Robert Piguet

Ár:   40 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2019. szeptember 16.

Ár:   40 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2012

Illatjegyek: angyalgyökér, szerecsendió, feketebors, tömjén, dohány, gyökérorrisz, vetiver, fás jegyek

Ár: 3200 Ft (5 ml); 5200 Ft (10 ml) + postaköltség , Eladó: sanyi0629
Állapot: 5ml / 10ml fújós saját üvegből frissen fújva, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel Miskolcon, alkalmanként Nyíregyházán

csaktom

2019. szeptember 16.

Az összetevők alapján azt gondolhatnánk, hogy ez egy férfiparfüm, különösen, mivel az alapban csak vetiver és cédrus van, de ez ne tévesszen meg senkit, mivel az összetevők között megbújó tömjént úgy kellett volna írni helyesen, hogy _TÖMJÉN!!!_ és mivel itt bizony az uniszex tömjén uralkodik, a kíséret, legyen bármilyen is, csak arra elég, hogy férfiasba hajló uniszex legyen a végeredmény. Valamennyi édes jegy átszüremlik az angyalgyökérből és íriszgyökérből, de itt kérem patikamérlegen adagolták molekulánként az édességet, pont, ahogy szeretem.

Ez a legjobb, legerősebb és legfinomabb tömjénes parfüm, amihez szerencsém volt, így kénytelen voltam elgondolkodni rajta, hogy mitől lesz igazán jó egy uralkodó illatjegy köré megkomponált parfüm. Az egyértelmű, hogy elég erősnek kell lennie a szólistának, de nem lehet túl erős sem, mert a tiszta illatok, pl. egy citrom vagy a tömjén tiszta illata mindenki által jól ismert és megszokott, vagyis önmagában, vegyítetlenül unalmas. De az sem jó, ha túlságosan beleolvad valami égi harmóniába, mert azzal elvész a parfüm karaktere, határozottsága, valamilyensége. Hát itt nem veszett el, az egyszer biztos, az arányok számomra tökéletesek.

Olyan a jól megkomponált kíséret a központi illatjegy körül, mint amikor sót adunk az ételhez: nem azt érezzük, hogy megváltoztatja az étel ízét, hanem, hogy kiemeli, felerősíti, megmutatja a valódi arcát, olyannyira, hogy azt érezzük az étel valódi ízének. Hát így vagyunk én és a Casbah, ami számomra a tömjén valódi illata.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 16.