Purito

Ár:   $21   Kategória:   Szérumok, Kezelések

A krémet és az összetevőket feltöltötte: viragi, Módosítva: 2022. január 25.

Ár:   $21
Kategória:   Szérumok, Kezelések

A szérum 5%-os aszkorbinsav tartalmával élénkíti az arcszínt és javítja az egyenetlen bőrtónust. Segít halványítani a napfény által okozott károkat és a hiperpigmentációt, miközben láthatóan kezeli a fakóságot és a feszesség elvesztését, egészségessé és ragyogóvá varázsolja a bőrt.
Az előző verziójához képest természetes anyagokkal alakították át, amelyek megakadályozzák a gyors oxidációt és javítják a C vitamin stabilitást.

viragi

2022. június 9.

Most fog elfogyni (kb 3 hónap alatt), én végig hűtőben tartottam, nem oxidálódott. Óvatos duhajként eddig csak homoktövises vagy nem AA-s termékeket használtam Rozi miatt eddig, de a szép összetevők ill. az alacsony 5%-os AA miatt szerettem volna kipróbálni, hátha nem lesz vele gondom és be tudom építeni a C vitamint is a rutinomba reggelenként. Rozi nem is reklamált, viszont a formula nem tetszett a bőrömnek, apró pattanások jöttek ki rajtam tőle, volt hogy párszor látható fekete mitesszereim lettek, ahol eddig nem. Egyébként jól beszívódott, de a ruháim nyakánál narancssárga lett az anyag, szerencsére ki lehetett belőlük mosni. Az már csak hab a tortán, hogy a pumpája sem működött, egy korábbi szérumom pumpáját kellett ráraknom, hogy ki tudjam nyerni belőle a szérumot. Még majd óvatosan próbálkozom más C vitaminos termékekkel, de őt nem veszem újra, lehet, hogy másnak bejön, nekem sajnos nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. június 9.

Mütyesz

2022. április 6.

Szegénynek csak a feléig jutottam.. Elvileg nem kellett volna hűtőbe tenni, de kb. 2 hét alatt olyan rohamosan elkezdett oxidálódni, hogy rossz volt nézni, utána hűtőbe tettem, akkor kicsit lelassult ez a folyamat, de így is másfél hónap után már totál sárga és undorító büdös. Hatása nem volt rossz, fehérített, egész jól beszívódott, de ez a formula nagyon nem működik..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 6.

dragonfly88

2022. március 22.

- kezdőknek tökéletes ez az 5%-os C vitamin arány elvileg, én csak első használatkor éreztem egy pici "bizsergést" a bőrömön, azóta semmi, nulla irritáció, és amúgy semmilyen illata nincs, ami nagy plusz nálam
- én reggelente használom, a szérumot hűtőben tartom (elvileg jobban védi a hatóanyagokat)
- "egészségessé és ragyogóvá varázsolja a bőrt" - ez 100%-osan így van, és mindamellett annyira kellemes, nem nehéz érzés a bőrön (kicsit hasonló állagú mint egy 100% aloe vera gél, gyönyörűen beszívódik rögtön, és nem szárít, max az első napokban, amíg hozzászokik a bőröd, de érzékenyeknek érdemes lehet amúgy is ráhidratálni picit, és fontos: ha kimész használat után, használj mindenképp fényvédőt rá!)
- mivel még nem használom régóta, a pigmentfolt-halványításról, bőrvilágosító hatásról annyira nem tudok érdemben nyilatkozni, DE tény, hogy mintha instant látnám a pozitív hatást, miután felkenem (tényleg olyan mintha valami szépítő kúrán venne részt az ember :D)

- UPDATE: El fogom használni szépen nyakra + dekoltázsra, de arcra vettem azóta Geek&Gorgeous C-Glow 15% C-vitamin szérumot, ami egy vizesebb formula, szerintem hosszútávon ő lesz a nyerő, már csak azért is, mert sokkal könnyedebb, könnyebben beissza a bőr, nem marad egy picit érezhető réteg sem utána. Ettől függetlenül kezdésnek szerintem tökéletes a Purito széruma is, és valószínű egyes bőrtípusok kifejezetten szeretik az állagát hosszútávon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 22.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Hydroxyacetophenone, Glutathione
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Ascorbic Acid, Niacinamide

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő.  Változatos felhasználású nemionos felületaktív anyag, mely jól oldja az olajokat.