Reminiscence

Ár:   20 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Svetlana, Módosítva: 2014. október 29.

Ár:   20 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Illatkategória: virágos gyümölcsös gourmand

Illatösszetevők: olasz mandarin, tunéziai petitgrain, guatemalai kardamom, mandula, egyiptomi narancs, szilva, pézsma, vanília

kvin

2018. július 4.

Erős hatósugarú, erőteljesen édeskés, gourmand jellegű, de pikantéria- és fűszermentes. Rajtam legalábbis kifújáskor sem nagyon van mandarin, keserű narancs vagy kardamom, sőt később sem szilva, sem a fás jegyek.
Minden túl krémes, nyálcsorgatós, émelygősen édes.
Órák elteltével is csak tejberizses desszert édesség, semmi extra, rajtam nem jön elő semmi, csak mandulás vanília. Kategóriájában finom, nagyon bújós édes, cukros, de semmi különleges, éreztem már hasonlót, sőt izgalmasabb illatokat, pl. Elizabeth Arden Black Pearls vagy Prada Candy.
De leginkább: Aquolina Pink Sugar. Csak erőlködve tudnék különbséget tenni.
Van, akinek ez az illat csodálatos, mert "karácsonyi hókifli", de számomra az ilyen szimplán konyhai kajaszag, torta, sütemény, stb., de nem parfüm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 4.

Minden túl krémes, nyálcsorgatós, émelygősen édes.
De leginkább: Aquolina Pink Sugar. Csak erőlködve tudnék különbséget tenni.

Kedi81

2018. április 16.

Elsőnek a márka illatái közül a Heliotrope-ot próbáltam ki és egyből beleszerettem,gondoltam teszek vele is egy próbát,így mikor Dóri feltette eladásra gyorsan lecsaptam rá-igaz kicsit aggódtam így ismeretlenül-és ezúton is nagyon szépen köszönöm,hogy enyém lehetett!!!😊😘
Első tesztelésre nem tetszett,nagyon szúrós,enyhén kesernyés volt a bőrömön,de ami utána kialakult belőle az egy igazi Csoda,a mandula meg a kardamon lehet kicsit bántó elsőre,de pár pillanat múlva gondolom a gyümölcsöknek,vaníliával és pézsmával való találkozása ami kihozza a mandula krémes,puhább illatát az valami eszméletlen nőies és finom illat,tényleg kicsit karácsonyi hangulat,de én ezt egész évben el bírnám viselni magamon...nem is tudom mi lesz velem nélküle,nagyon boldog vagyok,hogy megismerhettem,tartóssága is megfelelő,reggel egy-két fújást még este is érzem magamon,sőt egész nap körbeleng,sokszor meg is lepődtem mi ez a finom illat,mire rájöttem,hogy én illatozok így😊 Imádom!!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 16.

janka.s

2017. november 27.

Egy nagy tál mandulás hókifli.
Egy puha ölelés.
Karácsony.
Otthon.

(semmi mást nem vagyok hajlandó decemberben magamra fújni, csak ezt a csodaszép finomságot.. hálás vagyok, hogy rátaláltam :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 27.

Egy nagy tál mandulás hókifli.
Egy puha ölelés.
Karácsony.
Otthon.

Palomita

2017. november 5.

A héten szereztem be, így már teljes a kollekció :) bevallom, először megtréfált, kifújás után 10 perccel eltűnt a bőrömről, és nem tudtam mire vélni, hiszen hosszas tesztelés előzte meg a vásárlást, ami alatt tartósnak bizonyult. Azonban, ahogy elillant, úgy is tért vissza, és egészen estig elkísért ez a harapnivaló gourmand illat.
Nem tudnám megmondani, melyik tetszik legjobban a három közül, de a rózsaszín tesó (Guimauve) vett le először a lábamról a narancsvirágos púderességével, aztán jött a zöld (Heliotrope) a karakteres, de cseppet sem gejl marcipánillatával, végül pedig ő, a Dragée a mandulás-kandírozott citrusos jegyeivel.
Nem mindennap szeretem magam gourmand parfümfelhőbe burkolni, de az őszi-téli szezonban sokszor vágyom süteményeket idéző illatélményekre, és ettől a hármastól meg is kapom, ráadásul fejfájás és csömör nélkül. A trióból számomra a Dragée kívánja legkevésbé a csípős hideget, talán a citrusos fanyar frissességéből adódóan, de nyárra azért így sem tudnám elképzelni. Az 5 csillag neki is jár, kategóriájában kimagasló, különleges, ugyanakkor könnyen viselhető alkotás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 5.

