyen formában visszahozzák! Így végül hosszas gondolkodás után megrendeltem ezt a gélt helyette. Természetesen a szagáról olvasott rengeteg kritika miatt kételkedtem... nem tudom, hogy egyszerűen csak friss gyártást fogtam ki, vagy valamit változtattak rajta, de számomra a szaga totálisan elviselhető!
Igen, tényleg előjön valami felkenés után, előszőr gyógyszeres/ragasztós, aztán kicsit sajt/lábszagú, de ez két másodperc és elillan, nagyon enyhe, koncentrálni kell rá, hogy feltűnjön (akkor pedig mindig erősen egy sajtra gondolok, nem egy büdös zoknira...)

A hatásával elégedett vagyok, minden este használom, tud annyit mint a Cheer Up! vagy a PS BHA fogyadék, nekem elég ennyi napi hámlasztás, szebbek a pórusaim és a bőröm úgy általánosságban. Nem irritál, kicsit ragacsos pár percig, de ez este amúgy sem zavar.

Update:
Egy csillagot levonok, mert a végére már alig vártam, hogy elfogyjon és mehessek vissza a Cheer Up! -hoz, a folyékony állagú hámlasztók egyszerűen jobban beváltak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 14.

Update:

emeseee6

2021. április 9.

Én nem érzem kb semmi illatát,biztos változtattak rajta vmit.
Szuper termék egyébként,egy gyenge kb 1%os salicyd acidnak felel meg a 2%betaine salicylate,ami benne van,úgyhogy azokon a napokon mikor nem használom a 2%-os revoxot,ezt szoktam. Sokoldalúan kihasználható (egész arcra,egész hátra,csak spotként,random helyeken ha kijön vmi pl fül mögött :D ) Szeretem nagyon,1-2 nap alatt lehúzza a gyulladásokat,nem szárít,spotként van hogy felteszem 2x is egy nap :D Hatalmas mennyiség,az életben nem fog elfogyni kb,de ha majd mégis tuti újraveszem.

UP:Mostanság ,kb 2-3 hete, ezt használom minden nap,mert a 2% revoxot kicsit megszokta a bőröm/nem volt már olyan hatásos. Hát egy álom. Remekül működik,mindennap használva se szárít (mondjuk engem semmi,ez nem felt mérvadó). Felkészültem ,hogy majd ehhez is hozzászokik,akkor visszamegyek a revoxra,vagy más 2%ost próbálok ki,de addig ezt tartom meg mindennapra. IMÁDOM

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

Én nem érzem kb semmi illatát,biztos változtattak rajta vmit.

Harold

2021. március 20.

Első BHA termékem, alapvetően valami gyengébb változatot kerestem, ezért esett erre a választásom. Mitesszerekre vettem, kb 3 hete használom és eddig annyit tapasztaltam, hogy kiszárította az arcom. Nem lettem sivatag, de most testesebb hidratálót használok és beiktattam plusz hidratáló rétegeket. Igaz nem nagyon húztam az időt, rögtön heti 3-szor kezdtem el használni, úgyhogy most tartok egy hét szünetet, aztán elkezdem heti egyről újra. Viszont a pattanásokat eltüntette, remélem idővel a mitesszereken is segít. Lepontozni nem fogom, a szárító hatást a saját türelmetlenségemnek tudom be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 20.

misspeterpan

2020. november 16.

Sokakkal ellentétben én egyáltalán nem érzem ezen a terméken, hogy büdös lenne. (Nem is rózsa illatú, de nem is vártam tőle.) Ha esetleg annak is találnám, akkor sem érdekelne, ugyanis NAGYON bevált. Csodát tett a pórusaimmal, a hegeimmel és a mitesszereimmel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 16.

srskitti

2020. július 31.

Ez az a krém, amit én sem vagyok hajlandó az arcomra kenni... felkenés után 3 másodperccel jön elő az a büdös, amit nem bírok elviselni. Olyan mint amikor kinyitod a sajtos chipset, és megcsap a tömény lábszag. Borzasztó (legalábbis én nem szeretem).
Így a párom a hátamra keni, oda tökéletes. A dolgát nagyon szépen teszi, csak ez a szag ne lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 31.

fitgreta

2020. február 18.

Már egy egész tubussal elhasználtam és újrarendeltem. Valóban büdi. És nem úgy hámlaszt ahogy vártam (egy éjszaka alatt), de ha kitartóan minden este (vagy minden reggel és este!) használom akkor szebb tőle a bőröm és egyértelműen ettől, ha elhagytam azonnal láttam a különbséget. Sajnos csak akkor szívódik be teljesen ha előtte nem használok semmit, viszont igazán jó hatása a purito fermented comlexszel van, így inkább este használom és nem érdekel hogy nagyon zsírosnak tűnik az arcom. Rövid távon nincs hatása, nekem is csalódásnak tűnt az elején, de minimum két hétig minden egyes nap használva kifejezetten jó. Nem is mondanám hámlasztónak inkább problémás bőrre krém. Simán elbirja a bőröm hogy hámlasztok heti 1-2szer a The Ordinary aha 30% bha 2%-al. Egy év alatt fogyott el.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

zs001

2019. november 13.

Ez nem lenne egy rossz termék, de, hasonlóan az előttem véleményezőhöz, szerintem is tömény lábszaga van ennek a gélnek :-D . Valami kegyetlen....emiatt nehezen veszem rá magam, hogy az arcomra kenjem. Sajnálom, mert hatásosnak érzem, az összetevői is szépek, de ezzel a szaggal valamit igazán kezdhettek volna, mert így emberi felhasználásra alkalmatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 13.

sziluetta

2019. szeptember 29.

Mintám volt belőle, hámlasztó hatását nem láttam, de szépen lenyugtatta a bőröm a BHA miatt, erre amúgy nagyon jó lenne a szokásos hámlasztóm mellett. Viszont ami miatt nem érzem úgy hogy megrendelném, az a lábszaga, meg esküszöm olyan szaga van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.