Rasasi

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Creme Brulee, az összetevőket feltöltötte: chamo, Módosítva: 2019. október 29.

Unisex illat

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

chamo

2019. október 30.

Az MFK-s Oud-borzalmak után ugrott be ez az illat, már egy ideje nem használtam, de rémlett, hogy aránylag egyszerű, állatias, hasonló jellegű, mint az MFK-s "társai" - Cashmere, Velvet. Itt is kicsit fémes, kicsit medicinális, kicsit állatias keveredés van, cserében viszont nem fullasztóan száraz, egy fokkal lazább a karaktere. Citrusos, kicsit ecetes rózsa, bőrös érzetet adó pézsma... Nem rossz.

Egy fújás nyak mögé, és jók is vagyunk egész napra. Ha meg kell egy kis kiegészítés, azért nem egy túlbonyolított illat, ott a Nokhba, abból is mehet egy fújás áll alá. A kettő együtt tényleg jól működik :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 30.

Torpece

2019. február 27.

Elolvastam az összes létező véleményt erről a parfümről így nagy kíváncsisággal vártam, hogy végre magam is tesztelhessem. Most érkezett meg...Kérem senki ne haragudjon meg rám azért, amit most írni fogok de az őszinte véleményem szeretném leírni róla. Ehhez fogható penetráns borzalmat én még életemben nem éreztem! Gondolkodtam mihez is lehetne hasonlítani, de nekem bizony a kakis gyerekpelenka "illatát" juttatta eszembe. Igazi gyomorforgató "csemege" csodás csomagolásba zárva. Kb. mint Hófehérke meséjében a mérgezett alma: csodaszép, kívánatos ha ránézel, de amikor megkóstolod halálos. Nálam sajnos nagyon nem lett befutó és csak reménykedem, hogy valahogyan sikerül majd levakarnom a bőrömről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 27.

Oila

2019. január 5.

Akkor vettem meg, amikor már igazán elegem lett mindenből amit ismerek. Kisgyermekkorom óta gyűjtöm a parfümöket, sokuk halálát és méltatlan újjászületést "asszisztáltam" végig, láttam tönkretenni a Femme de Rochas-t, a Jil Sander No 4-et, a Rive Gauche-t, és még sorolhatnám. Mindig az izgalmas, sokoldalú, magukat könnyen meg nem adó parfümöket kedveltem és kerestem, de pár szomorú csalódás után ne voltam tovább hajlandó kajtatni a méregdrága vintage verziókat, a maiak pedig, beleértve az újrakonstruált klasszikusokat is, sajnos nem adják meg azt az élményt, amit keresek. A kipróbált niche illatok is tulajdonképpen leggyakrabban (az általam elérhető árkategóriában legalábbis) a mai trendek magasabb minőségű kiszolgálói lettek. Azt szeretem, ha egy parfümben egyszerre van jelen a nőiesség és a férfiasság, a tisztaság és a tisztátalanság, az egyszerűség és a titokzatos mélység.
Sokat kellett keresgélnem, és rengeteg pénzt úgymond ki kellett dobnom az ablakon, mire rájöttem, hogy az arab parfümökben van esélyem megtalálni még azt, amit keresek, és nem feltétlenül kell erre olyan összeget költenem, amit szégyellek bevallani.

Ez a parfüm számomra tökéletes. Nekem kifejezetten tetszik a naturális, kissé mocskos kezdet, és persze annál is inkább a csendesebb, gyönyörűséges folytatás. Minden benne van, amit kerestem.

Nem, én sem ajánlom mindenkinek, minden kivagyiság és fennhéjázás nélkül én is azt mondanám, hogy csak azoknak való, akik nyitottak a nagyon extrém irányzatok felé, kell ehhez az illathoz tapasztalat, érettség, trenírozott orr, merészség, elhivatottság.

Nem tömegparfüm, viszont kiemelkedő minőség. Nekem ezt jelenti egyébként a "Niche".

Update: úgy tűnik, harmadik gyermekem, aki még odabentről jelez, ezzel a kedvencemmel sem tud azonosulni:) Egyre kevesebb parfüm marad, mait állapotosan viselni tudok:(
Lenne rá érdeklődő méltányos áron? Szaténbéléses díszdoboza, külső doboza, mindene megvan, és nem sok hiányzik belőle, mert egy 10 ml-es fújós után nem sokkal a babavárás előtt bontottam meg a 40 ml-es üveget.....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 5.

fenyecset

2018. május 25.

Ez nem egy keleties parfüm, amit egy nyugati parfümház másolt valamilyen keleti parfümkompozícióról, a nyugati trendekre kerekítve. Ez egy eredeti, niche minőségű keleti parfüm. Erős, határozott, lekerekítetlen, megzabolázatlan agar, határozott fás jegyek, némi ámbra, és rózsa, fűszerekkel. Mégis kifinomult, egyedi, különleges. Az agarfa (oud) a legmeghatározóbb, legkarakteresebb illatjegy, amely végig uralja az egész kompozíciót.