Torpece

2017. október 25.

Finom, tartós illat, hasonlóságot érzek benne a Prada Candy-vel. Hónapok óta megvan nekem ez az üveges csoda, de most jöttem rá mire is emlékeztet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 25.

Flami

2017. február 22.

Itt jutottam hozzá egy mintához, ezúton is nagyon köszönöm a lehetőséget. :)
Annyi szép vélemény van erről az illatról, ezért is voltam rá nagyon kíváncsi.
Bevallom, hogy értetlenül állok a sok pozitív megnyilvánulás előtt, mert ez a parfüm nekem egész egyszerűen nem értékelhető.
Egyszerű, középkorú, irodai dolgozóként annyi az elvárásom a parfümöm iránt, azon túl természetesen, hogy finomnak érezzen az illatát, hogy legyen tartós. Nem arra gondolok, hogy a reggeli fújás kitartson estig és hogy mindenki értesüljön arról, hogy merre jártam az épületben aznap, nem, nem, ÉN érezzem magamon egy picit, illetve az, aki belép a komfortzónámba, ami mondjuk tőlem fél méterre található.
A bőrömön ez a parfüm ezt egyáltalán nem tudja. Egy éteri, kellemes mandulaillat, egy szagos víz, semmi, de semmi hatósugara nincs.
Bőr közeli, igen, szó szerint, sőt, keresgélni kell a fújás helyét.
Lehet, hogy a bőrömmel van a baj, vagy esetleg az ízlésemmel, de látva, hogy húszezer forintba kerül, hááát...én azt gondolom, itt a nevet kell megfizetni.
Kicsit olyan ez, mint a nagy divattervezők ruhakölteményei, azok nagy többsége is az átlagember számára hordhatatlan a hétköznapokban.
Ez persze a saját véleményem és elnézést attól, aki szereti, de azért vagyunk itt, hogy őszinték legyünk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 22.

Itt jutottam hozzá egy mintához, ezúton is nagyon köszönöm a lehetőséget. :)
Annyi szép vélemény van erről az illatról, ezért is voltam rá nagyon kíváncsi.
Bőr közeli, igen, szó szerint, sőt, keresgélni kell a fújás helyét.

varnaim

2017. február 16.

Jókedvre derít, ha magamra fújom :) nyomokban mandulás, édes finomság, ami meglepő módon nagyon is bejön nekem, pedig az édes illatoktól felfordul a gyomrom :) Örülök, hogy megrendeltem, szeretni fogom, már most tudom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 16.

Sh4ayoa

2015. november 18.

Édes illatokat -finoman fogalmazva is- nem szeretem, de eeeez.. igen is nagyon finom! Bár a tesója a kókusz miatt közelebb áll hozzám. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 18.

egyedszilvi

2015. szeptember 27.

Édes,púderes...lágyan ölelő,púderes illat.Tartóssága pár óra..elég bőrkozelivé szelídül később...de különlegesen finom,s egyedi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. szeptember 27.

Svetlana

2014. október 20.

Egy nagyon lágy, édeskés sikerillat. Aki viszont a Pink Sugar émelyítő vattacukorillatára számít, az csalódni fog. Ez nagyon is felnőtt illat. Nem tolakodó, tartós, bármely alkalomra tökéletes. Szinte beleolvad a bőrbe és egy édeskés tisztaságillatot hagy maga után.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 20.