Purito

Ár:   $13.6   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BLili, Módosítva: 2018. december 5.

Ár:   $13.6
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Vízalapú fényvédő krém ázsiai gázló kivonattal és más kímélő összetevőkkel a bőr igénybevételének csökkentéséért, az UV sugaraktól és más káros hatásoktól való védelméért. Nem ragacsos és nem hagy fehér réteget.

Ár: 7000 ft , Eladó: nikiske
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel

csicserke

2021. január 19.

Engem egyáltalán nem irritál az illatanyag, pedig nagyon érzékeny a bőröm. A fényvédő azonnal beszívódik és semmi de semmi nyoma nem marad az arcomon, de közben teszi a dolgát rendesen. Úgyhogy imádom és plusz pont a nagyobb kiszerelésért. Az ára pedig vicc, ahhoz képest, amit tud.

UPDATE a botrány kirobbanását követően:

érdekes, ahogyan az elménk korrigálja a valóságot annak megfelelően, amit hinni szeretnénk... azt akartam, hogy legyen végre nyugtom nyaranta, ne kelljen undorító, fullasztó-zsíros fényvédőkkel bajlódnom, ugyanakkor maradjon szép fehér az arcbőröm. A krém használatát tekintve semmit nem változott a véleményem: kellemes, könnyed, jól hidratál és nem irritál. Viszont a funkciója: mivel az eszembe sem jutott, hogy a tubuson lévő felirat nem igaz, ezért arra gondoltam, biztosan az én bőröm annyira érzékeny, hogyMINDEN védekezés ellenére előjönnek a pigmentfoltok. A másik gondolatom az volt, hogy keveset használok belőle vagy rosszul kenem fel, lekopik, stb....Szóval, én vagyok az oka. Tavaly nyáron alig volt olyan, hogy direkt napfény érte az arcomat es mégis barnult. Arnyékban voltam, kalapot viseltem, kentem magam és mégis...
Most már világos, miért. Még nem tudom, hogyan tovább, mindenesetre megvárom a Purito által beigért eredményeket. Áprilisig használom a meglévő fényvédőit, majd visszatérek az európai piacra, hátha közben kifejlesztettek valami kevésbé nyomasztó, mégis nagyhatású fényvédőt.
Az öröm az ürömben, hogy megsem a bőröm a hibás, csak nem kapott megfelelő védelmet.
Érdekes különben, hogy tavaly előtt nem tapasztaltam ilyet, aránylag fehér maradtam nyár végére is.
Még reménykedem, hogy a Purito megfelelően kezeli ezt a málőrt, addig nem vonok le csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 19.

UPDATE a botrány kirobbanását követően:

Yura

2020. december 9.

Még a botrány előtt rendeltemegy csomagot, amihez történetesen ez volt az egyik minta, jót nevettem is rajta, hogy ez az én szerencsém, de aztán úgy voltam vele, hogy egyrészt hivatalosan erről a termékről nem volt vizsgálat, így nem tudni, hogy ez is 19 SPF-e, én meg jóhiszemű vagyok, másrészt ha 19-es is, tél van, én meg legfeljebb addig tartózkodok kint, míg leugrok a boltba kenyérért, szóval akkora kárt nem okozhat, viszont még sose volt kémiai fényvédőm, így egy próbát megér. Nos, mivel mintáról van szó, messzemenő következtetéseket nem tudok levonni, de elmondom, hogy mit tapasztaltam: a krém állaga olyan mint egy rendes valamire való krémnek, híg, de nem folyékony és nem olyan darabos kinyomva, mint a comfy, valamint van egy enyhe zöldes színe, ami nagyon emlékeztetett valamire, de meg nem mondanám mi volt az. Már azelőtt hogy rákentem volna az arcomra, megcsapott a levendula erős szaga (vagy illata... kinek mi) ami rögtön a láb krémemet jutatta eszembe, amit szintén azért nem szeretek használni, mert olyan tömény levendula illata van, én meg hát nem szeretem a levendulát. Mindenesetre egyszer ki lehet bírni, a krém pedig könnyen lekenhető, nem hagy réteget maga után, bár mintha az én arcom is csöppet bepirosodott volna utána, de hamar el is tűnt. A védelmét letesztelni jelenleg nem tudott, de még ha jól véd is, akkor sem értem, miért rajonganak ezért a kémiai fényvédőért meg az illatmentes párjáért annyian, mivel nincs benne semmi extra, bár lehet hogy csak én nem használtam még elegendő fajta fényvédőt, hogy az ilyet meg tudjam állapítani.
Összességében a levendula miatt mindenképp vonok le egy csillagot, tök fölösleges volt beletenni, és szívesen levonnék még fél csillagot a gyanús pirosság miatt, és hogy semmi kiemelkedő nincs benne de mivel azt nem lehet, ezért lehullik még egy csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 9.

