Purito

Ár:   $19   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok
Vedd meg online a HelloSkin-n 5700 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: macooka, az összetevőket feltöltötte: Yura, Módosítva: 2020. szeptember 17.

Ár:   $19
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok
Vedd meg online: HelloSkin, 5700 Ft

5% C-vitamint és 84% hialuronsavat tartalmazó szérum. Hatásos pigmentfoltok, akné okozta hegek, sötét karikák és ráncok ellen.

Ár: 5700 Ft , Eladó: HelloSkin
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat

misspeterpan

2020. november 16.

IMÁDOM! Nagyon heges volt az arcom, ha kijött egy pattanás, a nyoma ott maradt hónapokra... ez a kis szérum nagyon szépen rendbehozta. Alig látszanak már a kis foltok. A bőröm is sokkal üdébb lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 16.

Nessy

2020. november 4.

Nagyon szerencsésnek érzem magam, de nekem ez sem büdös. Pedig nincs rossz orrom! Van egy kis fémes szaga, de nem marad meg a bőrön. Friss gyártás lehet, mert majdnem színtelen. Kifejezetten C-vitaminos szérumot eddig csak a G&G-tól használtam, az ezerszer büdibb volt (órákig éreztem) és fekete mitesszereket okozott.
Ennél a terméknél nincs semmi gondom... tetszik a kiszerelés, praktikus a pumpa, az ajánlásnak megfelelően hűtőben tartom. Minimális pirosodás és bizsergés néha előfordul, szó szerint “összekapja” a bőrt. Szeretem! Üdít és simít. Pár másodpercig ragad, de utána jól rétegezhető. Az 5. csillagot csak az első üveg után adom meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 4.

Telihold

Korcsoport: >54
2020. október 31.

Érzékeny bőrűek mindenképpen óvatosan próbálják ki. Sajnos nekem hatalmas csalódás. Enyhébb C vitaminos készítményt kerestem, de akármennyire keveset tettem belőle az arcomra, mindig kivörösödött. Szó szerint: nem kipirult, rákvörös lett. Próbáltam többféleképpen is használni, de be kellett látnom, hogy nem érzékeny bőrre való készítmény.
Nem tudom, hogy a C vitamin vagy másik összetevő miatt, de sajnos számomra használhatatlan. Másnak, lehetséges, hogy beválna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. október 31.

Mangomango

2020. október 24.

Mintát kaptam belőle, de még annak is kidobtam a felét. Ahogyan lentebb is írák, büdös. Nagyon. Engem a cicánk végtermékére emlékeztet, így talán nem meglepő, hogy nem lett a kedvencem. Szerencsére csak felkenéskor érezhető, utána már egyáltalán nem éreztem.
A szagtól eltekintve sem hiszem, hogy megvenném, C-vitamin szérumnak az 5% szerintem nagyon kevés. Ennek az árából a The Ordinary palettájáról sokkal hatásosabb termékeket lehet találni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 24.

Amea

2020. október 23.

Mintát próbáltam, hirtelen és heves allergiás reakciót okozott. Kivörösödött tőle nem csak az arcom, de a nyakam és a szemem környéke is, ahova nem is kentem belőle. Erős égő, csípő fájdalom jelentkezett pár percen belül, mintha megégett volna az arcom, úgyhogy nagyon alaposan lemostam vagy háromszor egymás után, és rögtön felraktam egy nyugtató krémet. Kb egy órába telt, mire elmúlt az égető érzés, meg a szemviszketés.
Most látom, hogy többen jártak így a korábbi verzióval, hát ezzel is óvatosan.
A teljes kiszerelés megrendelése előtt szerezzetek be mintát, érzékeny bőrre meg nagyon nem javaslom.
Nem húzom le teljesen, de felpontozni sem fogom, mert ez már a harmadik verzió, elvárható lenne valamiféle laboros bőrgyógyászati teszt, mielőtt nagy tételben leszórják vele a világot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 23.

Most látom, hogy többen jártak így a korábbi verzióval, hát ezzel is óvatosan.

MeaGNewcastle

2020. október 20.

Most kezdtem el a K-Beauty őrületet, így ez a sokak által dícsért serum sem maradhatott ki :)
A bőröm kombinált és érzékeny, jellemzői, pici de sok bőr alatti pattanások, érdes dudoros felület, tág teli pórusok és bőrpír.
A csendes nindzsának mondanám, ami nem tűnik fel használatkor, de hiányzik ha kimarad. Egy aktiváló hidratáló zselének mondanám, nem serumnak. Bár nem a legkoncentráltabb C vitaminos serum és az illata is savanyú - vas szerű, ezért a 4 csillag, de én teljesen elégedett vagyok a hatásával. Bármire kenhető nem kukacosodik, könnyen terül, kevés is elég belőle. Felkenem és a bőröm hidratált életteli elasztikus lesz, első használatokkor (kb. 2 hét) kissé bizsergető érzésem volt, kissé ki is pirultam tőle, de hosszabb használat után (mostmár 2 hónapja használom) ez az érzés teljesen megszűnt és már inkább nyugtató hidratálónak érzem :)
Optikailag meg a csomagolás is egy csoda.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 20.