Az európai, a valódi keleti és főleg az agarfás illatok terén avatatlan orrnak ez a kompozíció akár extrém módon elviselhetetlen is lehet. Azoknak ajánlom, akik valóban szeretik az agart, és már volt részük eredeti, agaros keleti - és nem nyugati parfümházak által készített oudos-keleties - illatokkal való megismerkedésben. Akik nem a nyugati ízlésre átszabott orientális illatokat keresik, hanem valódi ismeretséget a kelet, ezen belül pedig az arab világ illatvilágával. Mert ez a parfüm egy darab kelet, nem pedig annak nyugati interpretációja és utánérzése. Elegáns, erőteljes, nyers erőtől duzzadó, mégis kifinomult, igen kiegyensúlyozott kompozíció, mely karakteressége okán nem lesz tömegek kedvence, de nagy megbecsültségnek örvendhet a műértő, a valódi keleti illatkultúrára nyitott parfümkedvelők körében.

Tartós, nagy vetítéssel rendelkezik. Vigyázat, egyszerre csak keveset fújjunk belőle, idő kell neki mire elhelyezkedve a bőrön elkezdi felfedni a benne rejlő illatjegyeket, elsőre ugyanis annyira erős, hogy az a legtőbb európai orrnak többnyire elviselhetetlen. A Rasasi egyik gyöngyszeme, a csomagolás káprázatos, az üvegcse pedig a maga puritán egyszerűségével egy igazi ékszer. Ez az az illat, ami senkit nem hagy hidegen. Vagy nagyon szeretni fogja valaki, vagy nagyon nem. Nekem az egyik nagy kedvencem, párjával a "Dhan Al Oudh Al Nokhba"-val egyetemben, amely ennek az illatvilágnak egy füstös, édes-gyümölcsös, gourmand interpretációja.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 25.

kinderino

2017. március 18.

Aúúúú és húúúú!!! Minta nem rendelhető belőle, de fenyecset véleménye annyira felcsigázott, h muszáj volt ismeretlenül megrendelnem!

Azóta, hogy megkaptam és kipróbáltam, folyamatosan ezen az illaton kattog az agyam. Ez az illat nem kímél, nem akar megfelelni, nem illik bele az elfogadottba, (a divatosba pláne nem, nem cukorka illat) még csak kellemes sem akar lenni, egyszerűen visszapofázik. Olyan, amilyen én vagyok!

Ha felfújod, nem orrbavág, hanem egyszerűen olyan erővel megkínoz, h csak néztem ki a fejemből bambán és értetlenül, katatón állapotban, amikor először magamra fújtam! És egy negyven fős születésnapi buliba indultunk idős rokonaimhoz... De ez vagyok én, kéjes mosollyal az arcomon nyugtáztam, h ehhez hasonló élményt parfüm még nem okozott, talán másik nem is tud. :)

Kellemetlen felfújáskor, úgyhogy a nyávogó, bármilyen érdekes, különleges és szép érett illatot csípőből nyanyásnak tituláló, mindenkinek és bárkinek megfelelni akaró, békés egyen lányok és asszonyok sikítófrászban kitörve, nyáluktól telefröcsögve a képernyőt, véreres szemmel kapnának agybajt.

Ezért őket szépen megkérve az a legjobb, ha nem háborgatják kis kacsójukkal ezt az illatot még csak kipróbálni sem, mert nem érdemli meg a sok fújjoló kommentet.
Az orrunkat és agyunkat szoktatni kell az élményhez, mert ez nem az az oudh, amit a nagy márkák picikét belecsempészgetnek mostanában az illataikba (mert ez is divat lett) és az szerintük akkor már hű de piszkosul nagyon oudh illat... Na nem!! Azoknak ehhez közük sincs.

Valóban nagyon nyers, megzabolázhatatlan, pofátlan és tökéletes illat. Kiváncsi lennék nagyon az itteni, sokat tapasztalt nagyok véleményére. :)

Imádat van, nagy szerelem!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 18.

Imádat van, nagy szerelem!!

Alkoholok: Ethyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Citronellol, Citral, Geraniol, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Furfuracea (Treemoss) Extract
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Az Evernia Furfuracea (angolul: Treemoss Lichen) a csapadékos területek fenyőféléin megtelepdő zuzmó. Kivonata illatanyagként használatos a kozmetikai iparban. Hasonlóan az Evernia Prunastri kivonatához allergiás reakciót, fényérzékenységet okozhat az arra érzékenyekben. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.