CeCeDrake

2020. október 31.

Fel van hájpolva, vettem én is, hátha. Nekem ez egy nagyon nagy NEM!
Nehéz, soha fel nem szívódó, kellemetlen egy maszkos hatású cucc! Ja és nagyon pirosodott tőle a bőröm. Köszi, nem.
Maradok a kedvenc fényvédőmnél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 31.

Fel van hájpolva, vettem én is, hátha. Nekem ez egy nagyon nagy NEM!
Maradok a kedvenc fényvédőmnél.

Niobe28

2020. október 31.

A sok pozitív vélemény miatt vettem meg, szerencsére csak mintákat...ne haragudjatok (akiknek ez No.1), de ez egy nehezen felszívódó, zsíros érzetű, vastag fényvédő, egész nap úgy érzem, mintha egy maszk lenne rajtam. Jómagam elég rendesen aláhidratálok és nem sminkelek rá, mert nincs rá szükségem. Az illata nem rossz, sokáig nem is érződik, de nekem egyértelmű, hogy nem ez lesz a következő nagy kiszerelésű fényvédőm. És azt még hozzátenném, hogy kizárólagosan ettől a terméktől, nekem nagy, gyulladt pattanásaim lettek, pedig csak 5-6 napig tartottak ki a minták.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 31.

Monamona94

2020. október 26.

Sajnos az én bőröm kifejezetten nem szerette ezt a terméket.
Az illata sem nyerte el a tetszése de a fő probléma, hogy pirosodtam tőle és rengeteg pattanást okozott :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 26.

Sajnos az én bőröm kifejezetten nem szerette ezt a terméket.

zsuz23

2020. szeptember 7.

Még csak egyszer használtam, ezért csak a kényelmi funkciójáról tudok írni. Nem kukacosodik és nem hagy ragadó érzetet. Jó érzés viselni. Remélem a hosszútávú használattal majd kiderül, hogy nem okoz bőrproblémát nálam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 7.

IIvikiII

2020. szeptember 3.

Mivel mostanság sehol nem találok COSRX Shield Fit All Green Comfort Sun-t, próbáltam valamit találni helyette, ami legalább ugyanolyan jó. Egy üzletben végü ezt ajánlották és mivel itt is jó véleményeket olvastam róla korábban, úgy döntöttem megpróbálom. Nem hagy ragacsos érzetet, nem is égtem még le vele, viszont sajnos én nehéznek érzem (aknékra hajlamos, zsíros bőröm van). Ráadásul azt hiszem, mióta használom, azóta gyakrabban jönnek elő rajtam pattik. Ki nem szeretném dobni, biztos hogy el fogom használni, de valószínűleg nem fogom újravenni, csak akkor ha még mindig nem tudom a már bevált fényvédőmet beszerezni vagy nem találok mást, ami jobb.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

Ancsa6

Korcsoport: >54
2020. augusztus 8.

Könnyű kis fényvédő, mintha nem is lenne semmi az arcomon, a levendulás illatát különösen szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 8.

Schnebli

2020. június 12.

Kellemes állagú nekem gyorsan felszívódó krém. Erős az illata, így aki nem szereti az illoolajos termékeket annak nem ajánlom. Rétegezős rutinomban az utolsó előtti lépés a BB krém előtt, én jól tudom rétegezni. 60 ml a kieszerelése, átlagban ezek 50 ml-k, ezért is nagyon szeretem. Kombinált bőröm van de az arcom minden részén ugyanúgy szívódik fel és nem érzem utána egész nap.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 12.

adrienn999

2020. május 25.

Kombinált a bőröm, ezért sok fényvédő krém kiesett amig a koreai márkákkal nem kezdtem el kisérletezni. Korábban volt egy shiseido faktoros kémiai fényvédőm, és bevált (=nem lettek pattik, és egyéb anomáliák), viszont az elég drága ár -érték arány. Ez ellen a krém ellen sincs semmi kifogásom, simán mehet reggel fel smink alá, nem kell pogózni hogy beszivódjon, nem zsiros, nem szárit, csak van. Hosszú távú szerelemnek igérkezik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 25.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

További info az összetevőről a KM-blogon >>