Optikailag meg a csomagolás is egy csoda.

martissima

2020. szeptember 25.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a szérummal kapcsolatban. Általában nem vagyok érzékeny a szagokra, de ez iszonyatosan büdös. Nem is büdös, hanem BÜDÖS! Ami azért különösen bosszantó, mert a hatása csodás, könnyű használni, gyorsan felszívódik, jól rétegezhető, nyugtatja és feltölti a bőrt. A márka homoktövises hidratálójával együtt használtam és soha ilyen egészséges és üde nem volt még a bőröm. Viszont inkább ronda vagyok, csak ne kelljen reggelente ezt szagolnom. Nem hiszem, hogy újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 25.

tinyblackpaw

2020. május 4.

A BB Krém webshopjából rendeltem, ahol az itt feltüntetett összetevők szerepelnek a termékleírásban, ellenben a rendelt termék dobozán 10%-os C vitamin helyett 5%-os C-vitamin tartalom van feltüntetve eltérő INCI listával. Utána néztem a Purito hivatalos oldalán a termék leírásának és ott lévő INCI lista megegyezik az általam rendelt termék összetevőlistájával ami viszont nem egyezik a 10%-os C-vitamin szérum elnevezéssel.

A termék a maga 5%-os erősségével is tökéletesen működik, bár viszonyítási alapom nincs, mivel ez a legelső C-vitaminos szérumom. Gyakorlatilag 3 nap használat után láthatóan feszesebb és ragyogóbb lett a bőröm, bár egyébként sem problémás a hámlasztás és retinolozás mellett, ugyanakkor ez a szérum mégis felteszi a pontot az i-re. 2 hetes használat után a bőrtónusom is egységesebb lett és amire egyáltalán nem számítottam az az, hogy az apró gyulladt pattanások elmúltak vagy minimálisra csökkentek.

Felvitel után szinte azonnal beszívódik, alig lehet érezni, hogy a bőrön van, jól viselkedik más szérumokkal/hidratálókrémekkel. Nem okozott idáig irritációt és nem csípett, közvetlen szem alatt is bírja a bőröm. Nyakra, dekoltázsra is locsolom bőségesen, így valószínűleg el fog fogyni három hónapon belül. Szaga szinte egyáltalán nincs, vagy ha van is akkor az a tipikus fémes, aszkorbinsavra jellemző szag ami ugyan megmarad lemosás után, de nem zavaró. Eddig tökéletesen behozza a felé intézett elvárásokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 4.

Candy21

2020. április 25.

Nem rossz kis szérum reggelente használom az illata kissé zavaró de már megszoktam engem picit szárít a c vitamin miatt. Az állaga elég tömény de gyorsan beszívódik nem hagy maga után ragacsos érzetet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 25.

Bettiiyy

2020. április 22.

Két mintát kaptam belőle, és mind a kettőt reggel próbáltam ki.
Egészen kis büdöske, hígnak tűnő sárgás szérum, de amikor hozzáér a bőrhöz, mégis érezni a töménységet. Olyan hialuronsavas érzés, de nem véletlenül, hiszen tele van vele.
Nem csipkedte a bőröm, nem irritált. Viszonylag gyorsan felszívódott, nem hagyott ragacsos érzést. Én úgy vettem észre, eléggé lenyugtatta a bőrömet, AHA-ztam előtte este, és utána mindig előjön pár pici pattanás, de most valahogy nem jöttek ki, hogy ezt használtam. És egy picit talán szebb lett a bőrképem is.
Összességében pozitív tapasztalataim voltak, főleg azért volt kellemes csalódás, mert a Puritotól eddig sose jött be igazán semmi. Most rendeltem a Tindigotól C vitamin szérumot, de ha nem tetszik, vagy elfogy, és végre lehet normális összegért rendelni Koreából, mert feloldják a korlátozásokat, észben fogom tartani, mert tetszett ez a szérum.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 22.

Két mintát kaptam belőle, és mind a kettőt reggel próbáltam ki.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Panax Ginseng (Ginseng) Extract
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Sodium Hyaluronate, Niacinamide, Hydrolyzed Collagen
Peptidek: Human Oligopeptide-1
Vitaminok: Ascorbic Acid, Niacinamide

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Szintetikusan előállított peptidféle, mely arra hivatott, hogy leutánozza az EGF-et (=Epidermal Growth Factor), vagyis az Epidermális Növekedési faktort. A növekedési faktor egy olyan természetben előforuló fehérje, mely serketi a sejtek osztódását és szaporodását. E szerint a forrás szerint az EGF a kozmetikumokban gyorsítsa a sebgyógyulást, és csökkenti a hegesedést.

További info a Truthinagingen >>>

A kínai liliomfa rügyének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevő gyártója szerint bár egyenlőre nem túl sok kutatás készült arról, hogy az összetevő milyen bőrre gyakorolt hatással bír, de az a kevés, ami igen, az arról számolt be, hogy azon túl, hogy antbakteriális hatása van, az összetevő igen gazdag polifenolban, ezáltal antioxidáns hatással is bír a bőrre.

A tigrisliliom kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.

Egy hagyományos kínai orvoslásban használt gyógynövénynek, a kínai bazsarózsa gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Valószínűleg depigmentáló hatással van a bőrre. A helpmeoutDOC információi szerint az összetevő magas tannin tartalma révén védi a bőrt és felgyorsítja a sebgyógyulás folyamatát.

Az egyik legritkább szarvasgomba fajtának, az isztriai szarvasgombának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Az Ulprospector információi szerint tanulmányok bizonyítják, hogy az összetevő öregedésgátló hatással van a bőrre - növeli a rugalmasságát (+35%), a hosszú távú hidratáltságát (+48%), csökkenti a ráncokat (-12,8%) és a szem alatti duzzanatokat (-14%) és a feltölti a bőrt (+ 0.39mm).

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.