KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Purito

Ár:   $22   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   70 db   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: im, Módosítva: 2017. december 11.

Ár:   $22
Kiszerelés:   70 db
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Minden egyben: tisztít, eltávolítja az elhalt hámsejteket, tonizál. Betaine Salicylate (BHA) segítségével lágyan hámlaszt, és 10% ázsiai gázló kivonattal segíti a bőr védelmét. Arcra és testre egyaránt alkalmas.

dzsanki

2018. április 23.

Nemrég kezdtem el használni a Green level tonikkal egy időben, de a szérumot és a krémet már használom pár hónapja, azokat is nagyon szeretem.
Most nagy a 'korong mánia', engem is beszippantott, és nyárra gondoltam, hogy jó lesz egy ilyen minden egyben cucc, ami nagyon praktikus lehet utazáskor is. Egyelőre hosszútávú véleményem nem lehet róla, de a rövidtávú nagyon pozitív, nem bántja az érzékeny területeket (szemre nyilván nem használom a bha tartalma miatt), viszont az érzékeny orcáim szeretik. Hidratál is, nyugtat is, finoman hámlaszt és tonizál. Szeretem, jó érzés használni.
A korongok kellően nagyok és nedvesek, egyik fele érdes, a másik sima, így lehet váltogatni is az arc területein, igény szerint. Egyszerre egy darab elegendő az arcra és nyakra. A doboz jól záródik, nem fog kiszáradni, és kis csipesz is volt hozzá, hogy ne kelljen kézzel belenyúlni. A csipesz simán elfér a dobozban egyébként, nem kell külön tárolni, ha az macerás.

dzsanki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 23.

aranypáva

2018. február 4.

Mintát kaptam belőle, amiben 2 laocska volt. Jól hámlaszt és eltávolítja az elhalt hámsejteket. Nekem kicsit érzékeny volt hozzá a bőröm. Egyébként a sminket is egész tisztességesen eltávolítja, szemkörnyéken sem csíp. Szembe kerülve kicsit irritáló.
Nem minden napi használatra alkalmas, de alkalmanként hasznos.
Próbának jó volt, de én maradok a bőrradírnál.

aranypáva
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 4.

Nem minden napi használatra alkalmas, de alkalmanként hasznos.
Próbának jó volt, de én maradok a bőrradírnál.

im

2018. január 18.

Tesztelésre kaptam az Eopenmarkettől. Szkeptikus voltam a centellával kapcsolatban, szkeptikus voltam a kis korongok miatt, mondván, biztos durvák lesznek, hamar ki fognak száradni, nem fogom megtalálni a helyüket a rutinomban. Szóval nyavalyogtam. Most, egy bő hónapnyi használat után minden ellenérvemet meg tudom cáfolni.
Gyanakodva olvastam, hogy ezt a lapocskát a maradék smink leszedésére kellene használni. Szerencsére az összetevőlista ezt nem indokolja, hiszen nincsenek felületaktív anyagok benne. Ki tudja, mennyire önkényesen én a tonizálás ígéretét vettem figyelembe, így az esti double cleansing után ez volt az első lépés, akár használtam hámlasztót vagy retinolt, akár nem. Mivel ez az esszencia akár egy fátyolmaszk alkatrészeként is megállná a helyét, többször használtam úgy, hogy nem áttöröltem egy pamaccsal az arcom, hanem egyet-egyet hagytam kb. tíz percig hatni az orcáimon, aztán folytattam az esti rutint.
Természetesen a reggeli rutinba is beilleszthető, arcmosás után, a tonik helyére.

Pozitívumok:
- Nagyon hasznos a csipesz! A vattapamacsok vékonyak, bőségesen átitatták őket az esszenciával, eléggé összetapadnak. De a csipesszel könnyen szét lehet választani a rétegeket, nem kell kézzel belenyúlni a tégelybe.
- A pamacsok egyik oldala texturált, a másik sima. Egy-két kísérlet után csak a simát használtam, a texturált nekem egyszerűen sok mindennapos használatra, de a simával semmi gondom.
- Különösen a reggeli rutinban szerettem meg, nagyon frissítőnek éreztem a használatát, de az estiben is jó előkészítő lépés. Maszkként is bevált, bár önmagában közel sem hidratál annyira, mint egy (jobbfajta) fátyolmaszk, nem is vesz el annyi időt.
- Mindeddig nem száradtak ki a lapocskák!

Összességében:
Már a Galacto Niacin esszenciánál is írtam, hogy a kevés pattanásból képződő, majdhogynem jelentéktelen pigmentfoltosodás szerintem jórészt a hámlasztóm érdeme, és kisebb részben a niacinamidos esszenciáé. Ahhoz, hogy a centella jótékony hatását egyértelműen lássam, egy hónap kevés, negatívat viszont nem tapasztaltam. A bőröm üdeségéhez, hidratáltságához, nyugodt összképéhez biztosan hozzájárul ez a termék is. Bár a koreai fújókás tonikokat pont azért szoktuk szeretni, mert nem kell hozzájuk vattapamacsot pazarolni, ez az előre átitatott verzió sem rossz, mindent megtettek azért, hogy a koncepció működőképes legyen. Kémiai hámlasztást nem, maximum fizikait lehet tőle várni (de azt már az arctisztító kendő is megadja, ha használsz, szóval ezzel érdemes óvatosnak lenni), a pamacs sima oldala viszont kellemes. Jól hangzik ez az all in one, de szerintem a tapasztalt bőrápolókat nem ez a szöveg fogja meggyőzni. Gondolom, utazás (repülés) szempontjából praktikusak a kis lapok, de ha ezt az folyadékot kiadnák fújós flakonban, szerintem lennének rá vevők. (Főleg, hogy a Purito új, centellás széruma bár 49%-ban tartalmazza a gotu kolát, ráadásul peptideket és ceramidot is pakoltak bele, a bergamot és levendula illóolaj biztos, hogy sokak kedvét elveszi tőle.) Én mindenesetre biztos, hogy fölvenném a kívánságlistámra, a maradékot pedig így is örömmel használom el. Legnagyobb meglepetésemre.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 18.

Pozitívumok:
- Mindeddig nem száradtak ki a lapocskák!

Összességében:

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Asiaticoside
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Betaine, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.