Rasasi

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Creme Brulee, az összetevőket feltöltötte: chamo, Módosítva: 2019. október 29.

Unisex illat.

Fej: fűszer

Szív: eper, karamell

Alap: oud, pézsma

Rasasi Dhan Al Oudh Al Nokhba EDP - fújós (fekete)
Ár: 1100 Ft - 3 ml /// 1600 Ft - 5 ml , Eladó: chamo
Állapot: frissen fújva üveg fújósba, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost, Postán maradó vagy Személyesen
Ár: 1.500 Ft (5 ml); 2.700 Ft (10 ml) + postaköltség , Eladó: sanyi0629
Állapot: 5ml / 10ml fújós saját üvegből frissen fújva, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel Miskolcon, alkalmanként Nyíregyházán

Oila

2019. január 3.

Safwa testvéréhez képest ez egy gourmand irányhoz közelítőbb, mélyebb, titokzatosabb, leheletnyit talán maszkulinabb, de nem maszkulin verzió. Leegyszerűsítve lehetne a Safwa egy nappali, a Nokhba pedig egy esti, alkalmi parfüm. Persze ez nem ilyen egyszerű.

Még sosem volt epres parfümöm, ami nem is csoda, hiszen a nyugati parfümökben az eper epres joghurtként vagy szirupként van csak jelen, amit ki nem állhatok. Itt az eper felismerhető, de mégis jelmezbe öltözik: animális, fás, titokzatos, kifejezetten füstös, nem édes köntösben van jelen, átölel, beburkol. Tökéletesen 'nemtelen' a szó jó értelmében, nem billen át sem a nőies, sem a férfias oldalra, egyszerűen csak mélységesen szép mindkét nem bőrén.

Én is zseniális alkotásnak tartom, bár közelebb áll hozzám Safwa, de mint igazi extravagáns ínyencséget, ezt is csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 3.

PerfumePippi

2018. május 17.

A különcök különce egy -árát figyelembe véve- túlexponált luxusdobozban: a méretes fekete doboz fekete szaténnal van kibélelve; már a szemet is gyönyörködteti. A parfüm finoman pettyezett. sötétített üvegben, és kupakja, noha műanyag, swarowskisra vett sokmetszésű, így abszolút nem gagyi.

Az illat, ami extravagáns módon többnek mutatja magát, mint ami - és végső soron több önmagánál; a tökéletes parfüm.
Azért vettem meg, mert le volt árazva, és a karamell, mint jegy, a sötét üveggel együtt azt sugallta, hogy egy erősen gourmand illatot kapok a pénzemért. Szó sincsen erről. Ha nem lenne fűszeres-gyümölcsös- kategória, akkor ezennel megalapítom.
Ez az illat semmire sem hasonlít, nem áll be a sorba, kicibál a komfortzónámból és meggyalázza a cukros-eper mítoszt (jómagam gyümölcs-parfüm-ellenesként egyetlen igazán gyümölcsös parfümöt birtoklok, az Oriflame Love Potion secretet, de az egy kedves-barátságos Milka-csoki adaptáció, mint tudjuk).
Továbbá: Oud-rajongók és eper-rajongók meneküljenek, meg se próbálják, mert mindkét tábor mélyen csalódott lesz!
Mégis milyen ez az illat? Nos, képzeljétek el, mit tennének Vuk kedvenc részeges libuskái, ha meglátnának egy doboz savanykásan erjedő epret a tehénistállóban? Rábuknának. Én is ezt tettem: illatélményként mindent felülírt, amiben hittem, vagy amit képzeltem magamról. Az eper valóban végig, de savanykásan van jelen, az utolsó pillanatban sem vonul vissza, szóval olyan, hogy alapillatos leszáradás - hát, az felejtős. És patikaszerű oud (ez is savanykás és picit fás), valamint istállószerűen animális pézsma az, ami uralja a kompozíciót - minden más diszkréten a háttérbe vonul. A karamell számomra kevéssé érezhető, inkább csak úgy duruzsolgat, finoman édesítget, de nem karakteres e jelenlét. És noha a parfümben 1-2 óra elteltével a cserzett bőr és valami enyhén füstös, gumi-szerű jegy is megjelenik, az összhatás friss és kámforosan könnyed - egy idő után bőrközelivé válik, de mind ruhán, mind bőrön egész napos viseletet biztosít.
Meghökkentő, excentrikus és zseniális alkotás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 17.

Meghökkentő, excentrikus és zseniális alkotás.

Alkoholok: Ethyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Benzoate

Lásd denaturált alkohol.